Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Εργοστασιακά ελαστικά
Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΧθες στις 1:09 pm από CHILIS

» Νέος και μοναδικός ιδιοκτήτης
Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΧθες στις 1:03 pm από lefiskimi

» Αγορά Τ310
Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΧθες στις 9:24 am από Giorgos V

» ZONTES Euro 5
Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΧθες στις 5:38 am από disergio

» Kλιμακωση σχεσεων κιβωτιου με 14αρι και 15αρι γραναζι
Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΤρι Ιαν 21, 2020 9:56 pm από Άτλαντας

» Κεντρικό σταντ
Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΤρι Ιαν 21, 2020 9:45 pm από Άτλαντας

» Σετ Βαλίτσες ταξιδιού και βασεις σε Τ-310
Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΤρι Ιαν 21, 2020 6:53 pm από giorgosmg

» Modification on R310 (direction indicators and passenger handles)
Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΤρι Ιαν 21, 2020 5:59 pm από TheMigoftima

» Βαλίτσα πίσω
Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΤρι Ιαν 21, 2020 12:15 pm από inasia

Μοιραστείτε

Αγορά από Πετροσιαν

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Vlas76
Rising star
Rising star
Vlas76

Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2019
Τόπος : Αθήνα

Αγορά από Πετροσιαν  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγορά από Πετροσιαν    Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΠαρ Δεκ 06, 2019 1:55 pm

Καλησπέρα σε όλους.
Η συνεννόηση για την αγορά, έγινε την προηγούμενη Τρίτη. Όλα καλά, μόνο μελανό σημείο, μια γρατζουνιά που είχε η πίσω χειρολαβή, δεξιά, μάλλον από επαφή με άλλο μηχανάκι. Επισήμανα την εν λόγω γρατζουνιά κ με διαβεβαίωσαν πως θα αλλαχτεί φυσικά στην εγγύηση. Την Παρασκευή κ μετά από δικό μου τηλεφώνημα, μου είπαν ότι επισκευάστηκε κ δεν φαίνεται τίποτα. Τους είπα ότι δεν συμφώνησα κάτι τέτοιο κ ζήτησα ξανά να αλλαχτεί καθότι καινούριο μηχανάκι δεν δέχομαι να έχει το παραμικρό. Το τι θα γίνει μετά είναι άλλο....
Εχθές, έλαβα τηλεφώνημα ότι παρέλαβαν την χειρολαβή/σχάρα κ θα ήταν έτοιμο το απόγευμα, οπότε Παρασκευή θα μπορούσα να παραλάβω. Όντως, κατέβηκα σήμερα κ δεν μπορώ να πω, η κυρία που είναι στο μαγαζί είναι εξυπηρετικοτατη! Αφού έλεγξα την μηχανή γύρω γύρω, μου τόνισαν ότι αλλαχτηκε η σχάρα (δεν παίρνω κ όρκο, αλλά οκ...) μου έδειξαν πως ενεργοποιειται, πως κλειδώνει κ (θα διαβάσω το εγχειρίδιο καλά καλά) το πήρα να πάω σπίτι.
Τα γνωστά θέματα, τιμονιού/συμπλέκτη δεν τα άγγιξαν, αφού το τιμόνι παίζει κ ο συμπλέκτης αν θες να κατεβάσεις πάνω από 1 ταχύτητα, μπερδεύει. Σε αυτό κατάλαβα ότι δεν θέλει τέρμα πάτημα ο συμπλέκτης κ δουλεύει μια χαρά μέχρι να τον ρυθμίσω όπως πρέπει. Επίσης, τους ζήτησα να μου βάλουν 3η βίδα στην πινακίδα κ δεν το έκαναν. Το ανέφερα τώρα που πήγα κ μου είπε ένας κύριος μάλλον αυτός που κάνει τα του συνεργείου, ότι δεν κόβεται κ όσες έχει βάλει, δεν έχει κοπεί καμία. Καλά λέω, θα το δω εγώ😡...
Αυτά, συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
plesia
Bronze Member
Bronze Member
plesia

Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά από Πετροσιαν    Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΠαρ Δεκ 06, 2019 2:57 pm

Καλοταξιδος και παντα ορθιος,,,Να το χαρεις με υγεια
Vlas76
Rising star
Rising star
Vlas76

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά από Πετροσιαν    Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΠαρ Δεκ 06, 2019 3:45 pm

Ευχαριστώ, να σαι καλά!!!
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά από Πετροσιαν    Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΠαρ Δεκ 06, 2019 6:51 pm

Kαλοταξιδο ευχομαι.

Η πινακιδα θα κοπει!
Δε ξερει οτι εχουν κοπει οσες εχει φτιαξει γιατι ποτε δε πηγαν εκει να του το πουν.
Εαν κρινω απο  τα υπολοιπα που ΔΕΝ εφτιαξαν ενω εχουν οδηγια απο τον εισαγωγεα, εχει βουξει το συμπαν και στην παρεδοσαν ετσι....καταλαβα.

Παρτο και στο στο καλο, τραβα βρες ακρη μονος σου και αυτο το μαγαζι απο οτι φαινεται

Rising star
Rising star
Vlas76

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά από Πετροσιαν    Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΠαρ Δεκ 06, 2019 8:21 pm

Δυστυχώς φίλε..
Vlas76
Rising star
Rising star
Vlas76

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά από Πετροσιαν    Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΠαρ Δεκ 06, 2019 8:24 pm

Θα τηλεφωνήσω στον Μαργαρίτη στο Γαλάτσι που είναι δίπλα μου, να μιυ το μαζέψει. Αν θυμάμαι καλά, έχουν γράψει θετικά σχόλια τα παιδιά κ ότι τα γνωρίζουν κ τα "μαζεύουν" αυτά..
Topgun
Rising star
Rising star
Topgun

Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2019

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά από Πετροσιαν    Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΣαβ Δεκ 07, 2019 12:06 am

Φίλε μου εγώ την είχα αγοράσει από τον Χαρίτο στη Λιοσίων και μου φάνηκε πολύ ψαγμένος με την εν λόγω μοτοσυκλέτα γιατί και τρίτη βίδα μου είχε βάλει και το τιμόνι είχε φτιάξει και ρυθμισμένο σωστά συμπλέκτη είχε άσχετα αν εγώ τον πείραξα μετά και πήγα να μου τον ξανά ρυθμίσει. Επισης είχε βάλει και γράσο σε αρκετά επίμαχα σημεία. Τελος μου είχε πει στα 500χλμ να ξανά πάω από εκεί να ελέγξει τη μηχανή αν είναι όλα Οκ.
Vlas76
Rising star
Rising star
Vlas76

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορά από Πετροσιαν    Αγορά από Πετροσιαν  EmptyΣαβ Δεκ 07, 2019 2:31 pm

Κατάλαβα.. Θα δω.. θα τηλ κ στην ΜΟΤΟΜ αφού είναι ενημερωμένος.

Αγορά από Πετροσιαν
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Πωλήσεις & Aftersales (service & ανταλλακτικά) :: Προτεινόμενα σημεία εξυπηρέτησης-
Μετάβαση σε: