Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμΓεγονόταΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Πίνακας Οργάνων λειτουργεί ως Βολτόμετρο?
ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΣήμερα στις 9:28 pm από Samurai

» Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??
ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΣήμερα στις 4:27 pm από Leo1978

» Χωρητικότητα καυσίμου
ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΣήμερα στις 11:27 am από Spyros F

» Σχετικά με αγορά ([προσφορές)
ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΣήμερα στις 12:29 am από Nik

» Της Γης τα Τέρατα, στης Γης τα πέρατα! (ΒΙΝΤΕΟ)
ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΠαρ Ιουλ 10, 2020 10:39 pm από Άτλαντας

» Φορτιστής πωλείται
ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΠεμ Ιουλ 09, 2020 1:15 pm από windshear

» Διαρροή παραφλου
ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 1:12 pm από sakist310

» Σφυρίγματα και αλάρμ μετά το ξεκίνημα
ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 12:51 pm από Ts1979

» Αρχάριος!
ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΤρι Ιουλ 07, 2020 7:09 pm από Spyros F

ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sakouinos
New Member
New Member
sakouinos

Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2019
Τόπος : Ν.ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE   ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΣαβ Ιουλ 27, 2019 3:46 pm

Καλησπερα στα παιδια!λοιπον χθες πηγα και εγω το r310 μου για το πρωτο service στα 1000χλμ.! Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι οταν παρελαβα μετα το service για να φυγω...η μηχανη δεν εχει καμια σχεση με πριν! ειναι πιο ανετο στο ξεκινημα, στην επιταχυνση εχει αρκετη διαφορα ως προς το καλυτερο! Και ενα περιεργο πραγμα που μου εκανε την μεγαλυτερη εντυπωση ειναι οτι πλεον με ιδιες στροφες ιδια ταχυτητα μου δειχνει περισσοτερα χιλιομετρα απο πριν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nio88
Rising star
Rising star

Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2019
Τόπος : Athens

ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE   ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΔευ Σεπ 09, 2019 10:32 am

Και εγώ ήδη μετά απο το πρώτο service τώρα αισιος στα 1500 χιλιόμετρα βλέπω διαφορες και καλύτερη επιτάχυνση και συμπεριφορά.. Καθάρισα και την αλυσίδα προχτές!
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE   ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΔευ Σεπ 09, 2019 11:39 am

Παιδια εαν οντως παρατηρειτε τετοιες διαφορες σιγουρα δε προεκυψαν απο μια αλλαγη λαδιων!!!!

Σιγουρα προεκυψαν απο αλλες εργασιες που πιθανως εγιναν.

Καλο θα ηταν να πειτε σε ποιο συνεργείο πηγατε και να ρωτησετε εκει που πηγατε τι εργασιες επιπλεον εγιναν ωστε να ενημερωθουμε ολοι.

Rising star
Rising star

Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2019
Τόπος : Athens

ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE   ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΔευ Σεπ 09, 2019 12:30 pm

Εγώ το δικό μου το πάω στον

ΡΟΜΠΟΤΗΣ, ΙΩΑΝΝΗΣ, & ΣΙΑ Ε.Ε. "ROBOTIS"
Καλλιρρόης 65, Αθήνα 117 43
21 0924 3690
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2019
Τόπος : Θεσσαλονίκη

ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE   ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΔευ Σεπ 09, 2019 12:31 pm

Συμφωνώ με τον Γιώργο. Εγώ μετά το σέρβις των 1000 χλμ δεν είδα καμία απολύτως διαφορά.
Κάνε καμία ερώτηση για το τι άλλες εργασίες σου κάναν, γιατί σίγουρα δε σου αλλάξανε μόνο λάδια Laughing Laughing
SeLLoZ
New Member
New Member
SeLLoZ

Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2020
Τόπος : DRAMA

ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE   ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΚυρ Ιαν 19, 2020 12:23 pm

'Οταν έκανα το πρώτο μου service για τα 1000km ο μαστοράς μου με τον οποίο έχω καλή σχέση και 15 χρόνια συνεργασίας μου είπε ότι ρύθμισε και τον εγκέφαλο για να αποδίδει όπως πρέπει. Υποθέτω οτι έγινε κάτι παρόμοιο και σε εσένα φίλε Sakuine.
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE   ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΚυρ Ιαν 19, 2020 12:27 pm

Τώρα εγώ ακούω κάτι τέτοια και με πιάνουν τα γέλια...
Τι θα πει ρύθμισε τον εγκέφαλο?
Εβαλε πάνω διαγνωστικό και επαναπρογραμματισε τις παραμέτρους με κάποιο τρόπο η υpdate?
Xωρις διαγνωστικό μηχάνημα να μπαίνεις στον προγραμματισμό του software δεν επαναρυθμίζεται  κανένας εγκέφαλος!!!!!
Το μόνο που ίσως μπορεί να γίνεται χωρίς να μπει διαγνωστικό με κάποια διαδικασία από αυτή τη στιγμή δε τη γνωρίζω είναι να γίνεται μηδενισμός και reset στις παραμέτρους εκμάθησης ώστε να ξεκινήσει νέα εκμαθηση από την αρχη

New Member
New Member
SeLLoZ

Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2020
Τόπος : DRAMA

ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE   ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΚυρ Ιαν 19, 2020 12:46 pm

Δεν γνωρίζω...ίσως ειναι αυτο που λες. Smile
sakouinos
New Member
New Member
sakouinos

ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE   ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΚυρ Ιαν 19, 2020 12:55 pm

Δεν ξέρω παιδιά, απλά παρατήρησα αυτό!!Την επόμενη φορά που θα πάω θα τον ρωτήσω τι ακριβώς έκανε!το συνεργείο που το πήγα είναι στην Θεσσαλονίκη από εκεί που το αγορά κιόλας! Makina motors
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2019
Τόπος : Θεσσαλονίκη

ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE   ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΚυρ Ιαν 19, 2020 12:57 pm

Κι εγώ από εκεί το έχω πάρει φίλε μου. Ρώτα τους τι σου έκαναν ώστε να το πάω κι εγώ να μου το κάνουν! Τους ξέρω κοντά στα 10 χρόνια και δε μου το έκαναν; θα τους σκίσω 😂😂
sakouinos
New Member
New Member
sakouinos

ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE   ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE EmptyΚυρ Ιαν 19, 2020 1:59 pm

Χαχαχα φίλε θα ρωτήσω!!αλλά μιλάμε για αισθητή Διάφορα!Το μηχανάκι το δούλευα συνέχεια και πριν το πάω..γι'αυτό μου έκανε τόση εντύπωση..Δεν νομίζω να ειμαι η ιδέα μου🤔🤔

ΜΕΤΑ ΑΠΟ SERVICE
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Μοντέλα :: R 310 :: Ερωτήσεις για το R310-
Μετάβαση σε: