Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Σφυρίγματα και αλάρμ μετά το ξεκίνημα
Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΣήμερα στις 8:07 pm από Cretan

» Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??
Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΧθες στις 7:21 pm από soundgarden

»  πλύσιμο και Τι να προσέξω
Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΣαβ Μάης 30, 2020 8:57 pm από Giorgos V

» Αναβάθμιση γκριπ τιμονιού...
Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΣαβ Μάης 30, 2020 4:51 pm από Dennis

» Πρόβλημα στα φρένα μετά από πλύσιμο
Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΣαβ Μάης 30, 2020 1:12 am από Giorgos V

» Προστασία πιρουνιού.
Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΠεμ Μάης 28, 2020 6:31 am από Argyrious

» Και ετσι ξαφνικά άκουσα ένα κρακ!!!
Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΤετ Μάης 27, 2020 11:55 pm από Nik

» Αγορά Τ310
Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΤετ Μάης 27, 2020 11:46 pm από Nik

» 3D Printed Parts for Zontes T310
Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΤετ Μάης 27, 2020 1:49 am από Dermatis

Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Antie
Rising star
Rising star

Ημερομηνία εγγραφής : 21/01/2020
Τόπος : Αθηνα

Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310   Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΤετ Φεβ 05, 2020 10:26 am

Καλησπέρα μιας και άπειρος από αγορά και γενικά από μηχανές τι χρειάζεται να κάνω μετά την αγορά ενός καινούργιου μηχανήματος το πάω να δούνε κατευθείαν μήπως έχει κάποια κακή ρύθμιση εργοστασιακή η περιμένω να δω μόνος μου? Έχει πολλά θέματα ανοιγμένα έχω διαβάσει από όλα αλλά αν γράφουνε όλα σε ένα post θα ήταν πιο ευκολο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
CHILIS
Silver Member
Silver Member
CHILIS

Ημερομηνία εγγραφής : 12/08/2019
Τόπος : ATHINA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310   Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΤετ Φεβ 05, 2020 11:01 am

Δες πια εκδοση ειναι....αν ειναι η τιμη 4080 ευρω ειναι η παλια με μεγαλα δισκοφρενα με διακοπτη επαναφορα φλας με το πατημα κ.λ.π αν το παρεις 4480 ευρω ειναι καινουργια εκδοση με εχρωμη οθονη και μονομπρατσο....παντος οποιο και να παρεις ειναι σουπερ....
Οσον αφορα τα θεματα συναρμολογισης που υπηρχαν λογικα δεν θα τα συναντησεις...εχει γινει δουλεια απο τα παιδια εδω στο φορουμ και εχει βαλει μυαλο η αντιπροσωπεια..ΝΟΜΙΖΩ..
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310   Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΤετ Φεβ 05, 2020 11:58 am

Τιμόνι,  συμπλεκτη είναι κλασσικά θέματα που μπορεί να συναντήσεις.
Εαν πιστεύεις Chilis ότι έχουν βάλει μυαλό ορισμένοι.....θα απογοητευτείς
Αυτοί που έκαναν σωστή δουλειά εξακολουθούν να κάνουν.
Αυτοί που δεν έκαναν εξακολουθούν να μη κάνουν.
Εδώ ακόμα κάποιοι πάνε για τα τιμόνια στα συνεργεία και εξακολουθούν να τους λένε "είναι φυσιολογικό για τους κραδασμούς" να παίζει και να μην είναι στην ευθεια, ενώ ήδη έχουν τεχνική οδηγία.

"Είναι φυσιολογικο για τους κραδασμούς.Εγω ξέρω καλύτερα από αυτούς στο φόρουμ" ειπώθηκε σε κάποιον που πήγε με στραβό τιμονι  σε Τ και ζήτησε να εφαρμόσουν την τεχνική οδηγία για τους οδηγους

Δες την πρόταση σκέτη
" Είναι φυσιολογικό το τιμόνι να παίζει μπρος πίσω και να στραβωνει στην ευθεία σε μια μηχανή, για τους κραδασμούς"

Εάν στην έλεγε ο οποιοσδήποτε τι θα του απαντούσες?
Ότι είναι από ηλίθιος μέχρι παντελώς άσχετος...αυτό θα απαντούσες σωστά?

Ούτε σε ποδήλατο που λέει ο λόγος αυτό δεν είναι φυσιολογικό...όχι σε μηχανή που κινείται στο δρόμο!

Προφανώς δεν έχουν καταλάβει ακόμα ότι αυτοί που έχουν το φόρουμ είναι τεχνικοί με 20+  χρόνια στο χώρο και νομίζουν ότι έχουν να κάνουν με τίποτα πιτσιρικαδες

ΠΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ ΔΙΚΤΥΟ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΟΥΓΚΑΝΤΑ!
Αυτό έχω να δηλώσω με πάσα συνέπεια και γνώση του τι λεω!
Φυσικά υπάρχουν και κάποιοι καλοί αλλά είναι η εξαίρεση και όχι ο κανονας

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Giorgos V στις Τετ Φεβ 05, 2020 12:10 pm, 1 φορά
CHILIS
Silver Member
Silver Member
CHILIS

Ημερομηνία εγγραφής : 12/08/2019
Τόπος : ATHINA

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310   Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΤετ Φεβ 05, 2020 12:09 pm

Εγω παντος ειμαι τοσο ευχαριστημενος που οποιος με ρωταει...του λεω φιλε το μηχανακι τα σπαει ειναι για τα χρηματα του ΑΨΟΓΟ...οσον αφορα το δυκτιο δεν εχω την ιδια γνωμη με σενα.....οτι ηθελα (service..ντιζα συμπλεκτη πλαστικο απο τον ηλιο κ.λ.π σχεδον την ιδια μερα ειχα θετικη απαντηση...μαλον θα ειναι θεμα συνεργειου..)οσον αφορα το μαρκετινγ σιγουρα και η zontes φταιει που εχουμε συνεχεια νεα μοντελα....περα απο τον Γκοργκολη..Εσυ λογο φορουμ εχεις καλυτερη αποψη επειδη σε σενα σκανε ολα τα παραξενα απο τα παιδια που ειναι μελη.....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την CHILIS στις Τετ Φεβ 05, 2020 12:20 pm, 1 φορά
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310   Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΤετ Φεβ 05, 2020 12:14 pm

Είναι καθαρά θέμα σε ποιον πας όπως είπες.
Στην Αθήνα υπάρχουν 2-3 που είναι εξυπηρετικό  ενώ άλλοι είναι για κλωτσιές.
Στην επαρχία είναι πιο δύσκολα τα πράγματα.
Υπάρχουν φυσικά και εκεί κάποιοι που κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους.
Προσωπική εμπειρία δεν έχω αλλά όταν 20-30 ατομα σου μεταφέρουν τα ίδια πράγματα κάθε φορά για τους ίδιους ε τυχαίο δεν ειναι

Rising star
Rising star

Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2020
Τόπος : Athens

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310   Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310 EmptyΣαβ Φεβ 08, 2020 8:57 pm

Τελικα το πηρα ρε μαγκες το εργαλειο ηταν το τελευταιο που ειχανε σε αποθεμα και ετρεξα πριν χρειαστει να δωσω αλλα 400 γιουρια για το καινουργιο μοντελακι.
Τωρα εχω και αλλες αποριες που θα ηθελαν λυσιμο και ειναι η εξης(εστω και μια αν λυθει θα ειναι ξεκαθαρο το τοπιο)
σχετικα με τον συναγερμο που δινουν με την μηχανη δεν μου ειπανε πολλα και δεν ξερω τι παιζει οποτε τους ειπα να παρω τον συναγερμο με τηλεηδοποιηση,spy alam λεγεται,αν διαλεξω αυτο θα εχω θεμα μετα με το να μου τρωει την μπαταια η και με τον τζαμπα το ιδιο μπαταρια τρωνε και θα εχω απλως ενα πλεονεκτημα ειδοποιησης?
Με την βαλιτσα τωρα πηρα μια givi blade 47 και εχω τις εξης αποριες τα φωτα της βαλιτσας θα αναβουνε?απο οτι εχω δει η μηχανη μας εχει απο κατω βαση για σαμαρια,αυτα λοιπον τα σιδερα ειναι για τριβαλιτσο η θα μπωρω να βαλω μετα τ σιδερα αυτα τα πλαινα που νομιζω αυτα ειναι τα σαμαρια Rolling Eyes ?
για ανεμοθωρκες και σελα εχω διαβασει στο site και θα ακολουθησουν οι αφορες τους ειναι κατατοπιστικοτατες.

Τι να χρειάζεται τσεκάρω με την αγορά καινούργιου t310
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Μοντέλα :: T 310 :: Ερωτήσεις για το T310-
Μετάβαση σε: