Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Ροδέλα συμπλέκτη
Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΧθες στις 7:00 pm από Giorgos V

» ΖΟΝΤΕΣ Τ310 ΠΩΛΗΣΗ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ
Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΧθες στις 12:31 pm από CHILIS

» Απορία για zontes!
Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤετ Νοε 13, 2019 11:17 pm από Topgun

» Ερωτήσεις τ310
Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤρι Νοε 12, 2019 9:48 am από Giorgos V

» Ανεμοθωρακες για τα ZONTES Τ-310
Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Νοε 10, 2019 9:06 pm από Cretan

» Σελώσου...
Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Νοε 09, 2019 5:37 pm από Konstantinos

» Περίεργος ήχος με ανοιχτό σταντ
Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Νοε 09, 2019 1:32 pm από windshear

» Σβήνει ο κινητήρας
Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Νοε 09, 2019 1:05 pm από windshear

» Εxtra Προβολακια
Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Νοε 08, 2019 4:17 pm από Valedis

Μοιραστείτε

Προβολάκια για Zontes T310

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Kostas
Silver Member
Silver Member

Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2019
Τόπος : Αθήνα

Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤετ Ιουλ 17, 2019 4:17 pm

Ευχαριστώ για την άμεση ανάρτηση των φωτογραφιών.
Πολύ όμορφα τα προβολακια .
Ο διακόπτης κούμπωσε απόλυτα στο σημείο που το έβαλες,
Κάνω σκέψεις για το που άλλου η με ποιον άλλον τρόπο θα μπορούσε να στερεωθεί γιατί με χαλάει λίγο το
Tyre raps.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dennis
Silver Member
Silver Member
Dennis

Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2019

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤετ Ιουλ 17, 2019 4:26 pm

Ναι ήταν πολύ καλό το σημείο. Και τα καλώδια εκεί εύκολο να τα κρύψω αφού μπήκαν μαζί με τα καλώδια και σωληνάκια από τις μανέτες και τους διακόπτες. Και εμένα με ενοχλούν τα δεματικά λίγο αλλά μπορείς να βάλεις σιλικόνη να το πιάσεις. Οι διακόπτες κανονικά έχουν τρύπα και είναι δύο κομμάτια και κουμπώνουν γύρω από την τιμονόμπαρα αλλά η τιμονόμπαρα του T είναι χοντρή και δεν έφτανε να πιάσει γύρω γύρω.
Kostas
Silver Member
Silver Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤετ Ιουλ 17, 2019 4:28 pm

Όλη αυτήν την εργασία την έκανες μόνος σου;
Dennis
Silver Member
Silver Member
Dennis

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤετ Ιουλ 17, 2019 4:29 pm

Ναι
Kostas
Silver Member
Silver Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤετ Ιουλ 17, 2019 4:34 pm

Ρωτάω γιατί ενδιαφερομουν να τα αγοράσω και εγώ αλλά δεν ξέρω που να απευθυνθώ για την τοποθέτηση.
Kostas
Silver Member
Silver Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤετ Ιουλ 17, 2019 4:34 pm

Πάντως μπράβο σπουδαία δουλειά..
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2019
Τόπος : Ατλαντίδα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤετ Ιουλ 17, 2019 11:32 pm

Πολύ ωραία φίλε Dennis!
τους διακόπτες τους προμηθεύτηκες απο το ίδιο κατάστημα;
(Μιχάλη, σε βλέπω απο 160 κιλά η μοτό σου, να φτάνει τα 200 με τόσα που έχεις προσθέσει...χεχεχε
συνέχισε λέμε!)

Τα επιπλέον φώτα στην αγαπημένη μας μηχανή, είναι απαραίτητα για νυχτερινή οδήγηση σε επαρχιακό δρόμο, μιας και η δέσμη των φώτων ειδικά όταν γέρνουμε στη στροφή, είναι σκέτη απελπισία!
Επειδή τα λέντ είναι τύπου "καρφιά" δηλαδή δεν έχουν χαρακτηριστικά διασποράς, στη στροφή επάνω, η δέσμη καρφώνεται μπροστά σου με αποτέλεσμα απο εκεί και πάνω να υπάρχει μόνο σκοτάδι!
Η μεγάλη σκάλα (όταν δεν έχεις άλλον απέναντι) δεν βελτιώνει τίποτε, οπότε και η αγορά προβολάκια κρίνεται αναγκαία!
Μάλιστα με λίγη κλίση προς τα πάνω θα γεμίσουν τα όποια κενά...θαρρώ!
https://imgur.com/user/WorldIsNotEnough
Dennis
Silver Member
Silver Member
Dennis

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Ιουλ 18, 2019 1:27 am

Άτλαντα οι διακόπτες είναι από ebay. Ένας παρόμοιος είναι αυτός. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ο συγκεκριμένος έχει 2 κουμπιά και 1 διακόπτη. Εγώ έχω με 2 θέσεις, δηλαδή 1 διακόπτη και 1 κουμπί. Είχα αγοράσει και έναν δεύτερο και έβγαλα από τον 1 τον διακόπτη και τον έβαλα στον άλλον οπότε το 2ο έμεινε μόνο με κουμπιά και το άλλο μόνο με διακόπτες. Ήταν εύκολο να γίνει η αλλαγή αφού όλη η καλωδίωση ήταν κολλημένη στον διακόπτη που είναι κουμπωτός στο υπόλοιπο πλαίσιο και κάθε κουμπί έχει ζεύγος καλωδίων ίδιου χρώματος οπότε δεν μπερδεύεσαι. Η τρύπα στο σασί των διακοπτών είναι μικρή σε διάμετρο και δεν μπαίνει πάνω στην τιμονόμπαρα. Εάν βρεις κάτι μεγαλύτερο και μπορέσεις να το βάλεις στο τιμόνι θα είναι αισθητικά πολύ καλύτερο απλά εγώ είχα ήδη τους διακόπτες και δεν έψαχνα επί τούτου για αυτό.

Σκεφτόμουν και εγώ αυτό για τις στροφές και κάποια στιγμή σκέφτηκα να τα βάλω πάνω στο μπροστινό πιρούνι ακόμα για να γυρνάει όσο να 'ναι προς την στροφή εφόσον δεν γυρνάει το κεντρικό φανάρι με το τιμόνι. Αλλά πώς θα έμπαιναν εκεί είναι μεγάλο θέμα.

Τα συγκεκριμένα είναι πολύ δυνατά και τυφλώνουν εάν "στοχεύουν" ψηλά. Είναι κάτι που δεν το θέλουμε. Θέλουμε να είμαστε ορατοί. Επίσης έχουν ένα κακό. Έχουν 3 λειτουργίες (Μεγάλη σκάλα, μικρή σκάλα, και στρόμπο). Μόλις τα ανάβεις δηλαδή είναι κατευθείαν στην μεγάλη. Για να γυρίσεις στην μικρή πρέπει να κλείσεις το ρεύμα και να το ξανανοίξεις σε μικρό χρονικό διάστημα.  Αυτά αλλάζουν εάν κόψεις το ρεύμα και ξαναδώσεις μέσα σε 15 δεύτερα. Οπότε εάν θες να αλλάξεις από μικρή σε μεγάλη πρέπει να ανοιγοκλείσεις τα φώτα 2 φορές. Είναι λίγο παράξενα αλλά δεν βρίσκεις πουθενά προβολάκια με Angel Eyes χωρίς αυτές τις λειτουργίες. Μερικά χωρίς Angel Eyes από ότι έχω δει είναι και αυτά με τις 3 λειτουργίες. Μόνο ίσως κάποια που ξεφεύγουν σε τιμή να είναι κανονικά στις σκάλες τους αλλά χωρίς Angel Eyes και πάλι. Για ημέρα θεωρώ πως είναι αρκετά χωρίς να είναι αναμμένη κάποια σκάλα.

Έχοντας πει όλα αυτά θεωρώ πως αυτά καλό θα είναι να φωτίζουν αρκετά χαμηλά και για την ημέρα είναι υπεραρκετά και τα Angel Eyes.
Dennis
Silver Member
Silver Member
Dennis

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Ιουλ 18, 2019 1:33 am

Kostas έγραψε:
Πάντως μπράβο σπουδαία δουλειά..

Ευχαριστώ πολύ. Για τοποθέτηση δεν ξέρω που θα μπορούσες να απευθυνθείς. Ίσως σε κάποιον ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων ή μηχανών;
Kostas
Silver Member
Silver Member

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Ιουλ 18, 2019 11:03 am

Αυτό θα κάνω σε ευχαριστώ.
Ίσως τον βοηθήσουν και όλες αυτές η πληροφορίες που έχετε δώσει για την τοποθέτηση..
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Ιουλ 18, 2019 11:57 am

Dennis, ευχαριστω για τις λεπτομέρειες!
Τα επιπλέον φώτα θα τα χρησιμοποιώ ΜΌΝΟ για για νυχτερινή οδήγηση σε επαρχιακό δρόμο που έχει απόλυτα σκοτάδι, οχι να τυφλώνει τους απέναντι...!
Επίσης η τοποθέτηση στο πιρούνι είναι άκυρη για μένα μιας και στην πορεία της μηχανής δεν στρίβουμε το τιμόνι στο εσωτερικό της στροφής πάρα μόνο αν είμαστε σταματημένοι ή με ελάχιστη ταχύτητα.
Πάντως είναι μια πρόκληση το που θα τοποθετηθούν.
Αν θες τη γνώμη μου, το ότι εξεχουν από τα κάγκελα είναι λίγο επίφοβο.
Εγώ που ξέρω ότι θα πάω πολύ καλά χώμα και είναι βέβαιο ότι θα την ξαπλώσω, ουκ ολίγες φορές... Θα βαλω τα προβόλια ώστε να μην προστατευονται το δυνατόν περισσότερο.
Σκέφτομαι μπροστά στο κάγκελο που βγαίνει
αριστερά και δεξιά από το φτερό.
Θέλει μελέτη και πάλι ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
Καλό δρόμο να έχουμε!
Dennis
Silver Member
Silver Member
Dennis

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Ιουλ 18, 2019 11:28 pm

Και εγώ σκέφτομαι πως είναι επίφοβα στα πλαϊνά κάγκελα και σίγουρα ακόμα και σε χαζή πτώση θα έχουμε θέμα αλλά θεωρώ ταυτόχρονα Πώς είναι καλύτερα εκεί γιατί φαίνεται πιο ογκώδης η μηχανή. Η επιφάνεια από τα φώτα είναι μεγαλύτερη άρα και περισσότερο ορατή. Φαίνεται πιο φαρδιά ας πούμε.
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤρι Ιουλ 30, 2019 9:58 am

Σίγουρα φαίνεται πιο φαρδιά, αλλά όπως είπες, ακόμη και ένα μικρό ξάπλωμα, έστω και εν στάση,
μιλάς ότι η βάση σπάει για πλάκα!
Φυσικά, εγώ είμαι πιο επιρρεπείς στις τούμπες λόγω ότι πάω χώμα αρκετά, οπότε μη σε τρομοκρατώ άδικα.
Κάνε την ΤΑΥΛΑ σου αγόρι μου κι αδιαφόρησε με τύπους σαν κι εμένα που σπέρνουν τον πανικό...χαχαχαχ

Προσωπικά και έχοντας δοκιμάσει διάφορα μέχρι στιγμής, καταλήγω σε μικρή μπάρα λέντ 18W έκαστος
που θα τοποθετηθεί στα κάγκελα κάτω απο το ρύγχος.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

βλέποντας και κάνοντας...
καλά χλμ!
Dennis
Silver Member
Silver Member
Dennis

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤρι Ιουλ 30, 2019 8:10 pm

Φίλε Άτλαντα για δώσε λινκ από τα φώτα. Δεν κατάλαβα θα τα βάλεις κοντά στο πλαστικό μπροστά το χρωματιστό; είδα έβαλες και κάτι τσάντες στα κάγκελα οπότε δεν μπαίνουν εκεί και να ήθελες. Επίσης δεν ξέρω εάν την φάνε τα φώτα που είπες εσύ στο πλάι δεν την φάνε τα κάγκελα. Τα φώτα λίγο το κακό με 8 ευρώ αλλάζεις το καθένα. Το κάγκελο θέλει όλο αλλαγή άμα την φάει.
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤετ Ιουλ 31, 2019 11:22 am

Για το λίνκ, πάτα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

όπως βλέπεις το ρύγχος απο μπροστά, είναι το πρώτο κομμάτι του κάγκελου που είναι εμφανές.
όχι δεν είναι στο πλάι, για αυτόν τον λόγο, σε περίπτωση πτώσης να μην τα σμπαραλιάσω όλα.
Είναι (σχετικά πάντα) πιο προστατευμένο και λέω σχετικά γιατί αν πέσεις σε κανα βράχο,
δεν σε σώζουν τα κάγκελα απαραίτητα.

Ναι εκεί που έχω βάλει τους σάκους, δεν θέλω να έχω προβόλια και καλώδια.

Την άλλη βδομάδα, θα πάω σε φίλο που σχεδιάζει και κατασκευάζει εξοπλισμό για ράλλυ μοτοσυκλέτες
οπότε θα δούμε τι και πως με τις βάσεις.
επίσης υπάρχει περίπτωση να σχεδιάσει και να φτιάξουμε μια βάση για Geographic Positioning System
επάνω στο καβαλέτο του τιμονιού κι εκεί να μπούν και οι διακόπτες για τα φώτα.

Η νύχτα είναι πολύ δύσκολη πίστα με τα λέντ φώτα,
χωρίς εξτρα βοήθεια...θέλω τη μαμά μου!
Dennis
Silver Member
Silver Member
Dennis

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤετ Ιουλ 31, 2019 3:31 pm

Μάλλον κατάλαβα τι θα κάνεις με τα προβολάκια. Θα περιμένουμε φωτογραφία πάντως να ξέρεις. Τώρα για το gps δεν ξέρω τι χρήση κάνεις αλλά θεωρώ πως μια έτοιμη θήκη για κινητό να βάζεις gps Είναι αρκετή. Αλλά ανάλογα τη χρήση που είπα. Πλέον σχεδόν όλοι με smartphones μρ gps είμαστε οπότε δεν ξέρω κατά πόσο χρειάζεται ξεχωριστό σύστημα. Πάντως για τους διακόπτες θα είναι όντως απαραίτητο κάτι πιο όμορφο. Ίσως βρεις τίποτα και σε τρισδιάστατη εκτύπωση.
Άτλαντας
Golden Member
Golden Member
Άτλαντας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Αυγ 01, 2019 5:17 pm

Ναι θα τους βάλω κάτω απο εκεί που είναι ο ψεύτικος αεραγωγός.
Θέλει δουλειά, γιατί θέλω να μου φωτίζουν το εσωτερικό της στροφής, και υπάρχει μια περίπτωση
να το κάνουμε με κλισηόμετρο...πατέντα φυσικά, και εφόσον το φιλαράκι βρεί χρόνο να ασχοληθεί!
Αυτό θα είναι εξαιρετικό!

Όπως το είδε μου είπε ότι μπορεί να κατεβάσουμε τα όργανα, μιας και πιάνουν σε 3 βίδες, οπότε να δημιουργήσει κενό μεταξύ ζελατίνας και οργάνων για να μπεί εκεί ο πλοηγός.

Ναι, πολλά τα σχέδια, αλλά το τι θα γίνει στο τέλος δεν ξέρω...
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Αυγ 25, 2019 12:04 am

Σημερα βρεθηκαμε με τον George Mavrofridis και το Dimitris Faroupos για καφεδουμπα στην Αρτεμιδα στο τρολευ (για οσους το ξερουν)...

Φευγοντας μετα απο κανενα τριωρο και αφου ειχε πλεον νυχτωσει, αποφασισα να επιστρεψω παραλιακα απο τους χωματοδρομους που οδηγουν στο παλιο τερμα των λεωφορείων στην Αρτεμιδα, ωστε να κανω πρωτη φορα και μια off road διαδρομη...(παλι γι όσους ξερουν τη διαδρομη)

Για οσους δε ξερουν ειναι ελαφρύς χωματοδρομος με ηπιες ανωμαλιες εχει ομως και σημεια με βαθιες λακουβες η χαντακια που θελουν μια προσοχη

Συνθηκες φωτισμου το βραδυ....απλα μηδενικες

Οσον αφορα τη μηχανη περασε την 1km διαδρομη με μεγαλη ευκολια ακομα και στα σχετικα δυσκολα σημεια η τα σημεια που ειναι σχεδον αμμος παραλιας και οχι χωματοδρομος.

Τωρα οσον αφορα το φωτισμο (πραγμα που εντος πολης δε το ειχα παρατηρησει ως τωρα).....

Ακομα και με τα μεγαλα φωτα η γωνια φωτισμου ειναι σχετικα μικρη, πραγμα που εκανε αρκετα δυσκολη την οδηγηση σε τετοιες συνθηκες....
Βλεπεις σχεδον μονο ευθεια μπροστα απο τη μηχανη και σχεδον καθολου περιφεριακα αριστερα και δεξια

Πιστευω οτι οποιος χρειαστει να οδηγει νυχτα σε διαδρομες οπου δεν υπαρχει φωτισμος, η τοποθετηση πλαινων προβολεων μαλλον θεωρειται απαραιτητη

Silver Member
Silver Member
Dennis

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΔευ Σεπ 02, 2019 11:55 pm

giorgosmg έγραψε:
Φιλοι σήμερα τοποθέτησα τα προβολάκια. Έβαλα τα ίδια προβολάκια από το Ali. Δεδομενο πρώτο "η φτηνια τρώει τον παρά" και αυτό γιατί εχουν 3 mode, spot, strobe και soft. Δεδομενο δευτερο είναι πως εχουν μονο καθετη προβολη απο τον αξονα που βιδώνει οπότε θέλουν πατεντα μετά.
Η φισα υπάρχει και λειτουργεί μονο με κινητηρα αναμμενο και δινει 14V. Ειναι δυσκολη σε προσβαση και ειναι κατω αριστερα απο τη μεσα πλευρα του τεποζιτου. Μιας και η φισα ΔΕΝ ειναι ιδια με τα προβολακια μπήκε αλλη στη θέση της.

Επισης είναι ΠΟΛΥ κοντό το καλώδιό της οπότε και μπηκε προέκταση αφου κόπηκε για να δουλεψουμε σαν τους ανθρώπους.
Προέκταση θέλει και το καλώδιο του διακόπτη.

Μιας και εχουν πολικότητα και δεν ειναι απλες λαμπες προσοχη σε αυτό!
Συνδεση. Το συν απο την παροχη ρευματος στο ενα καλωδιο του διακοπτη και απο το αλλο στο συν στα προβολακια. Το πλυν της παροχης στο πλυν στα προβολάκια.

Προσοχή!! θελει στο να συγχρονιστουν τα 2  προβολακια ωστε να ειναι στην ιδια σκάλα.
Τέλος, σαν εικονα ειναι γαμάτα. Σα χρηση θελουν δουλεια ακόμα.

Συμπέρασμα, πάρτε προβολάκια απο την Ελληνική αγορά.
Βγαλτε και το τεπόζιτο στην εγκατασταση.
Χρονος που χρειαστηκε 3 ωρες με εμπειρο μάστορα και τη δικη μου βοήθεια.
Λογικά αφού ξέρετε τα παραπάνω σα μπούσουλα ο χρόνος απασχόλησης στο θέμα τοποθέτηση προβολάκια είναι 1,5 με 2 ώρες.

Ελπίζω να βοήθησα!

Τα προβολάκια αυτά δεν έχουν θέμα με τον συγχρονισμό εφόσον αφού περάσουν χωρίς ρεύμα 15 δεύτερα γυρνάνε μόνα τους όταν ξανανάψουν στην μεγάλη σκάλα. Αυτό θα γίνει 1 φορά που θα ανάψουν ίσως σε διαφορετικό χρόνο. Εφόσον όμως μπουν και τα αφήσεις μετά 15 δεύτερα σβηστά όπου και να ήταν θα ανάψει η μεγάλη όταν ξαναπάρουν ρεύμα.
Michalis
Silver Member
Silver Member
Michalis

Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2019
Τόπος : Λάρισα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Οκτ 04, 2019 7:36 am

Καλημέρα σε όλους τους Ζοντάκιδες!!! Πριν από καιρό είχα ανοίξει το συγκεκριμένο θέμα για τοποθέτηση στο Τ προβολάκια. Τότε είχα αγοράσει από το Aliexpress αυτά που παραθέτω στο link (https://www.aliexpress.com/item/32899773556.html?spm=a2g0o.detail.1000014.23.10f3cbb4x4VwYe&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.146400.0&scm_id=1007.13338.146400.0&scm-url=1007.13338.146400.0&pvid=d0fda78c-1212-4471-aea7-5f8f5d4bee79) τα οποία έρχονται έτοιμα με καλωδίωση και διακόπτη.
Λοιπόν εχθές τα τοποθέτησα και το μόνο που έβαλα επιπλέον είναι αυτό (https://www.aliexpress.com/item/32931641581.html?spm=2114.13010708.0.0.3a994c4dKn4H4c) για να τα συνδέσω στην αναμονή που έχει αριστερά κάτω από το ντεπόζιτο. Την καλωδίωση την πέρασα χωρίς να βγάλω τα πλαϊνά πλαστικά και τον διακόπτη τον βίδωσα επάνω σε μια θήκη κινητού που έχω. Με πολύ λίγα χρήματα μπορείτε να βάλετε αυτόν διακόπτη (https://www.aliexpress.com/item/32918320922.html?spm=2114.13010708.0.0.3a994c4d6gcHck) αλλά θα πρέπει να πάτε την πλεξούδα σε έναν ηλεκτρολόγο για να βγάλει αυτόν που έχει και να βάλει αυτόν, πράγμα που δεν έκανα. Οι προβολείς δουλεύουν κανονικά, τους δοκίμασα το βράδυ και πλέον καλύπτω ένα μεγαλύτερο φάσμα φέγγοντας όλο το δρόμο! Αυτά λοιπόν και για περισσότερες λεπτομέρειες είμαι εδώ για να βοηθήσω! Ευχαριστώ πολύ![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Valedis
Rising star
Rising star
Valedis

Ημερομηνία εγγραφής : 31/08/2019
Τόπος : Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΔευ Οκτ 07, 2019 11:06 pm

Παιδιά επειδή την αναμονή δεν την βλέπω, πρεπει να βγαλω πλαστικά?
Michalis
Silver Member
Silver Member
Michalis

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤρι Οκτ 08, 2019 7:47 am

Οχι αν βάλεις το χέρι σου ακριβώς κάτω από το πλαστικό και ψάξεις λίγο θα το βρείς.[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Valedis
Rising star
Rising star
Valedis

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤρι Οκτ 08, 2019 5:27 pm

Αρα ειναι δίπλα απο τη μπάρα οχι πίσω
Michalis
Silver Member
Silver Member
Michalis

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΤετ Οκτ 09, 2019 7:08 am

Σωστά! Ψάξε λίγο με το χέρι και θα την βρεις!
Valedis
Rising star
Rising star
Valedis

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια για Zontes T310   Προβολάκια για Zontes T310 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Οκτ 10, 2019 6:46 am

Δαχτυλάκι θέλει όπως ολα χαχαχα

Προβολάκια για Zontes T310
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Μοντέλα :: T 310 :: Βελτιώσεις & αξεσουάρ στο T310-
Μετάβαση σε: