Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Ροδέλα συμπλέκτη
Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΠεμ Νοε 14, 2019 7:00 pm από Giorgos V

» ΖΟΝΤΕΣ Τ310 ΠΩΛΗΣΗ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ
Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΠεμ Νοε 14, 2019 12:31 pm από CHILIS

» Απορία για zontes!
Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΤετ Νοε 13, 2019 11:17 pm από Topgun

» Ερωτήσεις τ310
Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΤρι Νοε 12, 2019 9:48 am από Giorgos V

» Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310
Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΚυρ Νοε 10, 2019 9:06 pm από Cretan

» Σελώσου...
Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΣαβ Νοε 09, 2019 5:37 pm από Konstantinos

» Περίεργος ήχος με ανοιχτό σταντ
Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΣαβ Νοε 09, 2019 1:32 pm από windshear

» Σβήνει ο κινητήρας
Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΣαβ Νοε 09, 2019 1:05 pm από windshear

» Εxtra Προβολακια
Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΠαρ Νοε 08, 2019 4:17 pm από Valedis

Μοιραστείτε

Πλαϊνές βαλίτσες

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Guitarbill13
Bronze Member
Bronze Member
Guitarbill13

Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2019
Τόπος : Βόλος

Πλαϊνές βαλίτσες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πλαϊνές βαλίτσες   Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΠεμ Αυγ 22, 2019 10:17 pm

Καλησπέρα στην ομάδα.

Έχω μία ερώτηση σχετικά με τις πλαϊνές βαλίτσες.
Γνωρίζει κανείς κανένα άλλο μοντέλο που να είναι συμβατό με το X εκτός από αυτά που υπάρχουν στο site??
Γιατί και τα Shad είναι λίγο ακριβά για μένα αυτή την περίοδο και ήλπιζα μήπως κανείς γνωρίζει καμία πιο οικονομική λύση.

Επίσης, επειδή δε γνωρίζω και πολλά από αυτά. Υπάρχει κάτι που πρέπει να κοιτάω στα σετ πλαϊνών βαλιτσών που θα καταλάβω αν είναι συμβατά με το X μου??

Θενκς!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2019
Τόπος : Ατλαντίδα

Πλαϊνές βαλίτσες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλαϊνές βαλίτσες   Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΠαρ Αυγ 23, 2019 11:11 am

Αγόρι, υπάρχει η περίπτωση που έχουν φτιάξει τα παιδιά απο εδώ, λεπτά κάγκελα για να δένουν τα σαμάρια επάνω.
Μπορείς να βάλεις και σκέτα, αλλά:
1) θέλουν καλό δέσιμο γιατί διαφορετικά, θα κουνιούνται αρκετά.
2) οι χειρολαβές είναι σε τέτοια γωνία που κάνουν τα σαμάρια να ακουμπάνε στη μέση τους περίπου, και εμένα δεν μου άρεσαν καθόλου, σαν τελικό αποτέλεσμα.

Είδες τις πολύ μίνιμαλ βαλίτσες που δίνει η μαμά εταιρεία; (με παραγγελία και έρχονται;?;?;?)
είναι μούρλια, και πλαστικές, αλλά φαντάζομαι χωράν ένα ΓΙΟΥ ΕΣ ΜΠΙ φλασάκι, ένα πακετάκι χαρτομάντηλα και κανα-2 πιστωτικές κάρτες!

αλλιώς δες και εναλλακτικές με σάκους ή βαλίτσες ουράς, που όμως καταργούν τον συνεπιβάτη.
Εγώ έχω διαλέξει αυτόν¨: κλίκ=> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Σίγουρα θα βγάλει η GIVI κάποια στιγμή, νομίζω κάποιος στο φατσοτέφτερο, πήγε μέχρι ιταλία και τις έφτιαξε....
Καλό ψάξιμο
https://imgur.com/user/WorldIsNotEnough
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Πλαϊνές βαλίτσες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλαϊνές βαλίτσες   Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΠαρ Αυγ 23, 2019 11:22 am

Tη βασεις σκετες παντως απο οτι ειδα τις δινει σαν ανταλλακτικο (γιατι καποιος ειπε οτι οταν τη ζητησε του ειπαν οτι παει σετ με βαλιτσες)

Εαν πατε στα refitting parts στις αντιστοιχες βαλιτσες δινει αντιστοιχο κωδικο για τη βαση τους

Bronze Member
Bronze Member
Guitarbill13

Πλαϊνές βαλίτσες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλαϊνές βαλίτσες   Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΠαρ Αυγ 23, 2019 11:40 am

@Άτλαντας τις μικρές τις έχω αποκλείσει για αυτό ακριβώς το λόγο
όπως επίσης, ωραίο αυτός ο σάκος ουράς αλλά τρώει όλη τη θέση του συνεπιβάτη και έχω σκοπό να κάνω ταξίδι με 2ο άτομο...αν ήμουν μόνος θα το είχα πάρει ήδη!

@Giorgos V και θα κάνω μία πιθανότατα χαζή ερώτηση. Αν πάρω την universal βάση που έχει στο site, μετά όλες οι πλαϊνές βαλίτσες θα κουμπώνουν ή είναι σαν τα συστήματα monolock και monokey για τις topcase?
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Πλαϊνές βαλίτσες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλαϊνές βαλίτσες   Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΠαρ Αυγ 23, 2019 12:54 pm

Eπειδη δεν εχω ασχοληθει με το θεμα καθοτι ποτε δε με αποσχολησε (παντα s.s μηχανες ειχα) δε το ξερω.

Φανταζομαι οτι οι universal κανουν για τις περισσοτερες βαλιτσες.

Συστήματα monolock και monokey οταν μου λες ακουω κατι σαν "ποζιτρονικη συντηξη"...δεν εχω ιδεα καν τι ειναι Very Happy Smile Very Happy Smile Very Happy Smile

Bronze Member
Bronze Member
Guitarbill13

Πλαϊνές βαλίτσες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλαϊνές βαλίτσες   Πλαϊνές βαλίτσες EmptyΠαρ Αυγ 23, 2019 9:36 pm

οπ σε πιάσαμε κάπου αδιάβαστο!!! Razz Razz

είναι συνδέσεις για τις topcase ουσιαστικά τα monolock και monokey ώστε αν έχεις μία σχάρα ενός τύπου να κουμπώνουν ΟΛΕΣ οι αντίστοιχες βαλίτσες της ίδιας σύνδεσης.

Πλαϊνές βαλίτσες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Μοντέλα :: X 310 :: Ερωτήσεις για το X310-
Μετάβαση σε: