Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Πόσα Χιλιόμετρα Έχετε Διανύσει ??
Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΣήμερα στις 12:03 am από Topgun

» Διαρροή λαδιού κινητήρα
Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤετ Νοε 20, 2019 1:03 pm από Leuteris88

» Ροδέλα συμπλέκτη
Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤετ Νοε 20, 2019 12:54 pm από Leuteris88

» Εxtra Προβολακια
Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤρι Νοε 19, 2019 1:41 pm από Kostas21

» Περίεργος ήχος με ανοιχτό σταντ
Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤρι Νοε 19, 2019 9:57 am από Alexandros1991

» Σελώσου...
Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤρι Νοε 19, 2019 9:41 am από Άτλαντας

» Βίδες στήριξης πινακίδας
Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤρι Νοε 19, 2019 7:30 am από Alexandros1991

» ΖΟΝΤΕΣ Τ310 ΠΩΛΗΣΗ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ
Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΠεμ Νοε 14, 2019 12:31 pm από CHILIS

» Απορία για zontes!
Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤετ Νοε 13, 2019 11:17 pm από Topgun

Μοιραστείτε

Θήκη για καφέ - νερό

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SelfguardX
Bronze Member
Bronze Member
SelfguardX

Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2019
Τόπος : ΑΡΤΑ

Θήκη για καφέ - νερό  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 9:04 pm

Καλησπέρα στο team ..... Χωρίς να ξέρω βέβαια άμα αυτό το topic έπρεπε να ανοιχτεί εδώ η στο diy ζητώ συγνώμη εκ τω προτέρων....

Καθώς εδώ στην Αρτα που μένω δεν υπάρχουν πολλά και ποικίλα σε αξεσουάρ μηχανής και από το ίντερνετ μαζί με τα έξοδα αποστολής βγαίνουν ακριβά μετά την σημερινή επίσκεψη μου στο prakticker βρήκα μια θήκη για νερό -''μπορείς και να πεις'' καφέ ποδηλάτου και με μια μικρή και ανούσια πατέντα (που δεν πήρε πάνω από πέντε λεπτά) με την βοήθεια ενός μεταλλικού δακτυλιδιού στηρίγματος σωλήνων (νομίζω ότι κάπως έτσι λέγετε απλώς το βρήκα πρόχειρο και το έβαλα Razz) κατάφερα και το προσάρμοσα πάνω έτσι ώστε να μπορώ να μεταφέρω κάποιο νερό η καφέ όταν πηγαίνω και παίρνω σε πλαστικό για να πιω η πηγαίνοντας για την δουλειά .... Αν και το κλασικό πλαστικό ποτήρι δεν κάθετε και τόσο καλά θα έλεγα μέσα στην θήκη σε αντίθεση με το μπουκαλάκι με το νερό δοκιμάζοντας με μια ταχύτητα μέχρι 120 χλμ και σε όχι τόσο καλό δρόμο διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα να χυθεί ο καφές η να φύγει από την θέση του....Τώρα δεν ξέρω άμα κάποιος από εσάς έχει κάνει κάτι αντίστοιχο η κάτι καλύτερο επειδή δεν είδα κάπου σε δημοσίευση η εδώ είπα να το αναφέρω μπας και φανεί χρήσιμο ...τιμή βάσης 5 ευρώ άμα θυμάμαι καλά

Ευχαριστώ πολύ

[Πρέπει να είστε
εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Έχει επεξεργασθεί από τον/την SelfguardX στις Τρι Ιουν 25, 2019 9:39 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

Τόπος : Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 9:11 pm

Πρώτα από όλα εσύ φίλε μου θα έπρεπε να μένεις Θεσαλλλλλλονίκη!! 😂
Κατά δεύτερον καλή η ιδέα σου, θα είναι χρήσιμη σε πολλούς από εμάς.
Το μόνο που θα σε ρωτούσα θα είχε να κάνει με τους κραδασμούς αλλά πρόλαβες και με κάλυψες!
SelfguardX
Bronze Member
Bronze Member
SelfguardX

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 9:28 pm

ΧΑΧΑΧΑΧΑ.... είναι αρκετά σφικτή μπορώ να πω δεν θα πάει πουθενά και αυτό είναι το θέμα ότι στο κλασικό πλαστικό καφέ άμα το καπάκι που τον κλείνει δεν είναι καλό πιστεύω ότι υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να φύγει από πάνω(το καπάκι λόγο σφιξίματος) ..... θα το παρακολουθησω και θα το τεστάρω όμως για να πω τη γνώμη μου 100%. Σήμερα το έβαλα και έκανα την πρώτη δοκιμή.... Πάντως το μπουκαλάκι με το νερό δεν πάει πουθενά ..... Πιστεύω με το καιρό και την χρίση να χαλαρώσει λιγάκι
ZTS Driver
Golden Member
Golden Member
ZTS Driver

Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2019
Τόπος : Αρτεμιδα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 11:36 pm

Ρε spiderman τι εκανες τωρα; οσοι ειναι Θεσσαλονίκη θα κουμποσουν απο 2 σε καθε μηχανη.ασε που θα βαλουν και μικρο ντουλαπακι απο κατω να χωραει και μπουγατσα.να δω τι αλλο θα σκεφτείτε.τις προαλλες πετυχα τυπο χωρις κρανος να οδηγαει με ενα χερι και φρεντο εσπρέσο στο αλλο.να δω αν θα ηθελε να φρεναρει απότομα που θα πηγαινε αυτος και η καφεδια!
https://www.youtube.com/channel/UC4xeQqqpkKoulU-MkOc0JwQ?view_as
TMR
Golden Member
Golden Member
TMR

Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2019
Τόπος : ΠΑΤΡΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 11:38 pm

Αυτός κάτω θα έπεφτε η καφεδιά στο χέρι θα έμενε
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 11:38 pm

Eγω εχω απορια πως πινεις τον καφε με το κρανος???? Shocked Laughing

Golden Member
Golden Member
TMR

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 11:43 pm

Η κράνος Jet ή flip-up
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 11:45 pm

TMR έγραψε:
Η κράνος Jet ή flip-up

Στη φωτο δε φαινεται να εχει τετοιο! bounce bounce bounce

Golden Member
Golden Member
TMR

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤρι Ιουν 25, 2019 11:48 pm

Τώρα το πρόσεξα έχεις δίκιο. SelfguardX λύσε μας την απορία
ZTS Driver
Golden Member
Golden Member
ZTS Driver

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤετ Ιουν 26, 2019 12:00 am

Γατακια....στο φαναρι τρυπωνεις απο κατω απο το κρανος το καλαμακι και ψαρεβεις με χείλακια γλωσσιτσα την ακρη και παιζεις μπαλα.τωρα σε πορεια ειδικα με καμοια 100αρα δεν ξερω ποσο τολμηρος εισαι αλλα με λιγο εκπαίδευση ολα γινονται.τον χειμωνα να σε δω με τον καπουτσινο! lol!
TMR
Golden Member
Golden Member
TMR

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤετ Ιουν 26, 2019 12:09 am

Το χειμώνα ανοίγεις το τζαμάκι ανοίγεις και το στόμα και το αδειάζεις μέσα
SelfguardX
Bronze Member
Bronze Member
SelfguardX

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤετ Ιουν 26, 2019 12:13 am

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ...... Τι αλάνια είστε όλοι..... Δεν ξέρω άμα είναι για πλάκα η ερώτηση η με ρωτάτε σοβαρά πάντως εγώ έχω την ευθύνη να απαντήσω ..... Προφανώς και δεν πίνεις ενώ οδηγάς είναι μόνο για μεταφορά πχ είμαι σπίτι δεν θέλω να πάω σε μια καφετέρια να πιω καφέ μπαμ πετάγομαι και παίρνω από την καφετερία ένα καφεδάκι το βάζω εκεί και έρχομαι πάλι σπίτι να αραξω η άλλο παράδειγμα έχω πάει με φίλους να αραξουμε κάπου τσουπ άμα θέλω χτυπάω το καφεδάκι στο δρόμο το βάζω εκεί και άντε γεια επίσης σε περίπτωση μεγάλης διαδρομής βάζεις το νεράκι σου και όταν έρθει η ώρα να διψάσεις σταματάς στην άκρη και πίνεις νερό (καθώς δεν είμαι φαν των μπαγαζιερων στην μηχανή)..... προς zts τώρα πότε δεν οδηγώ χωρίς κράνος η με φορτωμένο κάτι σε χέρια και γενικότερα καλό θα ήταν και κανένας μας να μην το κάνει και προς tmr ούτε (οδηγώ) με jet η flip up καθώς τα θεωρώ λιγότερο ασφαλή από τα κανονικά full face
ZTS Driver
Golden Member
Golden Member
ZTS Driver

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤετ Ιουν 26, 2019 1:27 am

ρε selfguard το πιο αστειο για μενα ειναι οτι οντως απαντησες σοβαρα.αλλα ξερεις εγω προσωπικα σε εκανα εικονα να προσπαθεις να παρεις τζουρα μεσα απο το κρανος και ελιωσα.ασε που σκεφτομουν αμα ανοιξει κανα καπακι σε καμοια 100αρα χλμ τι εχει να γινει!
SelfguardX
Bronze Member
Bronze Member
SelfguardX

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤετ Ιουν 26, 2019 1:45 am

Καταλαβαίνω από trollarisma ZTS απλώς troll se troll ίσως κάποιοι άνθρωποι υπάρχει περίπτωση να παρεξηγηθούν και εγώ δεν θέλω να είμαι αιτία για να ανάβουν τα αίματα μέσα στο forum που έχει δημιουργηθεί για να μας ενώσει όλους εμάς που έχουμε τις συγκεκριμενες μηχανές...... Όπως είπα και πιο πάνω έχω ευθύνη να απαντήσω καθώς εγώ άνοιξα το topic και κάθε απορία είναι δεκτή προς απάντηση είτε είναι σοβαρή είτε είναι troll..... Τελος να προσθέσω ότι η θήκη είναι υπό τεσταρισμα ώστε να βγει ένα πόρισμα για το άμα αξίζει να την βάλει κάποιος (δλδ άμα αξίζει να δώσει 5 euro αντί για κάποιο άλλο πιο ακριβό ποσό ) η όχι ώστε να καλύψω όποια άλλη απορία που θα έχει οποιοσδήποτε άλλος που ενδιαφέρεται πραγματικά να την τοποθετήσει ... Μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα έχω και μια τελική άποψη την οποία θα προσθέσω εδώ .. Πιστεύω ότι θα λύσει τα χέρια σε πολλά άτομα εδώ μέσα τα οποία δεν είναι μόνο από Θεσ/νίκη Very Happy Cool Wink
Elendar
Golden Member
Golden Member
Elendar

Τόπος : Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤετ Ιουν 26, 2019 11:35 am

Η θα μπορούσαμε να ενώσουμε 4-5 καλαμάκια και να τα περάσουμε μέσα από τον αεραγωγό του κράνους που έχει στο στόμα! Έτσι θα έχουμε συνδεθεί αυτόματα με τον καφέ και θα ρουφουσαμε οπότε θέλαμε όπως κάνουν οι πιλότοι στην f1 με το σωληνάκι που έχουν για τα υγρά 😂😂😂
ZTS Driver
Golden Member
Golden Member
ZTS Driver

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤετ Ιουν 26, 2019 11:11 pm

Elendar έγραψε:
Η θα μπορούσαμε να ενώσουμε 4-5 καλαμάκια και να τα περάσουμε μέσα από τον αεραγωγό του κράνους που έχει στο στόμα! Έτσι θα έχουμε συνδεθεί αυτόματα με τον καφέ και θα ρουφουσαμε οπότε θέλαμε όπως κάνουν οι πιλότοι στην f1 με το σωληνάκι που έχουν για τα υγρά 😂😂😂

You wrote my friend!
Makis
Rising star
Rising star
Makis

Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2019
Τόπος : Ρέθυμνο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤετ Νοε 06, 2019 3:12 pm

η δική μου πατέντα...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Topgun
Rising star
Rising star
Topgun

Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2019
Τόπος : Αθήνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θήκη για καφέ - νερό    Θήκη για καφέ - νερό  EmptyΤετ Νοε 06, 2019 9:58 pm

Κλαίω με τα σχόλια! Εγώ  είχα πάρει μια από το e-bay με 5€ για το σκούτερ που είχα και πούλησα για χάρη του T310 που αυξομειώνει ανάλογα με το μέγεθος που έχει το ποτήρι. Την άφησα στο σκούτερ και λέω να πάρω πάλι την ίδια. Το μόνο που θέλει προσοχή είναι να είναι να κλείνεις την τρύπα  στο καπάκι  με τάπα ειδική που πουλάνε γιατί στις λακκούβες τον πίνεις με τη μία στη μούρη...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Θήκη για καφέ - νερό
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Μοντέλα :: X 310 :: Βελτιώσεις & αξεσουάρ στο X310-
Μετάβαση σε: