Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμΓεγονόταΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Σβήνει ο κινητήρας
Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΣήμερα στις 6:04 pm από Nikolaef

» Πρόβλημα στο μοτέρ
Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΣήμερα στις 5:59 pm από Giorgos V

» Αγορα G155
Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΣήμερα στις 12:53 pm από Masterix

» Συντήρηση αλυσίδας
Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΧθες στις 3:12 pm από Andreas.k

» Ξαφνικά δεν ανάβει (η δε σβηνει)!!! Είναι τελείως νεκρό!
Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΧθες στις 5:29 am από perone

» Επιλογή Tank bag
Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΚυρ Οκτ 25, 2020 10:57 pm από sheep

» Πίεση ελαστικών σε Τ310
Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΣαβ Οκτ 24, 2020 1:35 pm από Andreas.k

» Λαμπακι λαδιων
Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΠαρ Οκτ 23, 2020 3:48 pm από sheep

» 1ο service
Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΠεμ Οκτ 22, 2020 11:51 am από disergio

Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΠαρ Ιαν 31, 2020 9:57 pm

Απο σήμερα 31/1/20 στη σελιδα της επισημης εισαγωγικης εταιρίας εμφανιστικαν διαθεσιμα στη χωρα μας τα Τ1 /R1 με τιμες 4495εευρω και 3395ευρω αντιστοιχα

Bronze Member
Bronze Member

Ημερομηνία εγγραφής : 21/01/2020
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΣαβ Φεβ 01, 2020 5:06 am

Καιρος ηταν ! Αντε να 'σπρώξει' και οσα απο τα παλαια Τ και Χ του εμειναν ακομη , ωστε να φερει και το Χ1 και η γκαμα να εχει μια κανονικη και ομοιόμορφη εικονα κανοντας ετσι ευκολοτερη την επιλογη για τους υποψηφιους αγοραστες [ με μόνο δηλ. κριτηριο την εξωτερικη τους εμφανιση , αφου κατα τα λοιπα ειναι απολυτως ομοια ] . Επομενο βημα .... η νεα 'Ευρωπαϊκη' σειρα Euro 5 σε λιγους μηνες !

Έχει επεξεργασθεί από τον/την disergio στις Σαβ Φεβ 01, 2020 1:56 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χρήστος Κ.
Bronze Member
Bronze Member

Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2020
Τόπος : Χανιά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΣαβ Φεβ 01, 2020 8:01 am

Καλημέρα ομάδα.
Σχετικά με το Τ1, το site το παρουσίαζε με χωρητικότητα ρεζερβουάρ 15,5lt. Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω και είχα δει τα χαραχτηριστικα στο επίσημο site στην Κίνα το επισήμανα στον Γκοργκολη και το διόρθωσαν. Δεν έχει αλλαχτεί ακόμη στα χαρακτηριστικά που αναφέρονται χαμηλά στην ιστοσελίδα.
Ts1979
Rising star
Rising star

Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2020
Τόπος : Αθηνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 12:43 pm

καλημερα.. θεωρουμε οτι μετα το Τ1 θα ερθει γρηγορα και επομενο μοντελο?? ετσι το πηγαινει η zontes για να καταλαβω? Η να μπουμε στην διαδικασια να το παρουμε?
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 12:45 pm

Αυτό που εγώ προβλέπω είναι ότι θα σας βάλει να παίρνετε Τ1 και σε κάποια φάση χωρίς προειδοποίηση όπως ακριβώς έκανε και τώρα θα  φέρει το Τ2, αφού σας έχει αναγκάσει να παίρνετε αυτό που φέρνει ώσπου να ξεπουλήσει....
Αυτό αφορά καθαρά την πολιτική τους εισαγωγέα.
Το  εργοστάσιο τα μοντέλα αυτά τα έβγαζε καιρό.
Αυτός δεν τα έφερνε

Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά ως τώρα τα στοιχεία αυτά δείχνουν

Rising star
Rising star

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 12:49 pm

το T2 δεν ειδα καμια σοβαρη διαφορα που θα δημιουργησει προβλημα.. περαν τις ζαντες που ειναι μεγαλυτερες και ακτινωτες..
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 12:51 pm

Το Τ2 φίλε μου δεν είναι μονόμπρατσο!!!
Επιπλέον βγαίνει  πλέον με ακτινωτές 17 πίσω και 19 μπροστά και με 17άρες αλουμινίου....2 εκδόσεις δηλαδή
Μονομπρατσο στο τ είναι από άκυρο ως απλά μεγάλο μειονέκτημα που είναι το Τ1

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Giorgos V στις Δευ Φεβ 03, 2020 12:53 pm, 1 φορά
MONTELOS T310
Rising star
Rising star

Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2019

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 12:52 pm

Καλα αυτο το ξερουμε οτι θα συμβει αλλα το T1 ειναι διαφορετικη εκδοση απο το T2, γνωριζουμε τις διαφορες τους οπως οτι το Τ2 δεν ειναι μονομπρατσο εχει ακτινωτες ζαντες για να βγει ισως και λιγο περισσοτερο χωμα κλπ αρα αυτο ειναι θεμα καθαρα τι αρεσει και ενδιαφερει τον καθενα. Το ζητημα με το T ηταν οτι στην ιδια εκδοση του μοντελου υπηρξαν μεσα ενα χρονο 5 βελτιωσεις της εκδοσης οποτε οσο πιο νωρις το χες παρει τοσο πιο "ατυχος" ησουν.
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 12:54 pm

Προσωπικά το μονόμπρατσο δεν μου αρέσει καθόλου.
όπως σου είπα πλέον το Τ2 βγαίνει και με ζάντες αλουμινίου οπότε σε αυτή την περίπτωση Θα το προτιμούσα

Rising star
Rising star

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 12:56 pm

Σημερα που μπηκα ειδα οτι εγραφε 19λ
Ts1979
Rising star
Rising star

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 12:58 pm

Ποιο ειναι το μειονεκτημα του μονομπρατσου απο το ψαλιδι? το εχεις πουθενα σαν θεμα να το διαβασω?
MONTELOS T310
Rising star
Rising star

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 1:05 pm

Εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο το μονομπρατσο. Το μονο θεμα θα ναι αν εχει οποιοδηποτε προβλημα το T1 που θα το ανακαλυψουν αυτοι που θα το παρουν πρωτοι και ερθει μετα η βελτιωση και συ δεν μπορεις να κανεις τπτ. Βεβαια απ οσα εχω ψαξει και διαβασει για το T φαινεται οτι το T1 Τ2 να χουν ολες τιε βελτιωσεις και πολλα ακομη οποτε νομιζω οτι δεν θα ειναι η ιδια κατασταση οπως ηταν με το T που η κατασταση απ ολες της αποψεις ηταν πολυ διερευνητικη
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 1:06 pm

Το μονομπρατσο ειναι πιο βαρυ!
Το συμβατικο ψαλιδι ειναι πιο ανθεκτικο στην κακομεταχειριση,πιο αξιοπιστο,θελει λιγοτερη συντηρηση
Η αλυσιδα στο μονο δεν ρυθμιζεται οσο απλα ρυθμιζεται στα συμβατικα
Διαρκεια ζωης ρουλεμαν (+σινεμπλοκ φορεα γραναζιου)
Ακαμψια λιγοτερη και πιθανοτατα οχι τοσο καλη αναρτηση σε τραχυς δρομους σε σχεση με το απλο..Ιδιαιτερα σε μια μηχανη σα το Τ το θεωρω μαρκετινιστικο και αχρηστο (αρνητικο) θα ελεγα.Στα αλλα για πουλ- μουρ και σαντιγί με σαλτσες να δουλευεις τους αλλους και τον εαυτο σου ...ναι ειναι καλυτερο

Rising star
Rising star

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 1:12 pm

αρα με λιγα λογια ο γκοργκολης κοροιδευει?? γιατι διαφημιζει οτι ειναι ελαφρυτερο απο το ψαλιδι..
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 1:20 pm

Στο συγκεκριμένο δε ξέρουμε τι έχουν κάνει οι Κινεζοι
Σε γενικές γραμμές τα μόνομπράτσα ψαλίδια είναι ΒΑΡΥΤΕΡΑ από τα συμβατικά λόγω κατασκευαστικών αντοχων.
Ένα μόνο ψαλίδι πως θα αντέξει τα ίδια φορτία με ένα διπλό εάν δεν είναι ενισχυμένο???
Η μηχανή δε θα έχει κάποιο "πρόβλημα" προφανεστατα.
Όμως σε μια μηχανή σα το Τ δε προσφέρει απολύτως τίποτα "καλύτερο".Μάλλον περισσότερη προσοχή και συντήρηση θα χρειάζεσαι παρά κάτι αλλο
Εξαιρω τα Χ, R που είναι καθαρά μηχανές δρομου.Εκει υπάρχει μια σχετική λογική.
Σε μια μηχανή που είναι και ελαφρώς εκτός δρόμου δεν υπάρχει καμία ουσια

Rising star
Rising star

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 1:58 pm

Ρε συ γιωργο δεν καταλαβαινω γτ πολλες φορες κρατας τετοια σταση και υφος. Καταλαβαινω οτι εισαι μηχανικος οτι εισαι γνωστης οτι εισαι δημιουργος του κλαμπ οτι εισαι απο τους πρωτους κατοχους t310. Αλλα αυτο που πρεπει να εχεις παντα τον τελευταιο λογο και οτι αν εχει καποιος διαφορετικη αισθητικη απο σενα ειναι επειδη το κοροιδεψαν επειδη θελει να πουλησει μουρη κι επειδη δεν ξερει δε νομιζω οτι χρειαζεται.
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 2:06 pm

Φίλε μου προφανώς παρεξηγείς τι λέω και προφανώς δεν έχεις διαβάσει το facebook όπου έκανα copy-paste αυτό που διάβασες παραπάνω.

Αν είχες μπει λοιπόν και αν είχες ενημερωθεί από τις προηγούμενες ημέρες θα έβλεπες ότι είπα ότι είναι καθαρά υποκειμενικό για τον καθένα το θέμα.!!!!

Το έχω ξεκαθαρίσει ότι προσωπικά εγώ δεν θα το έπαιρνα και ότι εγώ το θεωρώ μειονέκτημα στο Τ

Επιπλέον αυτό που γράφω παραπάνω και παρεξηγήσες είναι ότι ο μέσος αγοραστής όπως εσύ παραδείγματος χάρη δεν γνωρίζει ποια η διαφορα ποια είναι τα συν και ποια είναι τα πλην.

Άρα κάλλιστα μπορεί οποιοσδήποτε να σε δουλεύει και να σου λέει οτιδήποτε όπως π.χ. ότι είναι "καλύτερο"
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!
ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕΙΩΝΕΚΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ παρά κάτι άλλο!
Αυτό Όχι γιατί δεν μου αρέσει εμένα αλλά γιατί τεχνικά έτσι είναι!

Αν είναι  τότε όντως καλύτερο γιατι δεν το βγάζει μόνο με αυτό...αφού είναι καλύτερο υποτίθεται από το άλλο ενώ ταυτόχρονα σου βγάζει το Τ2 με μόνη διαφορά το ψαλίδι στα ίδια λεφτα?
Σκέψου το λίγο και θα δεις ότι αυτό που σου λέω έχει νόημα.
Marketινγκ είναι ένα τσιμπάει αυτούς που θέλουν μόνομπρατσο επειδή απλά το θέλουν και όχι γιατί υπάρχει κάποιος λόγος

Πόσες μηχανές ον οφ έχεις δει να έχουν μόνομπρατσο πίσω?
Ελάχιστες και υπάρχει λόγος!
Για αυτό μιλάω για Τ συγκεκριμένα και όχι το R

Αν λοιπόν είχες διαβάσει και τις λοιπές συζητήσεις εκεί θα έβλεπες ότι έχω ανάλυσει και τα μειονεκτήματα και το γιατί πιστεύω ότι το έχουν βάλει.

Δεν τα έχεις διαβάσει οπότε  θα σου πω ότι είναι καθαρά μια marketιστικη ενέργεια και τίποτα παραπάνω.

Αν εσένα σου αρέσει και θες να το πάρεις πάρτο δε μπορεί κάποιος να σου πει κάτι καλά κάνεις.

Αντικειμενικά όμως η αλήθεια είναι μία.

Δεν είναι ούτε καλύτερο ούτε τίποτα σοβαρό όυσιας ιδιαίτερα για το Τ μιλάμε πάντα.

Μην παρεξηγείτε λοιπόν αυτό που σας λέει ο άλλος ούτε να το εκλαμβάνετε ως επίθεση ιδιαίτερα όταν προσπαθεί να σας ανοίξει τα μάτια όπως έχει κάνει μόνιμα ως τώρα

Οταν θα χρειαστεί να το πληρώσει για επισκευή η συντήρηση,  μόνο τοτε θα καταλάβει κάποιος που δεν γνωρίζει από τεχνικά ότι έχω δίκιο.

Το μονόμπρατσο έχει μεγαλύτερη ευαισθησία και μεγαλύτερο κόστος συντήρησης

Η επιλογή είναι πάντα δική σας όχι δική μου

Rising star
Rising star

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 2:25 pm

Συμφωνω σε οσα λες και συγγνωμη αν φανηκε παραπανω επιθετικο το μηνυμα μου απλα με ενοχλησε ο τροπος που τοποθετηθηκες πριν αλλα καταλαβαινω οτι δεν ειχες τετοια προθεση. Ειμαι σιγουρος επισης οτι εχεις δικιο οσον αφορα τα τεχνικα μερη. Σε παρακολουθω απο την αρχη σε youtube και εδω(δεν εχω fb) κι αυτος ειναι κι ο λογος γνωριζω και τα περισσοτερα πραγματα για τα Τ. Δεν ειπα οτι ειναι καλυτερο ειπα οτι μαρεσει αρκετα περισσοτερο κι αυτο μου αρκει για να ξεπερασω το αν καπου μπορει να υστερει με βαση οσα λες. Το marketing τους επιασε τοπο😋
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 2:31 pm

Φίλε μου καλέ
Να το πω με πολύ απλά λόγια.
Αν θες να το πάρεις πάρτο!
Για μένα αξίζει τα λεφτά του ένα εκατομμύριο τοις εκατό.
Από την άλλη όμως ως παθών οφείλω να σας ενημερώνω για αυτά που ισχύουν.
Έχουμε να κάνουμε μία εταιρεία με τραγικό sales marketing που κάνει συνεχώς αλλαγές και σου υποτιμά πολύ σύντομα την αξία της μηχανής που μόλις πλήρωσες
Από την άλλη έχουμε να κάνουμε με έναν εισαγωγέα που δείχνει ότι το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να πουλάει.
Από κει και πέρα έχει περίτρανα αποδειχθεί ότι δεν τον ενδιαφέρει κάτι άλλο
Οπως είπα οφείλω να σας ενημερώσω γιατί ποτέ δεν λέω πράγματα που δεν ισχύουν όπως θα έχεις διαπιστώσει
Δεν θέλω να βρεθεί κάποιος αύριο και να μου λέει με παρέσυρες,το αγόρασα αλλά αυτά δεν μου τα χες πει!
Πάντα σας λέω τα πράγματα ως έχουν και όσοι με έχουν συναναστραφεί ιδιαίτερα από το club ως τώρα γνωρίζουν ότι έτσι είμαι σαν άνθρωπος.
Δεν θα κρύψω κάτι όταν ξέρω ότι είναι λάθος!

Rising star
Rising star

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 2:53 pm

παντως αν δεν κανω λαθος και το bmw το adventure και το tracer βγαινουν με μονομπρατσα ψαλιδια.. πραγματικα δεν καταλαβαινω περα απο την συντηρηση που αλλου υπαρχει προβλημα..ειδικα για το t310 που οκ δεν νομιζω οτι θα το παρει καποιος για 50-50 δρομο και χωμα ουτε καν 60-40..
με λιγα λογια δεν θεωρω οτι ειναι αιτια για να μην το παρεις.. εμφανισιακα σιγουρα ειναι επιπεδα πιο πανω.. και ξαναλεω οτι αν εχεις μεγαλυτερες απαιτησεις απο την μηχανη σου.. νομιζω πας αλλου.. ξερεις τι παιρνεις με 4.000
πχ εγω πηρα το πρωτο χτ660r και ηξερα οτι σε 15 χρονια το μηχανακι μονο σερβις θελει δεν ζηταει τιποτα..αλλα το πληρωνες και 6.500 οτι πληρωνεις παιρνεις..μηχανη vfm
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 3:07 pm

Πρόβλημα δε θα υπάρχει προφανώς κανενα.
Το ότι μόνο αυτά βγαίνουν έτσι και όχι περισσοτερα προφανώς και έχει αντίστοιχη εξήγηση τύπου marketing. (Γενικότερα αντιγράφουν όλοι την bmw με απλά λόγια γιατί ....έτσι!!!
Εκανε κάτι πουλάει το σχέδιο και το κάνουν οι υπόλοιποι για τον ίδιο ακριβώς λογο)
Το ότι στο δικό σου μάτι είναι ένα επίπεδο πάνω απόλυτα δεκτο.
Στο δικό μου πάλι είναι 2 κάτω...αλλά είπαμε αυτά είναι εντελώς υποκειμενικά πράγματα (από θέμα γούστου πάντα)
Οπότε εφ όσον είσαι πλέον ενήμερος και έχεις αποφασίσει ότι το θες σου εύχομαι καλοταξιδο και τα λέμε από κοντά όλη η παρέα  στις συναντήσεις του club

Rising star
Rising star

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 3:20 pm

μα γιαυτο και κανω ερωτησεις για να ενημερωθω..δεν βρισκεις και πολλα reviews ειδικα για το t1 προς το παρον τιποτα.. για ποτε λες θα εχουμε καποια εικονα? παντως αυτο που σιγουρα εχω καταλαβει ειναι οτι μεγαλυτερο θεμα ειναι του εισαγωγεα που δεν τα φερνει και τα 2 ταυτοχρονα και ο κοσμος να διαλεγει τι θελει βαση των απαιτησεων του. και ενα αλλο πως σημερα ενω μπηκαν αγγελιες με το καινουριο στα 4495 πως ακομα το προηγουμενο ειναι στα 4085. μου φενεται μικρη διαφορα
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 3:27 pm

Στο ανέφερα πριν.
Δυστυχώς έχουμε μπλέξει με πολύ καλή νοοτροπία εισαγωγέα που δείχνει ξεκάθαρα ότι δε σέβεται τον πελάτη του και εσκεμμένα κάνει ενέργειες όπως να μην ενημερώνει με σκοπό το δικό του κέρδος.
Άλλο θέμα εντελώς το προϊόν σα προϊόν που αξίζει κάθε ευρώ οποία έκδοση και εάν πάρεις, άλλο το ότι έχεις πολύ καλή νοοτροπία από εργοστάσιο και εισαγωγέα που σε αφήνουν κρεμαστό όταν εσύ τον εμπιστευτηκές με μια αγιρα ....αυτό να το ξεχωρίζουμε και να μη τα συγχαιουμε

Bronze Member
Bronze Member

Ημερομηνία εγγραφής : 21/01/2020
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΘέμα: τ1/1 μοωεδ τοπιψ   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 5:20 pm

Giorgos V έγραψε:
Αυτό που εγώ προβλέπω είναι ότι θα σας βάλει να παίρνετε Τ1 και σε κάποια φάση χωρίς προειδοποίηση όπως ακριβώς έκανε και τώρα θα  φέρει το Τ2, αφού σας έχει αναγκάσει να παίρνετε αυτό που φέρνει ώσπου να ξεπουλήσει....
Αυτό αφορά καθαρά την πολιτική τους εισαγωγέα.
Το  εργοστάσιο τα μοντέλα αυτά τα έβγαζε καιρό.
Αυτός δεν τα έφερνε

Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά ως τώρα τα στοιχεία αυτά δείχνουν

Δεν γνωριζω πραγματα και καταστασεις αλλα η προσεγγιση σου στο θεμα εχει μια ... λογική . Υποθετω αλλωστε , οτι μολις διωξει τα Τ που του εμειναν  , η  αγορα του Τ1 θα ειναι μονόδρομος . Δεν νομιζω πως θα προλαβει να φερει τα Τ2  σε αντικατασταση των Τ1 . Θα τον  προλαβει σε λιγο καιρο η νεα γενια των Zontes Euro 5 που υποχρεωτικα θα πωλουνται [αυτά και μόνον αυτά]  απο 1/1/2021 . Προσωπικα - αν δεν βιαζομουν - θα περιμενα λιγους μηνες ωστε να παρω καποιο απο αυτα [με ολες τις αλλαγες και βελτιωσεις που πιθανοτατα θα εχουν ] .
Χρήστος Κ.
Bronze Member
Bronze Member

Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2020
Τόπος : Χανιά

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα   Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα EmptyΔευ Φεβ 03, 2020 7:04 pm

Καλησπέρα στην ομάδα.
Νομίζω ότι γίνεται πολύ συζήτηση για το τίποτα.
Το συγκεκριμένο μηχανάκι έχει γίνει σαν τα κινητά τηλέφωνα.
Η εταιρία σχεδόν ταυτόχρονα έβγαλε 3 μοντέλα. Το αν μπορεί να τα 'χωνέψει' η μικρή σε σχέση με διεθνώς αγορά της Ελλάδας είναι άλλο θέμα.
Το να λέμε ότι κακώς κάνει ο εισαγωγέας δεν είναι σωστό με δεδομένο ότι οι διαφορές εν τέλη του ενός μοντέλου με του άλλου δεν είναι, τουλάχιστον για μένα θέμα, ώστε να πάει κάποιος να πάρει το επόμενο μοντέλο. Είπαμε είναι μηχανή και όχι κινητό.
Μην ξεχνάμε ακόμα ότι η μηχανή έχει ζάντες, είναι μικρή σχετικά σε κυβικά, μονοκιλυνδρη, οπότε εκ των πραγμάτων δεν είναι για ταλαιπωρίες σε χωματοδρομους. Το μονο μπράτσο, δεν είναι καινούργιο σε on-off, βλέπε BMW 1200gs, η οποία όμως είχε ακτίνες. Η Zontes ούτως ή άλλως έχει αντιγράψει το σχέδιο, γιαυτό άλλωστε έχει επιτυχία μαζί με την χαμηλότερη με τον ανταγωνισμό τιμή.

Aφιξη Τ1 & R1 στην Ελλαδα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Γενικά Θέματα. :: Θέματα Γενικής Φύσης για τα Zontes-
Μετάβαση σε: