Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμΓεγονόταΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Προβληματα με ΝΕΑ κλειδια!
Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΧθες στις 11:12 pm από Giorgos V

» Zontes x1 310
Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΧθες στις 2:58 pm από vasilis2010gr

» Τιμόνι & Τζόγος, συμπλέκτης, sleep mode, εργαλεία
Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΚυρ Οκτ 18, 2020 8:02 pm από dmemtsas

» TFT οθόνη και GPS
Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΚυρ Οκτ 18, 2020 1:31 pm από Andreas.k

» Νέα έκδοση zontes. Version 2021
Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΣαβ Οκτ 17, 2020 4:41 pm από Giorgos V

» Αγορα G155
Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΠαρ Οκτ 16, 2020 10:39 pm από IliasAm

» Διαρροή λαδιού κινητήρα
Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΠαρ Οκτ 16, 2020 3:06 pm από xasomerh

» Ποια είναι η σωστή θερμοκρασια
Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΠεμ Οκτ 15, 2020 10:27 pm από Christopher

» Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310
Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΠεμ Οκτ 15, 2020 6:55 pm από Andreas.k

Σχετικά με αγορά ([προσφορές)

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Lacto
Bronze Member
Bronze Member

Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2020
Τόπος : Αθήνα

Σχετικά με αγορά ([προσφορές) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σχετικά με αγορά ([προσφορές)   Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΣαβ Ιουλ 11, 2020 12:15 am

Μιας και είμαι ένα βήμα πριν την αγορά ενός Τ310, θα ήθελα να ρωτήσω τους ιδιοκτήτες τι δώρα έχουν πάρει μαζί με το μηχανάκι και γενικά τι έχουν παζαρέψει ή τι μπορείς να παζαρέψεις
Αναφέρομαι σε αγορά μετρητοίς.
Σε προηγούμενη αγορά την είχα πατήσει με ένα κατάστημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Bronze Member
Bronze Member
Erecozi

Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2020
Τόπος : Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με αγορά ([προσφορές)   Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΣαβ Ιουλ 11, 2020 1:09 am

Ο αδερφός μου εργαζετε σε ενα καταστημα που μπορει να σου κάνει περίπου 10% έκπτωση στην αγορά της μηχανής καινούργια χωρις δώρα χωρις ανταλλαγές μονο για μετριτης ομως ειναι Θεσσαλονίκη αν σε ενδιαφέρει πες μου. Βασικα ισως θα πρεπει να μιλήσω και με τους διαχειριστές μηπως το βάλουμε και επίσημα στο φορουμ!
quotsopuerno
Rising star
Rising star

Ημερομηνία εγγραφής : 31/05/2020
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΙΛΙΟΝ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με αγορά ([προσφορές)   Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΣαβ Ιουλ 11, 2020 12:20 pm

Διλαδή παίρνεις το καινούριο 4495 στην τιμή του παλιού σχεδόν 4045; και το παλιό (αν υπάρχει) στην τιμή που ποτέ δεν υπήρξέ στο κοινό 3595;
Εγώ πάντως δεν ζήτησα δώρα γιατί κάτι αστεία δίνουν μόνο και μόνο για το μάρκετινγκ για να έχεις στο υποσυνείδητό σου οτι πήρες και κάτι ακόμα και να είσαι ευτυχισμένος με τον εαυτό σου.
Τώρα όμως αν σου κόβει 10% είναι άλλο ευαγγέλιο.
Αυτό που μου είπαν επίσης είναι οτι το κέρδος τους είναι μικρό απο αυτές τις μηχανές (άγνωστο το πόσο είναι το μικρό και άγνωστο αν όντως ισχύει γιατί η τέχνη του μάρκετινγκ είναι η απόκρυψη της αλήθειας, απλά για να μην τους πω ψεύτες).
Lacto
Bronze Member
Bronze Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με αγορά ([προσφορές)   Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΣαβ Ιουλ 11, 2020 12:38 pm

μου κάνει εντύπωση όλο αυτό και κατά πόσο ισχύει.
πουλάνε το Τ1 στα ~4000€;

συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις απ ότι ξέρω δεν αλλάζει η τιμή, είναι ψιλοfιχ.
Το πολύ πολύ να πάρεις καμιά δωροεπιταγή για αγορές από το κατάστημα ή τίποτα δώρα.. κανένα αδιάβροχο, κράνος....
Βέβαια έχω πετύχει και κάτι διαφημίσεις (car.gr) που δίνουν ένα σωρό δώρα ή εναλλακτικά μειωμένη τιμή.

Σε κάθε περίπτωση πείτε οι κάτοχοι τι τιμή πετύχατε ή τι δώρα πήρατε (ας μην αναφερθεί το κατάστημα αν δεν επιτρέπεται για να μη θεωρηθεί διαφήμιση)
Erecozi
Bronze Member
Bronze Member
Erecozi

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με αγορά ([προσφορές)   Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΣαβ Ιουλ 11, 2020 1:22 pm

Σωστο οσοι έχετε αγοράσει πειτε ποσο το πηρατε για να εχει ενα μπουσουλα το παιδί. Εγω απο Δευτέρα θα δω την καλύτερη δυνατη τιμη που μπορούμε να δώσουμε.
quotsopuerno
Rising star
Rising star

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με αγορά ([προσφορές)   Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΣαβ Ιουλ 11, 2020 1:52 pm

Εγώ πάλι έχω μπερδευτεί, δεν ξέρω αν ψάχνουμε μειωμένη τιμή ή να μας ταράξουν στα δώρα.
Υπάρχει κάποια ιδέα απο πίσω; Οτι αν μου κόψουν 300πχ αλλά δεν μου κάνουν δώρο θα την πάρω απο εκεί, αν δεν μου κόψουν τίποτα αλλά μου δώσουν ένα συναγερμό με 5 ευρώ ένα κράνος με 6 ευρώ και κάτι άλλο που δεν θα το χρησημοποιήσω ποτέ με 7 ευρώ θα την πάρω απο εκεί . Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη σκέψη ή απλά να έχουμε να λέμε;
Δεν το λέω ειρωνικά μη παρεξηγηθούμε απλά δεν είμαι τις άποψης οτι αγοράζω αυτό που θέλω και μαρέσει γιατί μαζί μου δίνουν και ένα τυροπιτάκι, τώρα αν το ίδιο προιόν μπορώ να το πάρω με κάποια έκπτωση όπως είπε και ο φίλος για 10% καλοδεχούμενο.
Τέλος πάντων ... 4495 χωρίς δώρα δεν ήθελα τίποτα οτι και να μου έδινε θα το πέταγα εξάλλου του είπα απλά να μου βάλει τα έξοδα πινακίδας και τα τέλη μέσα στην τιμή (αστείο κόστος φυσικά).
Στις αγγελίες στο car ειδικά γράφουν τι δίνει ο καθένας οι αντιπρόσωποι και σε ποιές περιπτώσεις.
Εξάλου τα δώρα δεν ξέρω κατα πόσο μπορείς να τα συνηπολογίσεις σαν δικό σου κέρδος, παρά σαν κέρδος του μαγαζάτορα ,γιατί τον συναγερμό των 50 ευρώ το κατάστημα το αγοράζει 20 ευρώ μείων το φπα που του εκπίπτει, διλαδή πιο πολύ τον πονάει να σου κόψει 50 ευρώ παρά να σου δώσει δώρο ένα συναγερμό των 50 ευρώ και στο τέλος απλά σου μένει ένα προιόν το οποίο είναι το κατώτερο.
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με αγορά ([προσφορές)   Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΣαβ Ιουλ 11, 2020 2:31 pm

Μη το παρασκεφτεσαι αδικα

Σε ενα Τ πχ το μεσο κερδος του αντιπροσωπου ειναι κοντα στα 350-400ευρω περιπου

Για να σε δελεασει σου δινει πχ ενα κρανος μια μπαγαζιερα και ενα lock τροχου....σα δωρα
Εσυ να αγορασεις τα συγκεκριμενα απο μονος σου θα σου πηγαινε πχ 200ε

Σε αυτον στοιχιζουν 100...η 80 στην χονδρικη που τα αγοραζει σαν εμπορος.
Αρα σου δινει δωρα αξιας ΛΙΑΝΙΚΗΣ 200ε για σενα ενω αυτος απο το καθαρο κερδος του απο την πωληση του Τ χανει 80- 100ε

Στην ουσια λοιπον αντι να σου κανει εκπτωση 200ε που κανουν ΛΙΑΝΙΚΗ (και αυτο βλεπεις εσυ) σου κανει εκπτωση 80-100ε που του στοιχιζουν.
Εσυ απο τη μια παιρνεις 2-3 πραγματακια εξτρα που θα σου πηγαιναν παραπανω, αυτος απο την αλλη κερδιζει την πωληση και ολοι ειναι ευχαριστημενοι που λεει ο λογος 
Ετσι δουλευει το συστημα γενικοτερα

Bronze Member
Bronze Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με αγορά ([προσφορές)   Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΣαβ Ιουλ 11, 2020 8:44 pm

δε καταλαβαίνω γιατί μερικοί μπερδεύονται με αυτό που ρωτάω.
Εδώ ένα κινητό να αγοράσουμε και ψάχνουμε στο skroutz το φθηνότερο κατάστημα για να γλιτώσουμε πολλές φορές 10 ή και 5€.
Βγάζουν προσφορές οι εταιρείες για 100 δωρεάν ΜΒ και τρέχουν όλοι με τη γλώσσα έξω και δε θα το κάνουμε θέμα όταν μιλάμε για μια αγορά ύψους 4500€;

Η απορία μου είναι απλή. Από τη στιγμή που η τιμή είναι στανταρ, υπάρχει περιθώριο να παζαρέψουμε κάτι αν πληρώσουμε μετρητοίς; Ρωτάω λοιπόν τι έχει πετύχει ο καθένας ώστε να έχω ένα μπούσουλα.

Προσωπικά εννοείται θα προτιμούσα μια μείωση στην τιμή και όχι να με γεμίσουν με δώρα τα οποία ίσως να μου είναι και όλα άχρηστα.
Αλλά αν ένα κατάστημα μου δώσει έστω κι ένα πάκο ρολά τουαλέτας, γιατί να μη το προτιμήσω σε σχέση με ένα άλλο κατάστημα που δε θα δώσει τίποτα ή δε θα κάνει καμία έκπτωση.

Παλαιότερα σε αντίστοιχη αγορά έκανα το λάθος να επιλέξω κατάστημα χωρίς να το ψάξω καθόλου και εκ των υστέρων έμαθα ότι αν πήγαινα σε ανταγωνιστή θα πετύχαινα καλύτερη προσφορά (εννοείται για την ίδια αγορά)

εμένα, το μόνο που με ενδιαφέρει βασικά είναι ένα βαλιτσάκι (140€). Με παίρνει να το παζαρέψω ώστε να μου το κάνουν δώρο;
quotsopuerno
Rising star
Rising star

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με αγορά ([προσφορές)   Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΣαβ Ιουλ 11, 2020 10:47 pm

Δεν το κάνουμε θέμα, προσωπική γνώμη ήταν εμπλουτισμένη, εγώ πχ δεν ψάχνω πάντα το φθηνότερο απο το σκρούτζ, θα ρίξω μια ματιά για να δω περίπου που παίζουν οι τιμές αλλά δεν τρελένομαι για τα 5 ευρώ διαφορά ούτε τρέχω για πακέτα mb ούτε μου βγαίνει η γλώσσα έξω αν δεν είμαι τροχάδιν.
Επίσης δεν μαρέσει να μου δίνουν κάτι άσχετο ως δώρο όπως πχ ρολλά τουαλέτας που αναφέρθηκε γιατί εκεί θεωρώ πως απλά θέλουν να μου πουλήσουν πάση θυσία.
Είμαστε πολοί άνθρωποι διαφορετικών απόψεων .
Απλά δεν είμαι του παζαριού γιατί δεν θέλω και στην δική μου δουλειά να μου κάνουν παζάρι ούτε να θεωρούν οτι κατάφεραν να πετύχουν κάτι αν για οποιονδήποτε λόγο μείωσα την τιμή.
Δεν κάνω επίθεση η κάτι αντίστοιχο εξάλλου αν θέλει κάποιος να γράψει οτι ο τάδε δίνει τα τάδε με την τάδε τιμή θα το γράψει.
Nik
Golden Member
Golden Member
Nik

Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2019

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με αγορά ([προσφορές)   Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΚυρ Ιουλ 12, 2020 12:29 am

Παιδιά για την συγκεκριμένη μηχανη κανένας δεν κάνει καλύτερη τιμή,γιατί η τιμή είναι στάνταρ κ η αντιπροσωπίες βγάζουν πολύ λίγα χρήματα χάρη στον γκοργκολη που την εισάγει στην Ελλάδα σε αυτή την τιμή ενώ σε άλλες χώρες η τιμή της μηχανής είναι παραπάνω....εγώ κας πλήρωσα όλη την μηχανη κ τα έξοδα για πινακίδα κ δεν μπορούσαν να μου κάνουν καλύτερη τιμή κ πήγα σε πολλά καταστήματα.ο μόνος που μου έδινε μια κάπως καλύτερη μπαγκαζιέρα δώρο είναι ο πετροσιαν στον Πειραιά.Τελικα δεν το πηρα από εκεί γιατί δεν είχαν ετοιμοπαράδοτο.
Erecozi
Bronze Member
Bronze Member
Erecozi

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με αγορά ([προσφορές)   Σχετικά με αγορά ([προσφορές) EmptyΤετ Ιουλ 15, 2020 9:16 pm

Καλησπερα και συγνωμη που δεν εγραψα νωρίτερα. Αλλα καθημερινές δεν μπαινω πολυ στο φορουμ λόγο δουλειάς, βεβαια υποσχέθηκα να πω τιμη απο Δευτέρα και για αυτο απολογούμαι. Lacto στελνω πμ με τιμη και λεπτομέρειες. Στα υπόλοιπα άτομα του φόρουμ να αναφέρω οτι ετοιμάζω επειτα από συνεννόηση και με ρους διαχειριστές προσφορά για την οσο το δυνατον καλύτερη τιμή της αγοράς η οποιοα θα αναρτηθεί μόλις ολοκληρώσω κάποιες λεπτομέρειες.

Σχετικά με αγορά ([προσφορές)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Μοντέλα :: T 310 :: Ερωτήσεις για το T310-
Μετάβαση σε: