Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Ροδέλα συμπλέκτη
Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠεμ Νοε 14, 2019 7:00 pm από Giorgos V

» ΖΟΝΤΕΣ Τ310 ΠΩΛΗΣΗ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ
Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠεμ Νοε 14, 2019 12:31 pm από CHILIS

» Απορία για zontes!
Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΤετ Νοε 13, 2019 11:17 pm από Topgun

» Ερωτήσεις τ310
Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΤρι Νοε 12, 2019 9:48 am από Giorgos V

» Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310
Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΚυρ Νοε 10, 2019 9:06 pm από Cretan

» Σελώσου...
Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΣαβ Νοε 09, 2019 5:37 pm από Konstantinos

» Περίεργος ήχος με ανοιχτό σταντ
Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΣαβ Νοε 09, 2019 1:32 pm από windshear

» Σβήνει ο κινητήρας
Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΣαβ Νοε 09, 2019 1:05 pm από windshear

» Εxtra Προβολακια
Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠαρ Νοε 08, 2019 4:17 pm από Valedis

Μοιραστείτε

Συναγερμός και ασφάλεια

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TMR
Golden Member
Golden Member
TMR

Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2019
Τόπος : ΠΑΤΡΑ

Συναγερμός και ασφάλεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 10:37 am

παιδιά τα φώτα σας. ο κατασκευαστής λέει για το μοντέλο Τ 310 Δεν ξέρω για το X και το R, πως δεν έχει φίσες για σύνδεση συναγερμού. Σε αυτή την περίπτωση τι επιλογές έχουμε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 10:46 am

Δε βαζεις συναγερμο!!!
Το γράφει ξεκαθαρα στις τεχνικές οδηγίες οτι υπάρχει πιθανοτητα προκλησης προβλήματος....

Ακομα και να μη προκυψει απο αυτον θα ψαχνουν να βρουν λόγο σε οποιαδήποτε ηλεκτρολογική βλάβη να σου πουν οτι δε καλυπτεται απο εγγύηση...

Βάλε 2 λοκ και κουλουρα.
Ο συναγερμος ιδιαιτερα ετσι οπως τους συνδεουν οι περισσοτεροι δε προσφερει καμια ασφαλεια περαν απο το να κανει θορυβο

Golden Member
Golden Member
TMR

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 10:52 am

λόγω ότι δουλεύω σε πάρκινγκ δεν μένει ποτέ έξω ακόμα και στο σπίτι μου έχω ιδιωτικό πάρκινγκ που την έχω μέσα Απλά στους καφέδες έχω λίγο άγχος παραπάνω. Όσο για τις συνδέσεις που κάνουν για συνδέσουν το συναγερμό έχω δει σφάξιμο στεγνά στην πλεξούδα και είπα απλά όχι
ZTS Driver
Golden Member
Golden Member
ZTS Driver

Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2019
Τόπος : Αρτεμιδα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 4:16 pm

Μια ακομα επιλογη βεβαια θα ηταν και οι συναργεμοι με αυτονομη μπαταρια αλλα δεν εχω ψαξει κατι συγκεκριμενο να σου πω.Αλλα οπως ειχα πει και στο video με τον Anton26 ελα μωρε τωρα την κινεζια θα κλεψουν?  lol! Laughing Laughing Laughing
https://www.youtube.com/channel/UC4xeQqqpkKoulU-MkOc0JwQ?view_as
TMR
Golden Member
Golden Member
TMR

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 6:29 pm

Τα λουκέτα για το δισκόφρενο που έχουν και συναγερμό πάνω υποτιθέμενο αξίζουνε;
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2019
Τόπος : Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 6:36 pm

Εγώ παιδιά έχω βάλει (η αντιπροσωπεία δηλαδή) από την πρώτη ημέρα συναγερμό και μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα πρόβλημα. Οι ίδιοι μου ειπαν μάλιστα πως η μηχανή έχει από μόνη της θέση υποδοχής για συναγερμό. Τώρα τι να πω. Να μου είπαν ψέματα; δε νομίζω. Γιατί είναι επίσημη αντιπροσωπεία και αν χτύπα ξύλο γίνει κάτι, σε αυτούς θα το πάω. Αν χανόταν η εγγύηση λόγω συναγερμού, θα μου τον έβαζαν;
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 6:42 pm

Θα το πω με απλα λογια....

Οσο πιο πολυ τον δυσκολευεις να μετακινήσει τη μηχανη και κυρίως όμως τον ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙΣ να το κάνει τοσο μικρότερες οι πιθανοτητες να στην παρουν (εκτος εαν πάει σηκωτή)

Οσον αφορα τους συναγερμους (εχω κανει και βιντεο για αυτο το θεμα)....
Σχεδον ΟΛΟΙ συνδέουν μονο τη σειρήνα και τιποτα αλλο (οχι την αποκοπή καυσίμου-εκκινησης)αρα περα απο θορυβο δε κανει ΤΙΠΟΤΑ αλλο απολυτως ο συναγερμος.

Την ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ δουλεια μπορείς να κάνεις με έναν απλό κραδασμικό που κάνει 20ευρω

Ενας συναγερμός απο μονος του δε προσφέρει ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ασφαλεια!!!

Άρα φροντίζουμε η μηχανη να μη μπορει να μετακινηθεί αρχικα και στη συνεχεια τοποθετουμε πολλά εμπόδια.

Πχ 2 λοκ τροχου ενα στον εμπρος και ενα στον πισω ετσι τοποθετημένα κολλητα στις δαγκανες ωστε να μη μπορει να τσουλίσει όυτε μπρος ουτε πίσω.
Επιπλέον βαζουμε και μιά κουλούρα ασφαλείας η κάτι αλλο...
Δε θα κάτσει να λυνει 3 πραγματα γιατι θα του πάρει περισσοτερη ωρα (εκτος εάν ειναι τοσο πορωμένος) να την πάρει

Ολες οι κλοπές γίνονται εντός max 2 λεπτων αλλιως δεν ασχολουνται!

Επιπλεον μη ξεχνατε, οι μηχανες μας δεν εχουν κλειδια, θέλουν πομπό!
Δε μπορει να τη βάλει μπροστά εκτός εαν βρουνε τροπο να φτιάχνουν πομπο!

Golden Member
Golden Member
TMR

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 7:01 pm

Το μόνο σίγουρο είναι πως αν το βάλουν στο μάτι θα το πάρουν από εκεί και πέρα το μόνο που μπορούμε να κάνουμε όπως είπε και ο Γιώργος είναι να τους καθυστερήσουμε βάζοντας πάνω όσα περισσότερα μπορούμε μπας και βαρεθούν και δεν ασχοληθούν καν
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 7:58 pm

Όπως τα λέτε ακριβώς είναι παιδιά. Είναι να μη στη βάλουν στο μάτι. Μακάρι να μη τύχει σε κανέναν κάτι τέτοιο γιατί είναι πολύ σκληρό να σου παίρνουν κάτι που γουστάρεις και έχεις δώσει και χρήματα γι'αυτό.
sakouinos
New Member
New Member
sakouinos

Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2019
Τόπος : Ν.ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 2:33 pm

Γεια σας παιδιά εγω στο R310 με ρωτησαν απο την αντιπροσωπια αν θελω συναγερμο και τους ειπα ναι!ειχε ετοιμη υποδοχη!και ετσι τον εβαλαν!δεν μου ανεφεραν τιποτα για καποιο προβλημα καθως οντως δεν μου εχει βγαλει κατι ως τωρα!θα δειξει στην πορεια!!
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 2:48 pm

Δε ξερω τι γινεται....
Στο Τ μαζί με την παραλαβη ολων των εγγραφων σου δινουν χαρτι απο τον εισαγωγεα που λεει οτι δεν εχει αναμονη και να μη τοποθετηθεί συναγερμος.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Giorgos V στις Παρ Ιουν 28, 2019 5:47 pm, 2 φορές συνολικά
sakouinos
New Member
New Member
sakouinos

Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2019
Τόπος : Ν.ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 3:15 pm

Τι να σου πω ρε Γιώργη μπορεί! πάντως εμένα δεν μ ανέφεραν κάτι για προβλήματα, τωρα θα δείξει και ο χρόνος!
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 4:23 pm

Ακριβώς έτσι κι εμένα φίλε μου στο X όπως είπα και πιο πάνω. Μου είπαν έχει έτοιμη υποδοχή για συναγερμό. Μου τον τοποθέτησαν κσι όλα καλά. Τι να πω. Θα φανεί!
Aiwa
New Member
New Member
Aiwa

Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2019
Τόπος : Έδεσσα

ΔημοσίευσηΘέμα: Συναγερμός    Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 8:37 pm

Ομάδα καλησπέρα ξέρω ότι ο κατασκευαστής δεν προτείνει την τοποθέτηση συναγερμόυ αλλά κάποιοι έχουν βάλει.
Stelios stylianos
Founding Team Member
Founding Team Member
Stelios stylianos

Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2019
Τόπος : Αθηνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 9:18 pm

Εαν υπάρξει πρόβλημα και βρούνε συναγερμό.παει η εγγύηση
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 9:20 pm

Και αν τον συναγερμό στον έχει βάλει η επίσημη αντιπροσωπεία απο εκεί που το πήρες όπως για παράδειγμα συμβαίνει με εμένα? Razz
Stelios stylianos
Founding Team Member
Founding Team Member
Stelios stylianos

Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2019
Τόπος : Αθηνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 9:23 pm

Δεκτον αλλά υπάρχει γραπτη οδηγία.
Michalis
Silver Member
Silver Member
Michalis

Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2019
Τόπος : Λάρισα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΔευ Ιουλ 01, 2019 7:52 am

Καλημέρα φίλοι μου! Για να κάνουμε και λίγο χιούμορ, υπάρχει και αυτή η λύση!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
TMR
Golden Member
Golden Member
TMR

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΔευ Ιουλ 01, 2019 9:19 am

Χαχαχα όλα τα λεφτά. ο τύπος έχει φαντασία..!!
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΔευ Ιουλ 01, 2019 9:34 am

Συναγερμοί και αηδίες. Αν τολμάς πάνε πάρτο αυτό! Χάχαχα! Καλή φάση! Ξέρει κανείς τιμούλα; 😁😁
ZTS Driver
Golden Member
Golden Member
ZTS Driver

Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2019
Τόπος : Αρτεμιδα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΔευ Ιουλ 01, 2019 5:56 pm

Δυνατο! αυτη η κλειδαρια κανει μπαμ οτι ειναι καλη!Βαλε 2 παραγγελια lol! lol! lol! lol! bounce bounce
https://www.youtube.com/channel/UC4xeQqqpkKoulU-MkOc0JwQ?view_as
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΔευ Ιουλ 01, 2019 8:12 pm

Είναι σαν αυτό που λένε στο ανέκδοτο στη σχολή ληστών: Προσέξτε με πως θα προσπαθήσω να το κλέψω γιατί θα το κάνω μόνο μια φορά lol!
Droucas
New Member
New Member

Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2019

ΔημοσίευσηΘέμα: Συναγερμός στο t 310   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠεμ Ιουλ 11, 2019 11:55 am

Καλησπέρα σε όλους πολύ πρόσφατα απέκτησα ένα t 310, έχω απορίες αναφορικά με την εγκατάσταση συναγερμού στο συγκεκριμένο μηχανάκι. Έχει κάποιος εγκαταστήσει συναγερμό; και αν ναι ποιον;
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠεμ Ιουλ 11, 2019 12:50 pm

Droucas έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους πολύ πρόσφατα απέκτησα ένα t 310, έχω απορίες αναφορικά με την εγκατάσταση συναγερμού στο συγκεκριμένο μηχανάκι. Έχει κάποιος εγκαταστήσει συναγερμό; και αν ναι ποιον;

Αγαπητέ φιλε Droucas

To ερωτημα και το topic σου μεταφερθηκαν εδώ, απο την κατηγορία Τ310 καθώς ήδη εχει απαντηθεί το θεμα πολλές φορες

Μπορεις να διαβασεις τα προηγουμενα post!

New Member
New Member

Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2019

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμός και ασφάλεια   Συναγερμός και ασφάλεια EmptyΠεμ Ιουλ 11, 2019 1:39 pm

Ευχαριστώ Γιώργο δεν είχα προσέξει το συγκεκριμένο post.
Πάντως παρατήρησα ότι κάτω από τη σέλα έχει κάποια βυσματα τι κάνουν αυτά;
Έχω το καινούργιο Τ χωρίς τον διακόπτη και δεν μου έδωσαν φορτιστή.

Συναγερμός και ασφάλεια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Γενικά Θέματα. :: Θέματα Γενικής Φύσης για τα Zontes-
Μετάβαση σε: