Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Εργοστασιακά ελαστικά
Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΣήμερα στις 11:09 am από Elendar

» Πρόβλημα με ταχύτητες
Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΧθες στις 9:50 am από Giorgos V

»  Κουμπι abs-απενεργοποιηση
Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΤετ Σεπ 18, 2019 6:24 pm από Valedis

» Σετ Βαλίτσες ταξιδιού και βασεις σε Τ-310
Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 11:40 pm από Alexkar

» Διπλη θυρα usb 2.1A 5V με βολτομετρο.
Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 6:43 pm από plesia

» Καθαρισμός T310
Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 3:17 pm από Giorgos V

» ΦΩΤΑ LED Μπροστά.
Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 2:24 pm από Άτλαντας

» ΜΟΤΟΜ η προσωπική μου άποψη για κατάστημα αγοράς ...
Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 1:39 pm από MorbidGeorge

» Βαλίτσα πίσω
Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 12:06 pm από Stelios stylianos

Μοιραστείτε

Γέμισμα ντεπόζιτου

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2019
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΚυρ Αυγ 04, 2019 7:59 pm

Καλησπέρα παιδιά.
Αν και παρακολουθώ σχεδόν όλα τα θέματα του φόρουμ, δε θυμάμαι να έχει ξανα αναφερθεί κάτι παρόμοιο. Συγχωρέστε με αν κάνω λάθος! Θέλω να αναφέρω κάτι που έχω συναντήσει στο zontes μου σε σχέση με το φουλάρισμα βενζίνης. Συνήθως βενζίνη βάζω όταν η δείκτης φτάσει στο 1 κουτάκι. Εδώ και 2 μέρες λοιπόν είμαι στο ένα κουτάκι περιμένοντας να ανάψει λαμπάκι ώστε να φουλάρω και να δω κατανάλωση με γεμάτο ντεπόζιτο. Τέλος πάντων λαμπάκι δεν άναψε αλλά επειδή αύριο έχω να κάνω αρκετά χιλιόμετρα, για να μην γίνει καμιά αναγούλα και δε βρίσκω βενζινάδικο στο δρόμο, πήγα να το φουλάρω από σήμερα.
Όπως γνωρίζω και όπως γράφει και στο εγχειρίδιο, το ντεπόζιτο ειναι 15,5 λίτρων (κάτοχος Χ310). Αφού λοιπόν ήμουν 2 μέρες στο 1 κουτάκι όπως σας ανέφερα παραπάνω και ενώ είχα κάνει περίπου 30 χιλιόμετρα με 1 κουτάκι, περίμενα σήμερα που πήγα να φουλάρω, να πάρει 13-14 λίτρα το λιγότερο. Λοιπόν για να μη σας τα πολυλογώ, η μηχανή φούλαρε με 10 λιτρα (όχι απλώς φούλαρε, κόντεψε να ξεχειλίσει το ντεπόζιτο). Οπότε, με τις λίγες μου γνώσεις και με την κοινή λογική κατέληξα σε δύο συμπεράσματα: Ή το ντεπόζιτο δεν χωράει 15,5 λίτρα όπως λέει το εγχειρίδιο, ή το ένα μου τελευταίο κουτάκι στον ενδείκτη αντιστοιχεί σε 3-4 λίτρα βενζίνης (που το θεωρώ αδύνατο). Θα ήθελα την άποψη σας και σας ευχαριστώ για την υπομονή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Guitarbill13
Rising star
Rising star
Guitarbill13

Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2019
Τόπος : Βόλος

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΚυρ Αυγ 04, 2019 8:13 pm

Καλησπέρα!!
Και εγώ έχω διαπιστώσει το ίδιο πράγμα (κάτοχος X310 επίσης). Και είναι κάτι που το παρατηρώ μονίμως καθώς βάζω βενζίνη πάντα αφού ανάψει το λαμπάκι της βενζίνης και κάνω καμία 10 χιλιόμετρα ακόμα το πολύ.
Επισυνάπτω και μία φωτογραφία που σημειώνω τα πάντα από τα γεμίσματα βενζίνης για να κρατάω και σημειώσεις για βενζινάδικα και κατανάλωση (προς το παρόν έχω μόνο τη Shell ως αρχείο). Αν παρατηρήσεις, το ανώτερο που έχω βάλει είναι 12,6 λίτρα βενζίνης

Αδυνατώ και εγώ να πιστέψω ότι αφού ανάψει το λαμπάκι της βενζίνης έχει ακόμα 2,5 - 3 λίτρα βενζίνης, οπότε κάτι άλλο πρέπει να παίζει

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][/url]
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΚυρ Αυγ 04, 2019 9:07 pm

Να εχετε υπ οψιν σας οτι σχεδον παντα και σχεδον σε ολα τα φλοτερ το πρωτο και το τελευταιο κουτακι εχουν μεγαλυτερη διαρκεια απο τα ενδιαμεσα....

Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2019
Τόπος : Ατλαντίδα

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΤρι Αυγ 06, 2019 2:33 am

Ναι παιδιά, κάποια οχήματα, όπως τα BMW, έχουν λαμπάκι πολύ νωρίς.
Ίσως για να μην τα αφήνουν οι ιδιοκτήτες να στεγνώνουν, οπότε να τους χαλάει η τρόμπα βενζίνης.

Κι εγώ έχοντας κάνει 370χλμ σε μια μέρα, είδα λαμπάκι, αλλά έκανα ακόμη 25χλμ, διότι είχα ήδη φτάσει στον προορισμό μουθ.

Την επομένη, δεν άναψε παραμόνο ΑΦΟΥ έκανα καμιά 15-20 χλμ....
Σκέφτομαι λοιπόν, ότι ίσως το λαμπάκι ανάβει συνυπολογίζοντας και την κατανάλωση καυσίμου, μπορεί να λέω κοτσάνες>!>!>!>!>

Συνεχίζω λοιπόν και κάνω άλλα 10 χλμ....μέχρι να πάω σε πρατήριο.
Μέχρι εκείνη τη στιγμή, δεν έχω βάλει πάνω απο 12λ!!!
Λέω, δεν μπορεί, έχω φτάσει σχεδόν τα 60χλμ απο την ώρα που μου πρωτοάναψε....

πάω, γεμίζω.....κλάνγκ.....9λίτρα!
Μεγάλε του λέω....έγραψες!
Στάξε μου λίιιγο ακόμη γιατί χωράει κι άλλο.....
Με το ζόρι, έβαλε 12,4!
Προσοχή, μην το γεμίζετε μέχρι επάνω, μόνο μέχρι το κάτω μέρος του λαιμού...όχι να ξεχειλίζει, γιατί θα το σκορπάτε στο δρόμο φεύγοντας!

Κάτι, άλλο συμβαίνει, σκέφτηκα κι εγώ, και θέλω να πάρω μια φιάλη μαζί μου και να το στεγνώσω να δω τι μπορεί να κάψει και πόση απόσταση μπορεί να διανύσει, πριν απο ανεφοδιασμό.
Θα σας έχω νέα σύντομα....
https://imgur.com/user/WorldIsNotEnough
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πόση αυτονομία έχει η μηχανή σας;   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΠεμ Αυγ 15, 2019 8:17 pm

Λοιπόν, ως κάτοχος του Τ310, εδώ και 32 μέρες με σχεδόν 3.500χλμ (!!!)
έχω να αναφέρω τα εξής...

Στο πρώτο στρώσιμο, και μέχρι τα 500χλμ πήγαινα με ΣΧΕΔΟΝ πάντα μέχρι τις 5.500σαλ.
Ένα πλήρες ντεπόζιτο μου έβγαλε σχεδόν 415χλμ αυτονομίας.
Γρανάζι 14άρι....

Μετά τ«α 1000χλμ που έκανα 1ο σέρβις και είχα δει μια ακόμη φορά παραλίγο 400χλμ έχοντας διανύσει
αρκετά χλμ με λαμπάκι....ΑΛΛΑΖΩ γρανάζι.
Βάζω 15άρι και φυσικά με έχει βολέψει πολύ μιας και είμαι αρκετά σε ανοιχτούς δρόμους....

Χτές διένυσα κοντά στα 330χλμ μέχρι να ανάψει λαμπάκι.
Με αναμμένο το λαμπάκι και την τελευταία μπάρα να αναβοσβήνει....προχωρούμε!

Η διαδρομή της ημέρας ήταν Σούδα - Μάταλα - Κίσσαμο.
Λίγο πριν φτάσω στο βενζινάδικο, βλέπω ότι γενικά μου γράφει μια κατανάλωση στα 2.8λ/100χλμ!
Στα 340χλμ μου υπολογίζει ότι έχω βενζίνη ακόμη για 95χλμ....
Λέω, δε μας χέζεις ρε Νταλάρα, δεν παίζει το σκηνικό....αλλά ας το δοκιμάσω.

Βέβαια, δεν έχω μαζί μου μπιτονάκι με έξτρα καύσιμο....άσε που είναι βράδυ...λέει η λογική.
Πηγαίνοντας χαλαρά με καμιά 80χλμ/ω λέει η καρδιά:
Έλα μωρέ, πρώτη φορά είναι που θα μείνω;
Χωρίς δεύτερη σκέψη....βουρ και προσπερνάω επιδεικτικά το 1ο βενζινάδικο...
το 2ο....
αλλά ΚΑΙ το 3ο! Δε μασάμε ωρέ εμείς οι τολμηροί!

Στα 360χλμ μου δείχνει ότι έχω ακόμη...65χλμ....
Υπολογίζω τα χλμ και βγάζω ότι θα φτάσω βενζινάδικο με αναθυμιάσεις στο ντεπόζιτο.

Φύγαμεεεεε!

Στα 363χλμ....βγάζει παύλες και δεν μπορεί να υπολογίσει πόσα χλμ έχω ακόμη σε καύσιμο.....
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Στα 381χλμ είναι το πρατήριο.....ΤΟΥ ΠΟΥΣΤΗ, λέω φωναχτά απο μέσα μου.
Θα τα καταφέρω....ΕΥΚΟΛΑΑΑ!

Στα 380χλμ και έπειτα απο πολύ λόξιγκα, από πολύ πλάγιασμα πέρα-δώθε για να φέρει ότι σταγονίτσες είχαν απομείνει....ξεμείναμε!

Τα υπόλοιπα, λίγο-πολύ γνωστά σε όλους...
Σπρώξιμο....καμια 400μέτρα...μέχρι να σταματήσει παλικάρι με παπί, με φόρτωσε, γυρίσαμε βάλαμε πετρόλιο...δεν δέχθηκε χρήματα, ούτε ήθελε να του γεμίσω το ντεποζιτο στο πρατήριο....
αλλά εγώ επέμενα, μέχρι που με απείλησε να μου "πέψει μπουκέτα" έτσι και συνέχιζα! χαχαχχα
Τον ευχαριστώ πάαααρα πολύ!

Εδώ είναι ΜΟΛΙΣ του γέμισα 3λ απο μπιτονάκι....

κι εδώ
ΑΦΟΥ γέμισα ακόμη 11 λίτρα!

Η εκτιμώμενη απόσταση που βγάζει είναι λόγω της τελευταίας κατανάλωσης που ήταν 2.8λ/100χλμ

Η ερώτησή μου είναι η εξής:
Το μανουάλι γράφει 15λ χωρητικότητα.
Εγώ, ΑΦΟΥ έμεινα στο δρόμο.....του έβαλα συνολικά 14!

Να σημειώσω ότι σχεδόν ποτέ δεν έχω γεμίσει πάνω απο 12λ στα πρατήρια.
Μήπως είναι περίεργο το σχήμα του ντεπόζιτου και μας κρύβει κανα λίτρο...κάπου, ή μήπως με κανόνισε
ο βενζινάς;

Καλές βόλτες σε όλους μας!

edit: εδώ να συμπληρώσω ότι η ένδειξη της μέσης κατανάλωσης είναι απο το άνοιγμα του διακόπτη και μετά.
ΔΕΝ κρατάει κάποια συνολική κατανάλωση, οπότε για 383χλμ μου έκαψε 3.6λ/100χλμ όπως το μέτρησα εγώ

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Άτλαντας στις Σαβ Αυγ 17, 2019 10:42 am, 1 φορά
Guitarbill13
Rising star
Rising star
Guitarbill13

Τόπος : Βόλος

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΠεμ Αυγ 15, 2019 8:37 pm

Αυτό με τη χωρητικότητα είναι όντως ένα θέμα γιατί και εγώ στους 8 μήνες που έχω το X μου, πάνω από 12,65 λίτρα δεν έχω βάλει ποτέ.

Στο θέμα της κατανάλωσης τώρα, εδώ Βόλο με όλα τα χιλιόμετρα μέσα στην πόλη, οπότε η κατανάλωση αυξάνεται, δεν έχω κάνει ποτέ πάνω από 292 χιλιόμετρα απόσταση.
Κάνω εγώ κάτι λάθος στην οδήγηση ή είναι τόση μεγάλη η διαφορά στην οδήγηση εντός με εκτός πόλης??
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΠεμ Αυγ 15, 2019 9:19 pm

Αυτό έχω αναρωτηθεί κι εγώ. Με οδήγηση αποκλειστικά μέσα στη πόλη μου έχει βγάλει μάξιμουμ 270χλμ. Το θέμα είναι όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω, με μία παύλα στον ενδείκτη, το φούλαρα και πήρε 10 λίτρα. Δε ξέρω τι γίνεται, γιατί το θέμα έχει ξανα ειπωθεί.
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΣαβ Αυγ 17, 2019 11:02 am

(Έβαλα μια μικρή υποσημείωση στο τέλος της πρώτης ανάρτησης)

Elendar, και Guitarbill13
σίγουρα η οδήγηση μέσα σε πόλη αυξάνει κατακόρυφα την κατανάλωση, αλλά το κυριότερο είναι το
ΣΤΥΛ το οδηγικό που έχει ο καθένας μας.

Παίζει ρόλο άν απο φανάρι σε φανάρι του τα σκάς ή πατάς γκάζι μέχρι την τελευταία στιγμή και φρενάρεις αποτομα λίγα μέτρα πρίν!

Ολα αυτά είναι αυξημένη κατανώλωση.
Προσωπικά δεν ασχολούμαι με τις ΑΤΥΠΕΣ κόντρες του φαναριού, πάντα ξεκινάω ομαλά και χαλαρά, εκτός αν ΒΙΑΖΟΜΑΙ (σπάνιο) να πάω κάπου.

Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΣαβ Αυγ 17, 2019 12:40 pm

Δεν κάνω κόντρες στο φανάρι, δεν είμαι τέτοιος Razz
Και γενικά έχω πολύ ήρεμο τρόπο οδήγησης. Σπάνια να ανεβάσω πάνω από 7-8 χιλιάδες στροφές. Συνήθως είμαι στις 5-6.
Ναι μέσα στη πόλη φυσικά και θα ανέβει η κατανάλωση. Ειδικά όταν είσαι 1η-2α-3η-2α-1η-νεκρά. Το θέμα μου είναι όπως είχα πει και σε παλιότερο ποστ, πως γίνεται με μία παύλα στον ενδείκτη βενζίνης, και έχοντας κάνει κάπου 30χλμ με ένα κουτάκι, να φουλάρω και να παίρνει 10 λίτρα. Έχω μεγάλη απορία.
Dennis
Silver Member
Silver Member
Dennis

Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2019
Τόπος : Αθήνα

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΤετ Αυγ 21, 2019 12:02 am

Παιδιά ο κατασκευαστής λέει ότι το ντεπόζιτο είναι 15-15.5 λίτρα. Όμως δεν αναφέρει εάν αυτή είναι η πραγματική χωρητικότητα σε καύσιμο, γιατί μέσα έχει και την αντλία βενζίνης που τρώει χώρο.
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΤετ Αυγ 21, 2019 2:28 pm

Ξαναέκανα το τεστ και αυτή τη φορά ήμουν προετοιμασμένος.
Είχα μαζί μου 1λ καύσιμο και έκανα βόλτες μεχρι να ξεμείνω εντελώς.
360χλμ και αρχίσαν τα πρώτα βηξίματα.
το στέγνωσα όσο μπορούσα μέχρι που όταν σταμάτησα...απλώς δεν έπερνε εμπρός.

Βάζω το ένα λίτρο και πάω βενζινάδικο να φουλάρω....
Για μια ακόμη φορά έβαλα 14λίτρα μέχρι σχεδόν τη μέση του κυλίνδρου της τάπας.

Η αντλία καυσίμου, μου φαίνεται αδύνατον να κρατάει, μαζί με τα σωληνάκια...1 ολόκληρο λίτρο ή 1.5!

Θα το επιχειρήσω και για 3η φορά και βλέπουμε...
πάντως 14λ διά 360χλμ επί 100 = 3.8λ/100χλμ

Το πλάκωσα στις ανηφορικές στροφές και του ήπια λιγουλάκι το αίμα...μουαχα!

EDIT:
ΚΑΙ τις 2 φορές που στέγνωσα το ντεπόζιτο είχα τον χάρτη στην επιλογή Ε(κόνομι?)

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Άτλαντας στις Παρ Αυγ 23, 2019 10:37 am, 1 φορά
Dennis
Silver Member
Silver Member
Dennis

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΤετ Αυγ 21, 2019 11:16 pm

Φίλε Άτλαντα δεν λέω να κρατάει μέσα 1-1μιση λίτρο. Αλλά ο όγκος της ο ίδιος πόσος είναι.
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΠαρ Αυγ 23, 2019 10:42 am

Ναι, Ντέ...νις!
Το καταλαβαίνω αυτό, αλλά συνήθως οι προδιαγραφές αναγράφουν την χωρητικότητα
και όχι τον όγκο του ρεζερβουάρ.
Εννοώ, πόσο καύσιμο χωράει.
Θα μου πεις σχετικά όλα αυτά, θα σου πώ....πόσο δίκιο έχεις!

Επίσης έκανα και μια διευκρίνηση στην προηγούμενη αναφορά μου,
ότι και τις 2 φορές που το στέγνωσα είχα πρόγραμμα "Ε".

Τωρα θα το στεγνώσω με στο "S" και βλέπουμε.

Dennis
Silver Member
Silver Member
Dennis

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΣαβ Αυγ 24, 2019 6:16 pm

Μίλησα με τη zontes και μου είπαν ότι όταν ανάψει το λαμπάκι της βενζίνης τότε το ρεζερβουάρ έχει ακόμα μέσα 1-2 λίτρα. Οπότε ΑΦΟΥ ανάψει το λαμπάκι θα πρέπει να πάρει 13 λίτρα με 14. Άρα εάν αναβοσβήνει το τελευταίο κουτάκι και γεμίζει με 12 λίτρα είναι εντάξει
Nik
Bronze Member
Bronze Member
Nik

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΤετ Αυγ 28, 2019 8:38 pm

Dennis ακριβώς είναι ετσι όπως τα λες...Το τσέκαρα κ εγώ ετσι χτες που το φούλαρα όταν μου άναψε το λαμπάκι της ρεζέρβας κ το νταμακι αναβοσβηνε μου πήρε 13 κ κάτι λίτρα.
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΤετ Αυγ 28, 2019 8:44 pm

Έτσι ίσως έχει μία λογική. Εγώ τώρα το δοκιμάζω. Γιατί πάντα το γέμιζα στο ένα κουτάκι και έπαιρνε 10-11 λίτρα.
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

Γέμισμα ντεπόζιτου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γέμισμα ντεπόζιτου   Γέμισμα ντεπόζιτου EmptyΣαβ Σεπ 07, 2019 2:43 pm

Λοιπόν. Η δοκιμή έγινε. Το λαμπάκι μου άναψε στα 250χλμ, έκανα άλλα 15χλμ, δηλαδή έφτασα στα 265χλμ και πήγα και φούλαρα. Αποτέλεσμα; πήρε 11,8 λίτρα και η βενζίνη έφτασε μέχρι πάνω στο ντεπόζιτο. Δε μπορώ λοιπόν να φανταστώ ότι το λαμπάκι έχει αυτονομία πάνω από 3 λίτρα.

Γέμισμα ντεπόζιτου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Γενικά Θέματα. :: Θέματα Γενικής Φύσης για τα Zontes-
Μετάβαση σε: