Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??
Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΣήμερα στις 12:03 am από Topgun

» Διαρροή λαδιού κινητήρα
Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ Νοε 20, 2019 1:03 pm από Leuteris88

» Ροδέλα συμπλέκτη
Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ Νοε 20, 2019 12:54 pm από Leuteris88

» Εxtra Προβολακια
Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤρι Νοε 19, 2019 1:41 pm από Kostas21

» Περίεργος ήχος με ανοιχτό σταντ
Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤρι Νοε 19, 2019 9:57 am από Alexandros1991

» Σελώσου...
Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤρι Νοε 19, 2019 9:41 am από Άτλαντας

» Βίδες στήριξης πινακίδας
Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤρι Νοε 19, 2019 7:30 am από Alexandros1991

» ΖΟΝΤΕΣ Τ310 ΠΩΛΗΣΗ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ
Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Νοε 14, 2019 12:31 pm από CHILIS

» Απορία για zontes!
Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ Νοε 13, 2019 11:17 pm από Topgun

Μοιραστείτε

Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Leuteris88
Bronze Member
Bronze Member
Leuteris88

Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2019
Τόπος : Ρεθυμνο

Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ Νοε 06, 2019 11:30 am

4600 χλμ απροβληματιστα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petertonia
Golden Member
Golden Member
petertonia

Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ Νοε 06, 2019 12:16 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Valedis
Rising star
Rising star
Valedis

Ημερομηνία εγγραφής : 31/08/2019
Τόπος : Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ Νοε 06, 2019 7:41 pm

5 Σεπτεμβρίου παιδιά... Μην κλέβετε
tastas
Rising star
Rising star
tastas

Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2019

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤετ Νοε 06, 2019 10:00 pm

3230km σε 1 χρόνο. (Χτες πλήρωσα την ασφάλεια, τελευταία μέρα φυσικά).
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2019
Τόπος : Ατλαντίδα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤρι Νοε 19, 2019 10:37 am

Να πώ κι εγώ με τη σειρά μου;
Την τράβηξα πρίν λίγο...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Παρέλαβα 13/07 μέχρι σήμερα 19/11 έχουμε 63χλμ/μέρα μέσο όρο...
Είμαι ο Ντίνος και είμαι ΚΑΑΑΑΑΛΥΥΥΥΥΤΕΡΑ όταν είμαι καβάλα!

Δεν θέλω να κοκορεύομαι, αλλά όταν καβαλώ μηχανή, γράφω μερόνυχτα στη σέλα!
κάποια στιγμή θα λάβω μέρος και στον διάσημο αγώνα IronButt....
είναι αυτό που λένε...τα θέλει ο κώλος σου! χάχανα!

Το ρεκόρ μου είναι 16 ώρες επάνω στη σέλα του Οδυσσέα μου (Buell XB12X) χαμένος κάπου στα σύνορα Γαλλίας - Ισπανίας, με -8C, βροχή και χιόνι....εκείνη την νύχτα κοιμήθηκα σε μια στάση λεωφορείου!

Θα τις αναρτήσω σύντομα και στο άλμπουμ που βλέπετε στην υπογραφή.

Μαζέψτε με!
Τι; Προβλήματα που είχα με τον Άτλαντα;
Ούτε δακρύζει απο τις φλάτζες του, ούτε κρατσανάει το σασμάν του, ούτε ανακοπές κλειδιού έχει παρουσιάσει....κι όλα τα παιδικά σπυθουράκια του τα έχω σπάσει!

Εκτός απο, το κλασσικό πλέον, κόψιμο στους αποστάτες του τιμονιού, το ελαφρό ζάρωμα στο πλαστικό απο τον ήλιο, δεν έχω ασχοληθεί σοβαρά παρα μόνο με την σέλα.
Τις ρυθμίσεις σε συμπλέκτη, μανέτες, τιμόνι, σέλα, που οφείλει να κάνει κανείς για φέρει τη μηχανή στα μέτρα του (όπως κάνεις όταν μπαίνεις σε ένα αυτοκίνητο. Δεν παραπονέθηκε κανείς ότι δεν φτάνει το τιμόνι ή τα πετάλια, δίχως να ρυθμίσει το κάθισμα πρώτα...σωστάWink τις θεωρώ δεδομένες κι όχι "πρόβλημα".
Αυτό υπάρχει όταν η μηχανή καίει λάδια...αδικαιολόγητα, ή βγάζει καπνούς....
όταν το μοτέρ ακούγεται σαν να έχει χαλίκια ή γερμανικά και γαλλικά κλειδιά ξεχασμένα μέσα του...όταν δεν παίρνει εμπρός, όχι γιατί δεν έχει καύσιμο, ή άδειασε η μπαταρία της μηχανής ή του κλειδιού...αλλά όταν δεν την ακούει η μίζα, ή έχει κάψει ηλεκτρονική!

Δεν έχω την παραμικρή υποψία απο τα ηλεκτρικά ή τους διακόπτες, παρόλο που έχει φάει τόνους βροχής και υγρασίας και την έχω πλύνει με πιεστικό 2 φορές.
Ξέρω πως να το χρησιμοποιώ, ακόμη και στην αλυσίδα ή τα ρουλεμάν, ας είναι καλά ο αγαπημένος φίλος Σπρίνης που με δίδαξε τη μέρα που άνοιξε το μαγαζί του.
Όσοι δεν τον ξέρετε, κάνει άψογη δουλειά.

Καιρό είχα να γράψω, και βρήκα ευκαιρία...χαχαχανα
https://imgur.com/user/WorldIsNotEnough
petertonia
Golden Member
Golden Member
petertonia

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤρι Νοε 19, 2019 7:25 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Leuteris88
Bronze Member
Bronze Member
Leuteris88

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤρι Νοε 19, 2019 7:33 pm

Καλησπέρα.. Petronia να σε ρωτήσω, σε αυτή τη λίστα εγώ γιατί δε φαίνομαι? Ενώ έχω αναφερει τα χλμ μου

petertonia
Golden Member
Golden Member
petertonia

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤρι Νοε 19, 2019 7:55 pm

Καταλάθος.. θα αποκατασταθεί άμεσα η αδικία!
Leuteris88
Bronze Member
Bronze Member
Leuteris88

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤρι Νοε 19, 2019 8:00 pm

Ευχαριστώ.. Νέα χλμ 4800, αγορά 16 Απριλίου 19
Leuteris88
Bronze Member
Bronze Member
Leuteris88

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤρι Νοε 19, 2019 8:01 pm

Ευχαριστώ.. Νέα χλμ 4800, αγορά 16 Απριλίου 19
petertonia
Golden Member
Golden Member
petertonia

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΤρι Νοε 19, 2019 8:16 pm

ZTS Driver
Golden Member
Golden Member
ZTS Driver

Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2019
Τόπος : Αρτεμιδα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΧθες στις 12:32 pm

Ενημερωση χλμ 10150😂 με φτανει ο ατλαντας που πάει ακομα και τουαλετα με το Τ.
https://www.youtube.com/channel/UC4xeQqqpkKoulU-MkOc0JwQ?view_as
ZTS Driver
Golden Member
Golden Member
ZTS Driver

Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2019
Τόπος : Αρτεμιδα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΧθες στις 12:33 pm

Petertonia πολυ ωραιο αυτο που εκατσες και εφτιαξες.Μπραβο!
https://www.youtube.com/channel/UC4xeQqqpkKoulU-MkOc0JwQ?view_as
Topgun
Rising star
Rising star
Topgun

Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2019
Τόπος : Αθήνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??   Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ?? - Σελίδα 2 EmptyΣήμερα στις 12:03 am

Νέα χλμ και από εμένα 435

Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Γενικά Θέματα. :: Θέματα Γενικής Φύσης για τα Zontes-
Μετάβαση σε: