Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Αγορά από Πετροσιαν
Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΣήμερα στις 8:24 pm από Vlas76

» Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??
Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΧθες στις 8:29 pm από ioannis.k

» T 310 Καινούργιο υπέροχο άσπρο χρώμα , με την νέα οθόνη.
Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΧθες στις 2:12 pm από CHILIS

» Διαρροή λαδιού
Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΤετ Δεκ 04, 2019 12:24 am από petertonia

» Μετρητής κατανάλωσης
Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΤρι Δεκ 03, 2019 2:07 pm από Spyros F

» Νέος μοτοσυκλετιστής με γενικές απορίες.
Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΤρι Δεκ 03, 2019 9:37 am από CHILIS

» Κλειδωμα τιμονιου σε r310
Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Δεκ 01, 2019 9:01 pm από R310 A

» Μέτρηση ταχύτητας με GPS
Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Νοε 30, 2019 12:05 pm από Nik

» Τ310 ηχος κινητηρα
Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Νοε 30, 2019 3:22 am από chris130

Μοιραστείτε

Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Ιουλ 28, 2019 3:54 pm

Aρχικα να πω οτι ΔΕ βλεπεις μεσα απο τον ανεμοθωρακα ακομα και στην ψηλη θεση (ακομα και εκει ειναι κατω απο το υψος τον ματιων)
Οποτε θες και μπορεις μιλα με το Στελιο που ειναι Αθηνα να τον δεις απο κοντα.Δυστυχως εγω θα τον βαλω τελευταιος απο ολους γιατι θελω να εξυπηρετηθουν οι παραγγελιες των παιδιων πρωτα

Silver Member
Silver Member
Ziovanni Oliveira

Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2019
Τόπος : Nea Moudania

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Αυγ 02, 2019 7:39 pm

Σήμερα έβαλα τον ανεμοθωρακα. Υπενθυμίζω ότι είμαι 1.88. Βελτιώθηκε πολύ η κατάσταση με τον αέρα αλλά όχι τελείως. Τώρα μου φέρνει τον αέρα στα μάτια και λιγο πάνω. Αυτό που θα πω παρακάτω δεν είναι γκρίνια αλλά η άποψή μου. Έπρεπε ο after market να ήταν 20 cm ψηλότερος και όχι 10. Έτσι θα κάλυπτε τους "κοντούς" χωρίς να χρειάζεται να τον ανεβάζουν και θα κάλυπτε και τους "ψηλούς" που θα τον ανέβαζαν στα πολλά χιλιόμετρα. Ο Στέλιος με καθοδήγησε στην τοποθέτηση και μου είπε στο τέλος ότι με ένα κόλπο ανεβαίνει άλλα 5 εκατοστά. Είπα να το δω πρώτα στο δρόμο αν χρειάζεται. Το είδα πλέον και χρειάζεται. Θα ξαναμιλήσω μαζί του και θα το κάνω. Πιστεύω τα +5 επιπλέον θα κάνουν τη διαφορά που μου λείπει. Αν όχι θα επανέλθω στο topic για να τον πουλήσω σε όποιον θέλει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Αυγ 02, 2019 8:15 pm

Μπορουμε να τον κανουμε και μεγαλυτερο σαφως.
Νομιζω τα 20cm ειναι υπερβολικα και δε θα το προτεινα!
Απο τεχνικης αποψης φοβαμαι φιλε οτι θα υπαρχουν πολλες ταλαντωσεις σε μεγαλες ταχυτητες με αποτελεσμα να προκυψουν προβληματα...
Τα 15 ειναι οριο πιστευω.Μπορουμε να ζητησουμε να μας φτιαξουν ενα και να δωσεις το δικο σου σε καποιο αλλο παιδι που θελει.
Δε νομίζω οτι καποιος θα εχει αντιρρηση.
Να επισημανω οτι εγω και ο Στελλιος που ειμαστε στο 1.80 περιπου τον καναμε με αυτη τη λογικη μια και ειναι στα ορια της μηχανης αυτο το υψος.
Επειδη εσυ εισαι ψηλεας ομως θα σε βολεψουμε και εσενα φιλε....μην αγχωνεσαι.Εδω ειμαστε

Silver Member
Silver Member
Ziovanni Oliveira

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Αυγ 02, 2019 9:00 pm

Αν μπορεί να γίνει ένα +15 για μένα φυσικά και το θέλω. Όποιος θέλει το δικό μου μπορεί να μου στείλει pm και να το κανονίσουμε
Stelios stylianos
Founding Team Member
Founding Team Member
Stelios stylianos

Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2019
Τόπος : Αθηνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Αυγ 03, 2019 1:27 pm

Ενημερωση προς ψηλούς αναβατες.
Επειδή δεν μπορώ να δώσω παραπάνω ύψος για λογους ασφαλειας ,θα δοκιμάσω να αλλαξω την επάνω καμπύλη.
Ώστε να καλύπτει επιπλέον .
Εαν δεν εχω αρνητική αντίδραση στην βάσει θα το κατασκευασω.
Τα λεμε απο Σεπτέμβριο
Nik
Silver Member
Silver Member
Nik

Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2019
Τόπος : Αθήνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Αυγ 03, 2019 6:30 pm

Αυτό το κόλπο που λέτε για τους πέντε πόντους γίνεται κ με την μαμά ζελατίνα;Αν είναι να το κάνω μέχρι να παραλάβω την πιο ψιλή.
Ziovanni Oliveira
Silver Member
Silver Member
Ziovanni Oliveira

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Αυγ 03, 2019 6:57 pm

Ο Στέλιος μπορεί να μας πει για αυτό. Εγώ είχα σκοπό να τον πάρω αύριο για να μου πει πως να το κάνω
Nik
Silver Member
Silver Member
Nik

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Αυγ 03, 2019 7:03 pm

Τοτε θα περιμένουμε να μας δώσει τα φώτα του!!!
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Αυγ 03, 2019 10:15 pm

Φιλοι να ενημερωσουμε ολους σας.
Για να φτιαχτει κατι σωστα θελει μελετη, ελεγχο και δοκιμες σε αντοχες και υλικα σε ολες τις συνθηκες.
Δε κανουμε οτι μας κατεβαινει στο κεφαλι οπως κανουν καποιοι αλλοι.
Απο εμας δε προκειται να δειτε να σας προτεινουμε ποτε κατι χωρις πρωτα να ειμαστε 100% σιγουροι οτι ειναι ενταξει.
Ειμαστε ειμαστε τεχνικοι χρονια στο χωρο, στους κυκλους μας γνωστοι και δε προκειται να ρισκαρουμε ποτε την επαγγελματικη μας φημη απλα για να κανουμε οτι τρελα μπορει να ζητηθει χωρις να ελεγξουμε οτι αυτο που παραδιδουμε σε καποιον ειναι 100% σωστο και ασφαλες.
Αυτα τα πραγματα απαιτουν χρονο για να γινουν.
Ο πρωτος ανεμοθωρακας φτιαχτηκε βαση συγκεκριμενων μετρησεων και απαιτησεων τοσο σε υλικα οσο και υψος αναβατη βαση μιας συγκεκριμενης λογικης οπως παραπανω ειπα τοσο εγω οσο και επισημανε ο Στελιος.
Οποια αλλαγη θελει ψαξιμο και μελετη για να ειναι σωστη.
Λιγη υπομονη και ολα θα γινουν.Δυστυχως ηταν πολυ λιγος ο χρονος και ομως νομιζω οτι καταφεραμε αρκετα πριν το καλοκαιρι.
Απο Σεπτεμβρη θα γινουν πολυ περισσοτερα

Silver Member
Silver Member
Ziovanni Oliveira

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Αυγ 04, 2019 8:26 pm

Λοιπόν, μίλησα με τον Στέλιο και έκανα το κόλπο με τη ζελατίνα. Στην ουσία άλλαξα θέση σε κάποιες από τις λαστιχενιες ροδέλες και με αυτό το τρόπο η ζελατίνα έγινε πιο όρθια κερδίζοντας και λίγο ύψος. Σίγουρα όχι 5 εκατοστά αλλά μάλλον 1, ίσως 2. Άλλαξε η κλίση της πάντως. Μόλις τη δοκιμάσω καλά στο δρόμο θα επανέλθω αν δω αλλαγές με πριν και αξίζει να τις αναφέρω. Μιλάμε πάντα για τη ψηλή ζελατινα, οχι τη μαμά..
Ziovanni Oliveira
Silver Member
Silver Member
Ziovanni Oliveira

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΔευ Αυγ 05, 2019 1:29 pm

Προσέθεσα ακόμη 2 ροδέλες, έγινε ακόμη πιο όρθια και κέρδισα ακόμη 1-2 πόντους. Για να το κλείσουμε το ανέβασμα της after market ζελατινας 3-4 επιπλέον είναι εφικτό
Stelios stylianos
Founding Team Member
Founding Team Member
Stelios stylianos

Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2019

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΔευ Αυγ 05, 2019 1:43 pm

Θα σχεδιάσω μια διαφορετική .
Και θα ενημερώσω μεσα στον Σεπτέμβριο
lakis56
Rising star
Rising star
lakis56

Τόπος : patra

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΤετ Αυγ 07, 2019 10:57 pm

Ευχαριστούμε πολύ το Στέλιο για τον ανεμοθραυστη τέλειο παραθέτω του λόγου του αληθές φώτο
Nik
Silver Member
Silver Member
Nik

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Αυγ 15, 2019 11:01 am

Καλημέρα κ χρόνια πολλά σε όλους!!!!προχτες πήγα κ μου τοποθέτησε ο Στέλιος τον μεγαλύτερο ανεμοθωρακα,πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές!!!ο αέρας έχει μειωθεί παρα πολύ κ στην πάνω θέση δεν καταλαβαίνω τιποτα από αέρα (εγώ έχω ύψος 1,75).Το υλικό φαίνεται πολύ καλής ποιότητας.Ο Στέλιος πολύ καλός κ εξυπηρετικός!!!Ευχαριστω πολύ...πάντα να φτιάχνεται τέτοια πράγματα...
kari78
Rising star
Rising star
kari78

Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2019

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΤετ Σεπ 11, 2019 8:28 am

Καλημέρα στους φιλους μου τους ζοντακιδες. Παρακαλω όποτε ειναι δυνατον μια ενημερωση για τους ανεμοθωρακες. Αρχιζουν τα κρύα και οι βροχες χαχα.
Makis
Rising star
Rising star
Makis

Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2019
Τόπος : Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΤετ Νοε 06, 2019 3:18 pm

εγώ προσωπικά προτίμησα τη φτηνή λύση για αρχή αλλά είμαι 1,85 με αποτέλεσμα να μη με καλύπτει το έξτρα τζαμάκι... κάποια στιγμή η ζελατίνα πρέπει να αλλαχτεί

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Νοε 10, 2019 7:39 pm

To T του Παναγιωτη με φιμε 50% παρ πριζ και προβολακια απο το zontesclub.gr

Προσεξτε τα δικα μας παρ πριζ εχουν τοποθετημενα ΚΑΙ τα εργοστασιακα καλυμματα και δινουμε μαζι και ασορτι βιδες και ΟΧΙ χυμα οπως τα δινουν αλλοι.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Rising star
Rising star
Makis

Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2019
Τόπος : Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Νοε 10, 2019 8:47 pm

πανεμορφα ειναι φιλε
Cretan
New Member
New Member

Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2019
Τόπος : Ηρακλειο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Νοε 10, 2019 9:06 pm

Δυστυχως πηρα προεκταση ζελατινας και προβολακια.βιαστηκα.πανεμορφη
Steliosbigman
New Member
New Member

Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2019

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310   Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310 - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Νοε 24, 2019 7:10 pm

Μήπως έχετε καμία ιδέα για ύψος 1.95??? 😅😅😅!!!

Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Μοντέλα :: T 310 :: Βελτιώσεις & αξεσουάρ στο T310-
Μετάβαση σε: