Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Αγορά από Πετροσιαν
Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΣήμερα στις 8:24 pm από Vlas76

» Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??
Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΧθες στις 8:29 pm από ioannis.k

» T 310 Καινούργιο υπέροχο άσπρο χρώμα , με την νέα οθόνη.
Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΧθες στις 2:12 pm από CHILIS

» Διαρροή λαδιού
Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΤετ Δεκ 04, 2019 12:24 am από petertonia

» Μετρητής κατανάλωσης
Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΤρι Δεκ 03, 2019 2:07 pm από Spyros F

» Νέος μοτοσυκλετιστής με γενικές απορίες.
Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΤρι Δεκ 03, 2019 9:37 am από CHILIS

» Κλειδωμα τιμονιου σε r310
Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΚυρ Δεκ 01, 2019 9:01 pm από R310 A

» Μέτρηση ταχύτητας με GPS
Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΣαβ Νοε 30, 2019 12:05 pm από Nik

» Τ310 ηχος κινητηρα
Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΣαβ Νοε 30, 2019 3:22 am από chris130

Μοιραστείτε

Νέα έκδοση χωρίς sleep mode

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Spyros F
New Member
New Member
Spyros F

Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2019
Τόπος : Αθήνα

Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Νέα έκδοση χωρίς sleep mode    Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΔευ Σεπ 23, 2019 9:18 pm

Καλησπέρα παιδιά , μέσα στην εβδομάδα θα προβώ στην αγορά του T310 . Είναι η πρώτη δικιά μου μηχανή οπότε είμαι ενθουσιασμένος . Με έχει βοηθήσει πολύ το club στο να καταλήξω σε αυτήν την μηχανή , έχει γίνει εξαιρετική δουλειά στο φόρουμ πολλά συγχαρητήρια !!
Διάβασα πολύ το φόρουμ και το έψαξα και στο ίντερνετ αλλά έχω μια απορία . Θα πάρω το νέο μοντέλο που δεν έχει το κουμπί το sleep mode στην αριστερή πλευρά της μηχανής . Από ότι μου είπαν στο κατάστημα μπαίνει η μηχανή μετά από λίγο σε ένα save mode για να μην καταναλώνει πολύ μπαταρία και όταν πας κοντά με το "κλειδί" ανοίγει ξανά όπως κάθε άλλη φορά . Το ερώτημα μου είναι πόσες μέρες μπορεί να μείνει σε αυτό το save mode χωρίς να ξεφορτισει η μπαταρία ;;
Και αν ξεφορτισει θα πρέπει να την φορτίσω ξανά με τον φορτιστή που που δίνει το κατάστημα και κάποιο δικό μου pawer bank φυσικά , στην φισσα που έχει κοντά στην πίσω ρόδα από την κάτω πλευρά ;;
Και αν ναι πόσοι ώρα θέλει για να φορτίσει ;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση χωρίς sleep mode    Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΤρι Σεπ 24, 2019 12:24 am

Αντικειμενικα κανεις δε μπορει να απαντησει με εκριβεια σε αυτα που ρωτας.

Η λογικη λεει οτι ισχυει οτι ακριβως και σε οποιαδηποτε αλλη μηχανη...

Προσωπικα η δικη μου εχει sleep mode και σε πληροφορω οτι ακομα και μετα απο 2.5 με 3 βδομαδες παντελους ακινησιας  το καλοκαιρι λογω διακοπων, το sleep mode δεν ειχε ενεργοποιηθει και πηρε κανονικοτατα οπως παντα..αρα μη σε φοβιζει αυτο το θεμα.

Το κλειδι δε πρεπει να μενει κοντα στη μηχανη...εαν μενει καταναλωνει μπαταρια.

Τελος πληροφοριακα θα σου πω οτι μονο τις πρωτες μερες κατοχης παρατηρησα να μπαινει το sleep mode.

Την πρωτη ημερα στις 3 με 5 ωρες,
Τη δευτερη μερα περιπου στις 12 ωρες...και μετα δε το ξαναχρησιμοποιησα ποτε περαν απο 1 φορα ισως σε καποια φαση μεσα στον πρωτο μηνα μετα απο ακινησια 3-4 ημερων

Απο τοτε και εως σημερα δεν εχει τυχει ποτε

Silver Member
Silver Member
CHILIS

Ημερομηνία εγγραφής : 12/08/2019
Τόπος : ATHINA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση χωρίς sleep mode    Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΤρι Σεπ 24, 2019 2:28 pm

Μην ασχολισε με αυτο ειναι τελειως αχρηστο το κουμπι, για αυτο και το εβγαλαν...αυτο που πρεπει να σε απασχολει ειναι τα σχολια αυτων που την εχουν ηδη την μηχανη (συμπεριλαμβανομαι και εγω).....για τα χρηματα της ειναι BEST....δεν ειναι HONDA Η YAMAHA αλλα ειναι πολυ σοβαρος ανταγωνιστης....και θα σου δωσει χαρα μεγαλης μοτοσικλετας απλοχερα....
Cretan
New Member
New Member

Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2019
Τόπος : Ηρακλειο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση χωρίς sleep mode    Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΠαρ Οκτ 11, 2019 9:09 am

Καλησπερα σε ολους απ την καλοκαιρινη κρητη.πολυ καλη δουλεια στο φορουμ.με εχετε βοηθησει πραγματικα στο να αποφασισω αν παρω το τ310 η οχι.μιλησα με τον αντιπρόσωπο στο Ηράκλειο Κρήτης και με ενημέρωσε οτι θα ρθει 27 νοεμβρη το συγκεκριμενο χρωμα λογω ελλειψης.επισης ρωτησα αν ειναι νεας γενιας και μου ειπε δε νομιζω,το έβγαλαν οι κινεζοι αλλα δε ξέρουμε ποτε θα χουμε εισαγωγη.ρωταω λοιπον,ειναι λογικο ν αργησει τοσο πολυ και οντως ισχυει αυτο με της 2ης γενιας η οχι?Ευχαριστώ πολυ
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση χωρίς sleep mode    Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΠαρ Οκτ 11, 2019 9:22 am

Το πρώτης γενιάς είναι σχεδόν αδύνατο να πάρεις πλέον.
Το πιο πιθανό είναι ότι θα πάρεις την 4η έκδοση με διπλή θύρα usb χωρίς δυνατότητα απενεργοποίησης ABS
Τώρα όσο αφορά την παραλαβή δε μπορούμε να ξέρουμε εάν όντως είναι έτσι όχι.
Γενικότερα πάντα υπήρχε θέμα με τα Τ γιατί υπήρξε μεγάλη ζήτηση και εμέναν συχνά out of stock

New Member
New Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση χωρίς sleep mode    Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΠαρ Οκτ 11, 2019 9:27 am

Ευχαριστω πολυ...ναι απλα μου φανηκε υπερβολικο το να ερθει μετα απο 58 μερες το μηχανακι...Επίσης δεν ηξερε καν αν ερθει βελτιωμενο η δεν ξερω και γω τι οποτε μαλλον προβλεπω θεμα μεγαλο και αγνοια στο μελλον απ τον μονο αντιπροσωπο..ευχαριστω και παλι
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση χωρίς sleep mode    Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΠαρ Οκτ 11, 2019 9:32 am

Μπορείς να το πάρεις από αλλού και να στο στείλουν στην Κρήτη.
Έχει ξαναγίνει αυτό.
Από Αθήνα πολλοί το κανουν.
Εάν το βρεις σε κάποιον στην Αθήνα διαθέσιμο το βάζει στο πλοίο και στο στελνει

New Member
New Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση χωρίς sleep mode    Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΠαρ Οκτ 11, 2019 9:34 am

Κραταει το σκουτερ αυτος και δινω τη διαφορα...ο μονος λογος που το κανω απο εδω...το καλο πραγμα αργει να γινει..ανυπομονω για καινουργια αξεσουαρ και ιδεες..ωραια η δουλεια σας..συνεχιστε
Valedis
Rising star
Rising star
Valedis

Ημερομηνία εγγραφής : 31/08/2019
Τόπος : Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση χωρίς sleep mode    Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΣαβ Οκτ 12, 2019 9:50 am

Εγω απο ηρακλειο το πήρα... Ηταν εκθεσιακό κ ειχε 2πλο usb και το abs δεν απενεργοποιητε
Cretan
New Member
New Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση χωρίς sleep mode    Νέα έκδοση χωρίς sleep mode  EmptyΣαβ Οκτ 12, 2019 10:42 am

Το πορτοκαλι ομως αργει...ωραια ελπιζω να χει και την καινουργια οθονη...θα σταθω τυχερος

Νέα έκδοση χωρίς sleep mode
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Μοντέλα :: T 310 :: Ερωτήσεις για το T310-
Μετάβαση σε: