Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Διαρροή λαδιού κινητήρα
Katsigiannis Moto Service EmptyΣήμερα στις 5:55 pm από panosgr

» Σετ Βαλίτσες ταξιδιού και βασεις σε Τ-310
Katsigiannis Moto Service EmptyΣήμερα στις 4:11 pm από Makis

» 300αρα δισκοπλακα σε πρωτης γενιας
Katsigiannis Moto Service EmptyΧθες στις 9:31 pm από Giorgos V

» Νέα έκδοση χωρίς sleep mode
Katsigiannis Moto Service EmptyΣαβ Οκτ 12, 2019 10:42 am από Cretan

» ΑΓΟΡΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ZONTES-ΤΡΟΠΟΙ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗΣ
Katsigiannis Moto Service EmptyΠαρ Οκτ 11, 2019 2:11 pm από pitis

» Αλλαγη γραναζιου και πρωτες εντυπωσεις.
Katsigiannis Moto Service EmptyΠαρ Οκτ 11, 2019 1:28 am από ZTS Driver

» Προβολάκια για Zontes T310
Katsigiannis Moto Service EmptyΠεμ Οκτ 10, 2019 10:23 pm από chris130

» Tζογος μπαρας τιμονιου. Λύση προβληματος!!!
Katsigiannis Moto Service EmptyΠεμ Οκτ 10, 2019 8:05 pm από Konstantinos

» 1ο service
Katsigiannis Moto Service EmptyΠεμ Οκτ 10, 2019 3:13 pm από LOU601

Μοιραστείτε

Katsigiannis Moto Service

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ZTS Driver
Golden Member
Golden Member
ZTS Driver

Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2019
Τόπος : Αρτεμιδα

Katsigiannis Moto Service Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Katsigiannis Moto Service   Katsigiannis Moto Service EmptyΣαβ Ιουν 22, 2019 6:14 pm

Καλησπέρα και απο μένα παιδιά.Απο τότε που ήρθα στην αθήνα και περνώντας απο κανα δυο εξουσιοδοτημένα service κατέληξα στον  Katsigiannis Moto Service που βρίσκεται στην Ηρακλείτου 16 στο Χαλάνδρι.Αψογα παληκαρια,γνωστες πανω στην δουλεια τους,με ανοιχτο service που βλέπεις οτι κανουν και πολυ καλες τιμές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/channel/UC4xeQqqpkKoulU-MkOc0JwQ?view_as
pelekas
Rising star
Rising star
pelekas

Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2019
Τόπος : Αθήνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Katsigiannis Moto Service   Katsigiannis Moto Service EmptyΤετ Ιουλ 10, 2019 8:21 pm

Καλό είναι, έχω πάει παλαιότερα moto που είχα αλλά με ωράριο Δευτέρα - Παρασκευή 08:00 - 17:00 πρέπει άδεια για να αλλάξω λάδια. Sad
ZTS Driver
Golden Member
Golden Member
ZTS Driver

Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2019
Τόπος : Αρτεμιδα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Katsigiannis Moto Service   Katsigiannis Moto Service EmptyΤετ Ιουλ 10, 2019 8:25 pm

pelekas έγραψε:
Καλό είναι, έχω πάει παλαιότερα moto που είχα αλλά με ωράριο Δευτέρα - Παρασκευή 08:00 - 17:00 πρέπει άδεια για να αλλάξω λάδια. Sad

Δικιο εχεις φιλε μου.εγω αυτο κανω.κανονιζω και παω.καθομαι εκει και αραζω μαζι τους και ειναι ωραια.
https://www.youtube.com/channel/UC4xeQqqpkKoulU-MkOc0JwQ?view_as
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2019
Τόπος : Ατλαντίδα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Katsigiannis Moto Service   Katsigiannis Moto Service EmptyΚυρ Ιουλ 28, 2019 2:23 pm

Έκανα το σέρβις των 1000χλμ σε αυτούς, και όχι μόνο.

Συμφωνώ ότι είναι ωραία φάση να βλέπεις τι κάνουν και να έχεις μια γενική εικόνα της δουλειάς που κάνουν.
Αυτό έχει πολλά θετικά όπως το ότι είδα να μου σφίγγει το γρανάζι κίνησης αλλά και το παξιμάδι του πίσω άξονα με αερόκλειδο!!! (ηλεκτρικό ήταν αλλά καταλάβατε τι θέλω να πω)

Ξέρω ότι οι περισσότεροι το κάνουν για να ξεκλέψουν χρόνο και η ροπή στα πιστόλια αυτά την έχουν ρυθμίσει
στο πολύ μαλακό, οπότε απο τις 20 διαβαθμίσεις που έχουν είναι γύρω στο 12.
\Αυτό σημαίνει ότι το πιστόλι δεν ασκεί υπεβολική δύναμη στο παξιμάδι και απλώς μετά θα πάρουν το ροπόκλειδο και θα το σφίξουν με το χέρι στις τιμές ροπής που αναφέρει ο κατασκευαστής.

Όλα αυτά σε κάποιες άλλες χώρες, γιατί στην Ελλάδα (που ως γνωστών είναι η μοναδική τριτοκοσμική χώρα με λευκούς κατοίκους!!!) ισχύουν άλλα!
Απλώς σφίγγεις με το χέρι, όσο καλύτερα μπορείς και τέλος!

Το ίδιο και στο συνεργείο αυτό.
|Λοιπόν, όχι δεν διυλίζω τον κώνωπα, απλώς λέω τα αρνητικά αλλά και τα θετικά.
Αλίμονο, δεν είμαι κανένας τελειομανής, και ηθικοπλάστης του βώλου (το β με κ!)
...απλώς ενημερώνω για να μην πάτε και φρικάρετε δίχως λόγο.

Σε κάθε δουλειά, ο κάθε μάστορας, όπως κι εγώ, μετά απο κάποια χρόνια οι μύες μας αποκτούν μνήμη και αυτός είναι σε μαγάλο βαθμό, ο λόγος που κάνουμε κάποια δουλειά με "κλειστά τα μάτια" που λέγαν οι παλιότεροι.

Γενικά έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος με τη δουλειά των παιδιών, χωρίς να ξεχάσω να αναφέρω ότι
έχω πάει μόλις 2 φορές!
Μου έκαναν και μίνι σεμινάριο, πως να αλλάζω μόνος μου μπουζί, φίλτρα και κυρίως λάδια, διότι
έχει και δεύτερη τάπα μπροστά στο σκελετό, που λειτουργεί ως δοχείο λαδιού...
ε, τους είμαι ευγνώμων γι αυτό.

Αυτό δεν σημαίνει ότι στην αλλαγή λαδιών, όταν δεν έβγαλε την ποδιά του κινητήρα και άνοιξε την τάπα αφήνοντας τα λάδια να χύνονται μέσα στην ποδιά, δεν σήκωσα το αριστερό μου φρύδι!
Το ίδιο έγινε και με την μπροστινή τάπα, όπου τα λάδια έτρεχαν ξανά μέσα στην ποδιά....
Μάλλον ξέρουν κάτι που δεν ξέρω...σκέφτηκα.
Αμέσως μετά, είδα ότι είχε ένα ψεκαστήρα και ξέπλυνε τα πάντα με αυτό, τα σκούπησε μια χαρά κι όλα καλά.

Φυσικά μετά την αλλαγή λαδιών, στα φανάρια μύριζα έντονα καμένο λάδι, οπότε και έψαξα να δω τι παίζει.
Σκούπισα ένα μικρό σημείο που δεν είχε καθαρίσει, και όλα ξανά μια χαρά.

Παρήγγειλα στα παιδιά ανταλλακτικά που χρειάζομαι να έχω πάντα μαζί μου, όπως και ένα 15άρι γρανάζι,
και σε 2 μέρες τα είχαν φέρει και μου άλλαξε και το γρανάζι επιτόπου με ελάχιστη χρέωση, συν ότι μου έκαναν καλύτερη τιμή για όλα μαζί!

Γνωρίζουν το αντικείμενο και εκεί θα πάω για σέρβις και τις άλλες μου μηχανές.

Θα πάω και απο το συνεργείο στο Βοτανικό, που μου σύστησαν απο την αντιπροσωπεία, να δω κι εκεί τι έχουν να μας πουν.

Για την ώρα, χαρήκαμε απότομα κ.Γιώργο και κ.Νίκο μας!
https://imgur.com/user/WorldIsNotEnough
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Katsigiannis Moto Service   Katsigiannis Moto Service EmptyΚυρ Ιουλ 28, 2019 3:26 pm

Καθοτι μετα απο 22 χρονια μεσα στα συνεργεια αυτοκινητων απο μηχανικος εως aftersales manager (τα περισσοτερα απο αυτα σε εταιριες που θεωρουνται premium η executive κοινου) νομιζω οτι εχω δικαιωμα να εκφραζω καποια αποψη περι συνεργειων.

Oλα τα εργοστασια εχουν απολυτους οδηγους με απόλυτες προδιαγραφες επισκευης που σου λενε επ ακριβως τι και πως πρεπει να το κανεις.
ΚΑΜΙΑ συσφιξη δε προβλεπεται πουθενα να γινεται με αεροκλειδο η ηλεκτρικο.
ΟΛΕΣ ανεξαιρετως γινονται με ροποκλειδο....
Να μου πεις παιζει τοσο ρολο....Η απαντηση ειναι αλλοτε ναι αλλοτε οχι.
Για να μη κανουμε την τριχα τριχια, καποιος ο οποιος δεν ειναι τεχνικος μπορει να εχει μια σχετικη αποψη (η οποια όμως δε σημαινει οτι ειναι και σωστη)
Προσωπικα την ποιοτητα εργασιας την κρινω απο το τελικο αποτελεσμα και τη συνολικη εικονα ενος συνεργειου χωρις να στεκομαι σε ασημαντες λεπτομεριες.
Αντιθετα ομως υπαρχουν παρα πολυ σηματικες λεπτομεριες απο την αλλη που οντως απο εκει κρινω τι δουλεια κανει ο αλλος..
Το ποιες ειναι σημαντικες και ποιες ασημαντες θα πρεπει να σας αναλυσω προυπηρεσια και εμπειρια  22 χρονων σε ενα ποστ....λιγο δυσκολο😆😅😂

Silver Member
Silver Member
petertonia

Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2019

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Katsigiannis Moto Service   Katsigiannis Moto Service EmptyΤρι Ιουλ 30, 2019 2:51 pm

Πρώτο service σήμερα και για εμένα ...και είπα να πάω στα παιδιά (katsigiannis Moto Servise). Αν εξαιρέσει κανείς τη μυρωδιά από το καμένο λαδάκι που σε κάποιο σημείο έμεινε όπως και στην περίπτωση του Άτλαντα ...όλα μου φάνηκαν καλά. Προσεγμένο συνεργείο και φιλικά τα παιδιά. Μου άρεσε επίσης που το πήγε και βόλτα ο μάστορας πριν μου το παραδώσει.

Παρόλα αυτά επειδή είναι αρκετά μακριά από την περιοχή μου (Ρέντης) θα εκτιμήσω αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο συνεργείο προς τα εδώ (αχρείαστο να είναι...).

Τώρα σε σχέση με το συνεργείο στο Βοτανικό (Motostand) που αναφέρει ο Άτλαντας και πρότειναν και σε εμένα στην αντιπροσωπία (έχω ανοίξει και σχετικό θέμα), με παραξένεψε που στο site του Γκοργκόλη  δεν το έχουν στην λίστα με τα επίσημα συνεργεία (εκτός και αν το έχουν με άλλη επωνυμία και δεν το βρίσκω) για αυτό δεν πήγα.....

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Katsigiannis Moto Service   Katsigiannis Moto Service EmptyΤετ Ιουλ 31, 2019 10:57 am

Πετροτόνια, καλημέρα μας.

Τα παιδιά προσωπικά μου έλυσαν πολλές απορείς, με το μινι σεμινάριο και τους ευχαριστώ ιδιαίτερα που ασχολήθηκαν...δεν το κάνει ο καθένας, ειδικά με έναν άγνωστο, όπως εγώ όταν πρωτοπήγα.

Πλέον παίζουμε φάπες και....πλάκα κάνω....

Νομίζω είναι ένα απο τα καλύτερα συνεργεία που έχω πάει και το ότι μπορείς να παρακολουθείς την ώρα των εργασιών είναι στα ΥΠΕΡθετικά.
Δεν γνωρίζω αν το αλλάξουν αυτό, μετά την ανακαίνιση.

Το συνεργείο στο Βοτανικό δεν πρέπει να σε φοβίζει, βεβαιώσου ότι έχει το online σύστημα που έχει και ο Κατσίγιαννης, για να σου περάσει μέσα ότι έγιναν οι προκαθορισμένες εργασίες στην ώρα τους.
Αυτή είναι και η εγγύησή σου για τα 2 χρόνια....

Αν δεις όμως στο βιβλιαράκι, έχουν και καρτέλες που τις συμπληρώνει το συνεργείο,
τις κόβουν και τις στέλνει στα κεντρικά, οπότε μπορεί να λειτουργούν έτσι.

Μια βόλτα απο εκεί για γνωριμία και ίσως βρεις απαντήσεις που θα μας χρησιμεύσουν κι εμάς!
Αναμένουμε....χαχαχ
petertonia
Silver Member
Silver Member
petertonia

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Katsigiannis Moto Service   Katsigiannis Moto Service EmptyΤετ Ιουλ 31, 2019 11:38 pm

Και εγώ Άτλαντα τις ίδιες θετικές εντυπώσεις έχω από τα παιδιά. Όσο αφορά το συνεργείο στο Βοτανικό (Motostand) στο topic "1000 χιλιόμετρα" ο φίλος "Samos" έγραψε ότι πήγε σήμερα και είχε θετικές εντυπώσεις. Επίσης όντως είναι εξουσιοδοτημένο παρότι δεν αναφέρεται στην επίσημη ιστοσελίδα του Γκοργκόλη (πρώτη φορά τους ξανασυμβαίνει...)
Ευχαριστώ και κράτα γερά... έχεις και μια γη να στηρίξεις....
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Katsigiannis Moto Service   Katsigiannis Moto Service EmptyΠεμ Αυγ 01, 2019 5:35 pm

Πετροτόνια,
χαχα ευχαριστώ....

όλα τα μυστήρια, πάνατ έχουν μια απλή εξήγηση, όχι απαραίτητα λογική, βέβαια!

Σημαντικό είναι να γνωρίζουμε ποιοί είναι αυτοί που αξίζουν την εμπιστοσύνη μας, και βαδίζουν με ηθικές αρχές, έστω κι αν πρόκειτε για συνεργεία και μηχανικούς γιατί στο χώρο παίζει πολύ μεγάλη κοροϊδία
από μεγάλα ονόματα και επιφανείς επαγγελματίες.

Να διορθώσω κάτι;
ο Άτλαντας κρατούσε την Ουράνια Σφαίρα κι όχι την γη.
Δυστυχώς το πως έχει φτάσει αυτό να είναι κοινή γνώση δεν το έχω καταλάβει.
Πατούσε επάνω στην γη και κράταγε τον Ουρανό ψστε να μην ξανασμίξουν, γιατί την τελευταία φορά που έγινε αυτό, δημιουργήθηκε το Χάος!
χαιρετώ!
Αυτά τα ολίγα
petertonia
Silver Member
Silver Member
petertonia

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Katsigiannis Moto Service   Katsigiannis Moto Service EmptyΠεμ Αυγ 01, 2019 5:48 pm

Χαχαχα... Ουράνια σφαίρα? Οκ λοιπόν! Κράτα γερά λοιπόν (την ουράνια σφαίρα).
Ευχαριστώ για την διόρθωση (μου γκρέμισες έναν μύθο) , αν ζει ακόμα ο κυρ-Ηλίας (ο δάσκαλος μου) θα του παραπονεθώ.... Καλή συνέχεια.....
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Katsigiannis Moto Service   Katsigiannis Moto Service EmptyΠαρ Αυγ 02, 2019 8:33 am

Οι δάσκαλοι επαναλαμβάνουν ότι τους έμαθαν, χωρίς πρωτογενή γνώση.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

εδώ βρέ μέχρι και οι Metallica το γνωρίζουν...
Die as you suffer in vain
Own all the grief and the pain
Die as you hold up the skies
Atlas, Rise!

(πήγα να στείλω πμ αλλά κάτι δεν κάνω καλά....)

Katsigiannis Moto Service
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Πωλήσεις & Aftersales (service & ανταλλακτικά) :: Προτεινόμενα σημεία εξυπηρέτησης-
Μετάβαση σε: