Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??
ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΣήμερα στις 12:03 am από Topgun

» Διαρροή λαδιού κινητήρα
ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΤετ Νοε 20, 2019 1:03 pm από Leuteris88

» Ροδέλα συμπλέκτη
ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΤετ Νοε 20, 2019 12:54 pm από Leuteris88

» Εxtra Προβολακια
ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΤρι Νοε 19, 2019 1:41 pm από Kostas21

» Περίεργος ήχος με ανοιχτό σταντ
ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΤρι Νοε 19, 2019 9:57 am από Alexandros1991

» Σελώσου...
ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΤρι Νοε 19, 2019 9:41 am από Άτλαντας

» Βίδες στήριξης πινακίδας
ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΤρι Νοε 19, 2019 7:30 am από Alexandros1991

» ΖΟΝΤΕΣ Τ310 ΠΩΛΗΣΗ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ
ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΠεμ Νοε 14, 2019 12:31 pm από CHILIS

» Απορία για zontes!
ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΤετ Νοε 13, 2019 11:17 pm από Topgun

Μοιραστείτε

ΦΩΤΑ LED Μπροστά.

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Konstantinos
Bronze Member
Bronze Member
Konstantinos

Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2019
Τόπος : Νεα Φιλοθεη

ΦΩΤΑ LED Μπροστά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΦΩΤΑ LED Μπροστά.   ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΔευ Σεπ 16, 2019 7:02 pm

Γεια σας, παρατήρησα ότι αν έχω τη μηχανή ανοιχτή (T 310 ) τα led φώτα μπροστά ανάβουν. Όταν ανάβω τα μεσαία, φώτα πορείας ή τα μεγάλα, τα led σβήνουν. Το έχετε παρατηρήσει ; Πήγα σήμερα σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο, μου είπε ότι πρώτη φορά που το  βλέπει , δεν έχει ιδέα και θα πρέπει να το αφήσω. Όπως μου είπε μπορεί να είναι οι καλωδιώσεις, τα κουμπιά , μπορεί μπορεί, κ.λ.π. Σίγουρα θα το πάω με το πρώτο service. Καμία Ιδέα τι μπορεί να είναι ή αν σας έχει παρουσιαστεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Plc
New Member
New Member

Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2019
Τόπος : Λάρισα

ΦΩΤΑ LED Μπροστά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ LED Μπροστά.   ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΔευ Σεπ 16, 2019 8:26 pm

Κανονικά χαμηλώνουν λίγο σαν ένταση όχι να σβήνουν εντελώς
Konstantinos
Bronze Member
Bronze Member
Konstantinos

ΦΩΤΑ LED Μπροστά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ LED Μπροστά.   ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΔευ Σεπ 16, 2019 10:16 pm

Τα led ΣΒΗΝΟΥΝ εντελώς.
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΦΩΤΑ LED Μπροστά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ LED Μπροστά.   ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΔευ Σεπ 16, 2019 10:39 pm

Το ειπαμε αυτο και απο κοντα .....υπαρχει προβλημα δε πρεπει να το κανει.
Πιθανως θεμα διακοπτη ειναι

Bronze Member
Bronze Member
Guitarbill13

Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2019
Τόπος : Βόλος

ΦΩΤΑ LED Μπροστά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ LED Μπροστά.   ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 12:36 am

Επειδή πρώτη φορά βλέπω αυτό το θέμα εγώ, και στο Χ ισχύει το ίδιο πράγμα υποθέτω ε?

Γιατί τα led που είναι αναμμένα στην ημέρα και εμένα σβήνουν όταν ανάβω τα φώτα πορείας (το στρόγγυλο στο X).

Ούτε που είχα φανταστεί ότι δεν έπρεπε να γίνεται αυτό.
bkmarine
Rising star
Rising star

Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2019
Τόπος : αθήνα

ΦΩΤΑ LED Μπροστά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ LED Μπροστά.   ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 10:25 am

και εμένα το Χ το ίδιο κάνει , μόλις ανάβεις φώτα σβήνουν τα ημέρας ....
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2019
Τόπος : Ατλαντίδα

ΦΩΤΑ LED Μπροστά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ LED Μπροστά.   ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 2:24 pm

KANONIKA απλώς χαμηλώνει η ένταση των λέντ, όταν ανάβουμε τα μεσαία.
Τα ΛΕΝΤ είναι πάντα αναμμένα, με το που ανοίγουμε τον κόκκινο διακόπτη και σβήνουν μόνο όταν
κλειδώσουμε τη μηχανή!

Αυτό που παρατήρησα εγώ με τα μεσαία αναμμένα, είναι στον διακόπτη της μεγάλης σκάλας, (όχι το σινιάλο)
όταν τον πατήσω αργά και φτάσω στη μέση.....τα μεσαία φώτα.....σβήνουν εντελώς και για κλάσμα του δευτερολέπτου δεν έχω καθόλου φώτα!
Όταν τον πάω μέχρι τέρμα, ξανα-ανάβουν κανονικά, οπότε είναι μια παρατήρηση, χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα με αυτό.
Εννοώ ότι ´οταν το χρησιμοποιώ κανονικά, δεν το καταλαβαίνω καν....
Μου έτυχε μια μέρα που ο διακόπτης ήταν μισοπατημένος και νόμισα ότι κάηκε κάποια ασφάλεια.

https://imgur.com/user/WorldIsNotEnough
Konstantinos
Bronze Member
Bronze Member
Konstantinos

ΦΩΤΑ LED Μπροστά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ LED Μπροστά.   ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΤετ Οκτ 16, 2019 7:57 pm

Το πρόβλημα με τα φώτα led, όπως είχα αναφέρει παραπάνω εξακολουθεί να υπάρχει. Το συνεργείο, δεν απεκατέστησε το πρόβλημα, το κατέγραψε και σήμερα με παρέπεμψε στην αντιπροσωπεία, Θησέως ...κ.λ.π. προκειμένου να το δουν. Όπως με ενημερώσε η αντιπροσωπεία ίσως χρεαισθεί να αλαχθεί όλο το φανάρι. Ίδωμεν . Αυτό σημαίνει ότι θα πρεπει να αφήσω το μηχανάκι , να το πάρω μετά από μέρες , ταλαιπωρία κ.ο.κ. Εγώ ο άσχετος , νομίζω ότι είναι πρόβλημα με τον διακόπτη και ότι δεν πρέπει να αλαχθεί όλο το φανάρι. Σημειωτέον για αυτό το πρόβλημα - δυσλειτουργείας, σε σχετικό e-emai η αντιπροσωπεία με παρέπεμψε στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο.
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΦΩΤΑ LED Μπροστά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ LED Μπροστά.   ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΤετ Οκτ 16, 2019 8:39 pm

δυστυχως φιλοι ειναι ΓΕΓΟΝΟΣ οτι οσοι εχουν ZONTES SYM & DAYTONA ολοι αντιμετωπιζουν την ιδια ακριβως ΤΡΑΓΙΚΗ εξυπηρετηση

Πλεον μεχρι και εγω που ειχα μια σχετικη εικονα εχω απογοητευτει εντελως.
Εαν δεν ειχα ο ιδιος γνωσεις επι του θεματος ισως να μη ξαναεμπλεκα με αυτο το δικτυο.
Θα ηταν αποτρεπτικος παραγοντας να ξαναπαρω μια απο αυτες τις μαρκες οχι για το προιον αλλα για την υποστηριξη

Bronze Member
Bronze Member
Leuteris88

Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2019
Τόπος : Ρεθυμνο

ΦΩΤΑ LED Μπροστά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ LED Μπροστά.   ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΠεμ Οκτ 17, 2019 10:17 pm

Άτλαντας έγραψε:
KANONIKA απλώς χαμηλώνει η ένταση των λέντ, όταν ανάβουμε τα μεσαία.
Τα ΛΕΝΤ είναι πάντα αναμμένα, με το που ανοίγουμε τον κόκκινο διακόπτη και σβήνουν μόνο όταν
κλειδώσουμε τη μηχανή!

Αυτό που παρατήρησα εγώ με τα μεσαία αναμμένα, είναι στον διακόπτη της μεγάλης σκάλας, (όχι το σινιάλο)
όταν τον πατήσω αργά και φτάσω στη μέση.....τα μεσαία φώτα.....σβήνουν εντελώς και για κλάσμα του δευτερολέπτου δεν έχω καθόλου φώτα!
Όταν τον πάω μέχρι τέρμα, ξανα-ανάβουν κανονικά, οπότε είναι μια παρατήρηση, χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα με αυτό.
Εννοώ ότι ´οταν το χρησιμοποιώ κανονικά, δεν το καταλαβαίνω καν....
Μου έτυχε μια μέρα που ο διακόπτης ήταν μισοπατημένος και νόμισα ότι κάηκε κάποια ασφάλεια.

Φίλε μου Ατλάντα αυτό στο έκανε γιατί ο διακόπτης βρίσκονταν σε θέση που δεν έκανε κλείσιμο του κυκλώματος ούτε στη μικρή αλλά ούτε στη μεσαία σκάλα με αποτέλεσμα να μην υπάρχει κύκλωμα εκείνη τη στιγμή πράγμα που σημαίνει καθόλου φως, απολύτως λογικό,έτσι είναι, και σε ένα TTR που είχα παλιότερα το ίδιο γινόταν.. Το περίεργο είναι πως κατάφερε και έμεινε ο διακόπτης στο κέντρο???
Konstantinos
Bronze Member
Bronze Member
Konstantinos

ΦΩΤΑ LED Μπροστά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ LED Μπροστά.   ΦΩΤΑ LED Μπροστά. EmptyΤετ Οκτ 23, 2019 6:26 pm

Τέλος καλά!!!
Αλλαγή όλου του φαναριού, για τα led, μέσα στην εγγύηση, από την αντιπροσωπεία στην Θησέως. Πολύ καλή εξυπηρέτηση.

ΦΩΤΑ LED Μπροστά.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Μοντέλα :: T 310 :: Προβλήματα στo T310-
Μετάβαση σε: