Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Ροδέλα συμπλέκτη
1000 χιλιόμετρα EmptyΧθες στις 7:00 pm από Giorgos V

» ΖΟΝΤΕΣ Τ310 ΠΩΛΗΣΗ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ
1000 χιλιόμετρα EmptyΧθες στις 12:31 pm από CHILIS

» Απορία για zontes!
1000 χιλιόμετρα EmptyΤετ Νοε 13, 2019 11:17 pm από Topgun

» Ερωτήσεις τ310
1000 χιλιόμετρα EmptyΤρι Νοε 12, 2019 9:48 am από Giorgos V

» Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310
1000 χιλιόμετρα EmptyΚυρ Νοε 10, 2019 9:06 pm από Cretan

» Σελώσου...
1000 χιλιόμετρα EmptyΣαβ Νοε 09, 2019 5:37 pm από Konstantinos

» Περίεργος ήχος με ανοιχτό σταντ
1000 χιλιόμετρα EmptyΣαβ Νοε 09, 2019 1:32 pm από windshear

» Σβήνει ο κινητήρας
1000 χιλιόμετρα EmptyΣαβ Νοε 09, 2019 1:05 pm από windshear

» Εxtra Προβολακια
1000 χιλιόμετρα EmptyΠαρ Νοε 08, 2019 4:17 pm από Valedis

Μοιραστείτε

1000 χιλιόμετρα

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Samos
Rising star
Rising star
Samos

Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2019
Τόπος : Αθήνα

1000 χιλιόμετρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 1000 χιλιόμετρα   1000 χιλιόμετρα EmptyΤρι Ιουλ 30, 2019 2:12 pm

Γειά σας και από εμένα. Μια ερώτηση και αν γνωρίζετε. Στο Motostand "Βοτανικό" για πρώτο service και γενικότερα έχει πάει κάποιος? Γιατί αύριο σκοπεύω να κάνω το πρώτο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petertonia
Golden Member
Golden Member
petertonia

Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

1000 χιλιόμετρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1000 χιλιόμετρα   1000 χιλιόμετρα EmptyΤρι Ιουλ 30, 2019 3:03 pm

Έχω κάνει το ίδιο ερώτημα στο θέμα: MOTOSTAND (Βοτανικός) στην κατηγορία  Πωλήσεις & Aftersales (service & ανταλλακτικά). Μέχρι στιγμής δεν έχει πάει κανείς. Το παράξενο είναι ότι ενώ μας το πρότειναν δεν το βλέπω στον επίσημο κατάλογο (τουλάχιστον με αυτό το όνομα). Αν τελικά πας γράψε μας εντυπώσεις.....

(Υ.Γ. εγώ, αν και κάπως μακριά, τελικά πήγα για το πρώτο service στην Katsigiannis Moto Service που το πρότειναν αρκετά παιδιά)
Samos
Rising star
Rising star
Samos

1000 χιλιόμετρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1000 χιλιόμετρα   1000 χιλιόμετρα EmptyΤετ Ιουλ 31, 2019 7:33 am

Καλημέρα! Χθες μίλησα με ΓΚΟΡΓΚΟΛΗ του είπα πως το συνεργείο δεν αναγράφεται στην λίστα με τα εξουσιοδοτημένα και μου απάντησε πως το γνωρίζει και πως είναι και άλλα 4 - 5 συνεργεία που ούτε αυτά είναι στην λίστα.

Το ραντεβού είναι για σήμερα και ελπίζω να πάει οκ.
Samos
Rising star
Rising star
Samos

1000 χιλιόμετρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1000 χιλιόμετρα   1000 χιλιόμετρα EmptyΤετ Ιουλ 31, 2019 10:05 pm

Καλησπέρα σας! Το πρώτο service έγινε και όλα καλά ευχαριστημένος. Λάδια φίλτρο έλεγχο αλυσίδας καταχώρηση on-line service το έκανε βόλτα και ο μάστορας.
Από χρήματα τα μισά από καταστήματα της περιοχής μου.
petertonia
Golden Member
Golden Member
petertonia

Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2019

1000 χιλιόμετρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1000 χιλιόμετρα   1000 χιλιόμετρα EmptyΤετ Ιουλ 31, 2019 11:22 pm

Καλό νέο αυτό για εμάς που είμαστε στα Νότια Προάστια - Πειραιά.
Μια ερώτηση πιο πολύ από περιέργεια. Όταν άλλαξαν τα λάδια έβγαλε την ποδιά ή απλώς την καθάρισε μετά? Επίσης όταν λες μισά ? Για παράδειγμα εμένα μου στοίχισε 30€ (Λάδια - Εργασία).
Samos
Rising star
Rising star
Samos

1000 χιλιόμετρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1000 χιλιόμετρα   1000 χιλιόμετρα EmptyΠεμ Αυγ 01, 2019 5:44 am

Πόδια δεν έβγαλε. γενικότερα από τον κοιτούσα κατά την διάρκεια ήταν προσεκτικός και στο τέλος καθάρισε όπου χρειαζόταν.
Τα μισά, και χωρίς να ξέρω αν επιτρέπεται να γράφουμε χρήματα στο forum έδωσα 25€ στα δυτικά μου ζήτησε από 40€ - 45€ νομίζω πως για πρώτο services ζητούσαν αρκετά.
Ελπίζω να σε κάλυψε η απάντηση μου φιλε petertonia.
Και για να σου πω και το κρίμα μου γενικά από μαστορους μετά από αρκετά χρόνια μηχανάκια αυτοκίνητο δεν έχω και τις καλύτερες εντυπώσεις για το κλάδο. Βλέπουμε τώρα στα επόμενα service και ελπίζοντας να πάνε καλά.
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2019
Τόπος : Ατλαντίδα

1000 χιλιόμετρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1000 χιλιόμετρα   1000 χιλιόμετρα EmptyΠεμ Αυγ 01, 2019 5:54 pm

Να τα εκατονταδοΧΙΛΙΑΣΕΙΣ λοιπόν!
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες Σάμος!

Ντάξει παιδιά, κι εγώ που λέω μου έκανε εντύπωση που δεν έβγαλε την ποδιά, ο Κατσίγιαννης,
διυλίζω τον κώνωπα και καταπίνω την κάμηλο, έτσι;

Μια χαρά μέχρι στιγμής...ΑΧΡΕΊΑΣΤΟΙ να είναι!
https://imgur.com/user/WorldIsNotEnough
Samos
Rising star
Rising star
Samos

1000 χιλιόμετρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1000 χιλιόμετρα   1000 χιλιόμετρα EmptyΠεμ Αυγ 01, 2019 6:26 pm

Σε ευχαριστώ Άτλαντα!
LOU601
Bronze Member
Bronze Member

Ημερομηνία εγγραφής : 29/08/2019
Τόπος : Καλλιθέα

1000 χιλιόμετρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1000 χιλιόμετρα   1000 χιλιόμετρα EmptyΤετ Σεπ 25, 2019 5:48 pm

1ο service και για εμένα στο motostand στο βοτανικό, σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένος,απλά δεν έμεινα ικανοποιημένος από την λύση που μου έδωσε σχετικά με το πρόβλημα που του ανέφερα ότι παρατήρησα στην μηχανή και συγκεκριμένα για την θερμοκρασία που πέφτει σχεδόν μια γραμμή πριν το μηδέν όταν έχω πορεία για αρκετή ώρα και που όταν σταματάω αρχίζει και ανεβαίνει σταδιακά και φτάνει μια γραμμή πάνω από την μέση ένδειξη.Μου είπε να ρωτήσω τον Κώστα από γκοργκολη στην Καλλιθέα αν το ξέρει το πρόβλημα αυτό και το βλέπουμε στην πορεία τι κάνουμε. 🙄συμβαινει σε κανέναν άλλο αυτό;
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019

1000 χιλιόμετρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1000 χιλιόμετρα   1000 χιλιόμετρα EmptyΤετ Σεπ 25, 2019 6:09 pm

Πηρες αντιγραφο εντολης που το αναφερει????

Εχει κολημμενο θερμοστατη ανοιχτο η μηχανη σου!!!!!

Εαν δε πηρες αντιγραφο εντολης με την αναφορα του προβληματος σου μετα κανεις δε θα σου καλυπτει τιποτα....εχει γινει τοσες φορες αυτο το πραγμα!

Μη τα αφηνετε στην τυχη μετα θα τρεχετε και θα πληρωνετε τζαμπα.

Η μηχανη σου πρεπει να φτιαχτει ΑΜΕΣΑ εαν το κανει αυτο...Ειναι υποχρεωμενοι να το φτιαξουν!!!!

Στειλε μηνυμα στι σιτε του γκοργκολη και ανεφερε ακριβως τι κανει και που πηγες να υπαρχει ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΕΝΗ αναφορα οτι εσυ το εχεις αναφερει!!!!!

Εαν εχεις αποστειλει email νομικα εισαι καλυμμενος μετα οταν τους ζητηθει!!!!

Επιπλεον εαν εκει το ειδε οτι το κανει και δε στο επισκευασε μια απο τα ιδια και αυτος...σερβισακι να τα παρουμε και αντε γεια...

Επαναλλαμβανω ΕΑΝ κανει οντως αυτο που λες!

Bronze Member
Bronze Member

Ημερομηνία εγγραφής : 29/08/2019
Τόπος : Καλλιθέα

1000 χιλιόμετρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1000 χιλιόμετρα   1000 χιλιόμετρα EmptyΤετ Σεπ 25, 2019 10:53 pm

Δεν ζήτησα γιατί με έκανε μπαλάκι στο γκοργκολη.οταν πάω κ έχω νεότερα θα ενημερώσω
Dienek
New Member
New Member
Dienek

Ημερομηνία εγγραφής : 01/10/2019

1000 χιλιόμετρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1000 χιλιόμετρα   1000 χιλιόμετρα EmptyΠαρ Οκτ 25, 2019 12:26 am

Samos έγραψε:
Καλησπέρα σας! Το πρώτο service έγινε και όλα καλά ευχαριστημένος. Λάδια φίλτρο έλεγχο αλυσίδας καταχώρηση on-line service το έκανε βόλτα και ο μάστορας.
Από χρήματα τα μισά από καταστήματα της περιοχής μου.

Καλησπέρα, στο πρώτο service άκουσα ότι πρέπει να γίνει έλεγχος και στις βίδες της μηχανης. Τις κοίταξε καθόλου;
CHILIS
Silver Member
Silver Member
CHILIS

Ημερομηνία εγγραφής : 12/08/2019
Τόπος : ATHINA

1000 χιλιόμετρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 1000 χιλιόμετρα   1000 χιλιόμετρα EmptyΠαρ Οκτ 25, 2019 9:36 am

LOU601 έγραψε:
1ο service και για εμένα στο motostand στο βοτανικό, σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένος,απλά δεν έμεινα ικανοποιημένος από την λύση που μου έδωσε σχετικά με το πρόβλημα που του ανέφερα ότι παρατήρησα στην μηχανή και συγκεκριμένα για την θερμοκρασία που πέφτει σχεδόν μια γραμμή πριν το μηδέν όταν έχω πορεία για αρκετή ώρα και που όταν σταματάω αρχίζει και ανεβαίνει σταδιακά και φτάνει μια γραμμή πάνω από την μέση ένδειξη.Μου είπε να ρωτήσω τον Κώστα από γκοργκολη στην Καλλιθέα αν το ξέρει το πρόβλημα αυτό και το βλέπουμε στην πορεία τι κάνουμε. 🙄συμβαινει σε κανέναν άλλο αυτό;
Και εγω εκει παω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος....και service και τσεκαρισμα και γραναζι και ταπες και καλες τιμες....

1000 χιλιόμετρα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» 1000 XroniaIraklis TV

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Πωλήσεις & Aftersales (service & ανταλλακτικά) :: Προτεινόμενα σημεία εξυπηρέτησης-
Μετάβαση σε: