Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμΓεγονόταΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Προβολάκια Cree U7 απο το Zontesclub.gr
Μπαγιαζιερες R310 και R1 310 EmptyΧθες στις 11:49 am από Gbarsoum

» Προσφορές εως 50% σε κράνη AGV
Μπαγιαζιερες R310 και R1 310 EmptyΣαβ Αυγ 01, 2020 6:57 pm από Erecozi

» Σετ Βαλίτσες ταξιδιού και βασεις σε Τ-310
Μπαγιαζιερες R310 και R1 310 EmptyΠαρ Ιουλ 31, 2020 1:00 pm από Leo1978

» Προσφορά για αγορά Zontes daytona sym
Μπαγιαζιερες R310 και R1 310 EmptyΠεμ Ιουλ 30, 2020 3:26 pm από Erecozi

» Σβήνει ο κινητήρας
Μπαγιαζιερες R310 και R1 310 EmptyΤετ Ιουλ 29, 2020 5:32 pm από Yannis 310t1

» 300αρα δισκοπλακα σε πρωτης γενιας
Μπαγιαζιερες R310 και R1 310 EmptyΤρι Ιουλ 28, 2020 9:10 am από Alexkar

» Ρύθμιση ύψους φώτων
Μπαγιαζιερες R310 και R1 310 EmptyΠαρ Ιουλ 24, 2020 6:01 pm από Jimos

» Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??
Μπαγιαζιερες R310 και R1 310 EmptyΠαρ Ιουλ 24, 2020 1:02 pm από CHILIS

» Τελικα ποτε αλλαζουμε λαδια στα 310;
Μπαγιαζιερες R310 και R1 310 EmptyΠεμ Ιουλ 23, 2020 3:38 pm από Άτλαντας

Μπαγιαζιερες R310 και R1 310

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SelfguardX
Bronze Member
Bronze Member
SelfguardX

Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2019
Τόπος : ΑΡΤΑ

Μπαγιαζιερες R310 και R1 310 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μπαγιαζιερες R310 και R1 310   Μπαγιαζιερες R310 και R1 310 EmptyΠεμ Απρ 02, 2020 3:45 pm

Καλησπέρα στο team .....
Όντας πλέον ιδιοκτήτης του R1 310 ξεκινάμε σιγά σιγά τις αλλαγές (και σιγά σιγά λόγο του προβλήματος που μας έτυχε με το ιό).....

Είχα αναφέρει και σε post στο team στο fb ότι σίγουρα θα καγκουρευτουμε και λίγο ....
Καθώς λοιπόν σήμερα πήγα και παρέλαβα τα χαρτιά και τις πινακίδες για το μηχανάκι (γιατί ήταν κλειστά τις προηγούμενες μέρες και δεν μπορούσα να τις βγάλω) μου ήρθαν μαζί και οι αυθεντικές μπαγαζιερες για το R310 και αντίστοιχα για το R1 στην περίπτωση μου....

Εντυπώσεις καλές και κακές.... Το set αποτελείται από 6 κομμάτια . 1 κομμάτι εννοείται η κεντρική βάση 2 κομμάτι κάτι σαν προεξοχή ώστε να δημιουργηθεί κενό μεταξύ ουράς και βάσης 3 και 4 δυο κομμάτια τα οποία ενώνουν την βάση με τις μπαγαζιερες 5 και 6 οι μπαγαζιερες .

Μέσα στο πακέτο υπήρχαν και βίδες για την τοποθέτηση.
Η τοποθέτηση γενικά απλή βγάζεις το σχετικό καπάκι κάτω από την ουρά και μετά είναι πιο πολύ ένωσε τα κομμάτια .... Ας ξεκινήσουμε λοιπόν με τα καλά .... Πανέμορφος σχεδιασμός και παράξενος τύπου σπορ ,ποιοτική κατασκευή όλων των εξαρτημάτων καθώς και των μπαγαζιερων , ωραία (και φαίνονται καλά) φερμουάρ τα οποία λογικά αντανακλάνε στο σκοτάδι , κλειδαριά με αριθμό που ενώνετε με τα φερμουάρ ώστε να ασφαλίζουν , εσωτερικές ζώνες για να κρατάνε ρούχα και άλλα πράγματα ώστε να μην πάνε πουθενά , επαρκής χώρος για καθημερινά πράγματα και για μια μονοήμερη η και διήμερη (για ένα άτομο και διήμερη εφόσον στριμωχτούν καλά και πες ότι δεν έχεις πάρει κάποια άλλη τσάντα πλάτης) και τέλος προστατευτικό για την βροχή που τοποθετείται γύρω γύρω από το φερμουάρ ώστε να μην βρέχονται τα πράγματα....

Τα κακά τώρα .....
Οι βίδες τοποθέτησης που μου ήρθαν δεν ήταν σωστές και επαρκείς.
Τι εννοώ με αυτό  . Οι βίδες που ενώνουν την προεξοχή με την βάση είναι κοντές και δεν φτάνουν ώστε να βιδώσουν στην ουρά σε αυτό βρήκα λύση καθώς είχα δικές μου πιο μακριές και έκατσαν πένα και οι βίδες που ενώνουν τις μπαγαζιερες με την υπόλοιπη βάση ήταν λίγες δλδ θέλεις 8 και εμένα ήταν μέσα 4 αλλά θα βρω δικές μου αντίστοιχες μόλις ανοίξουν τα καταστήματα...
Δεύτερο κακό οι μπαγαζιερες  δεν είναι αποσπόμενες. Βιδώνουν πάνω και τέλος ,δλδ άμα θες να τις πάρεις κάπου μαζί σου εφόσον κατέβεις από την μηχανή δεν μπορείς και εδώ έρχεται να παίξει ρόλο η κλειδαριά που ανάφερα πιο πάνω.

Φυσικά σε αυτό σκέφτηκα μια πατέντα θα την δοκιμάσω και άμα είναι θα το αναφέρω σε νέο Topic . Γενικότερη άποψη καλή προς πολύ καλή δλδ ένα 8/10 θα έβαζα εγώ καθώς όντας πιο σπορ μηχανή θέλει κάτι πιο σπορ πάνω της (και αυτό σημαίνει πιο μικρο πιο κομψό πάνω της) ο χώρος εμένα μου είναι επαρκής αν και θα τις βάζω πάνω μόνο όταν είμαι με 2ο άτομο εύκολη τοποθέτηση και εύκολη λειτουργιά το μόνο μείον είναι αυτό που δεν αφαιρούνται από πάνω...

Τιμή 198 ευρώ άμα θυμάμαι καλά....ΠΡΟΣΟΧΗ στο καπάκι της ουράς μόλις το αφαιρέσετε (για όποιον ενδιαφέρετε) γιατί τα κλιψ είναι ευαίσθητα και σπάνε (εμένα μου έσπασε το ένα) ... Ακολουθούν φωτογραφίες:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
D-Mosh
New Member
New Member
D-Mosh

Ημερομηνία εγγραφής : 05/02/2020
Τόπος : Athens

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαγιαζιερες R310 και R1 310   Μπαγιαζιερες R310 και R1 310 EmptyΠαρ Απρ 03, 2020 12:30 pm

ωραίες και κομψές! μεγιές, παντα όρθιοι και καλά χιλιόμετρα. Δεν καταλαβα καλά οταν γράφεις 198e εννοείς όλο το πακέτο Question Question Shocked
SelfguardX
Bronze Member
Bronze Member
SelfguardX

Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2019
Τόπος : ΑΡΤΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπαγιαζιερες R310 και R1 310   Μπαγιαζιερες R310 και R1 310 EmptyΠαρ Απρ 03, 2020 5:15 pm

Ευχαριστώ πολύ φιλαράκι μου ... Ναι όλο το πακέτο .....

Μπαγιαζιερες R310 και R1 310
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Μοντέλα :: R 310 :: Βελτιώσεις & αξεσουάρ στο R310-
Μετάβαση σε: