Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμΓεγονόταΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Σβήνει ο κινητήρας
Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΣήμερα στις 6:04 pm από Nikolaef

» Πρόβλημα στο μοτέρ
Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΣήμερα στις 5:59 pm από Giorgos V

» Αγορα G155
Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΣήμερα στις 12:53 pm από Masterix

» Συντήρηση αλυσίδας
Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΧθες στις 3:12 pm από Andreas.k

» Ξαφνικά δεν ανάβει (η δε σβηνει)!!! Είναι τελείως νεκρό!
Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΧθες στις 5:29 am από perone

» Επιλογή Tank bag
Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΚυρ Οκτ 25, 2020 10:57 pm από sheep

» Πίεση ελαστικών σε Τ310
Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΣαβ Οκτ 24, 2020 1:35 pm από Andreas.k

» Λαμπακι λαδιων
Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΠαρ Οκτ 23, 2020 3:48 pm από sheep

» 1ο service
Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΠεμ Οκτ 22, 2020 11:51 am από disergio

Νέα έκδοση zontes. Version 2021

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Lacto
Bronze Member
Bronze Member

Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2020
Τόπος : Αθήνα

Νέα έκδοση zontes. Version 2021 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Νέα έκδοση zontes. Version 2021   Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΚυρ Αυγ 16, 2020 11:23 pm

είδα στο site της [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]νέα μοντέλα με το tag, version 2021. Και προφανώς αυτό έγινε αυτές τις μέρες. ίσως και αυτή την εβδομάδα διότι είχα μπει πριν λίγες μέρες και δεν υπήρχε η έκδοση 2021.

Οπότε έχουμε νέα έκδοση. Ανάμεσα στα άλλα βλέπω νέα σέλα και σύστημα μέτρησης της πίεσης των ελαστικών καθώς και αλλαγές στην ουρά. Εντάξει δε τα κοίταξα όλα, θα έχει και άλλα...

Θυμήθηκα και το video του Γιώργου με τους λόγους να μη πάρεις zontes και βλέπω ότι επιβεβαιώνεται. Ακόμα δε κυκλοφόρησε καλά καλά η νέα σειρά (τουλάχιστον στην ελλάδα) και βγαίνει νέα έκδοση. Λες και είναι κανένα app για το κινητό. Μεγάλο μείον αυτό αν συνεχίσουν να το κάνουν.

Και τις επόμενες μέρες περιμένω να έρθει το δικό μου μηχανάκι. Σπάστηκα λίγο. Πριν καν το παραλάβω έχει πέσει η αξία του
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NIKOS1234
New Member
New Member

Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2020
Τόπος : περιστερι αθηνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση zontes. Version 2021   Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΔευ Αυγ 17, 2020 7:42 am

Μικροδιαφορές με το προηγούμενο χωρίς σημασια μεγάλη.
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση zontes. Version 2021   Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΔευ Αυγ 17, 2020 7:44 pm

Εχω αναρτησει τις διαφορες στο fb
ειναι οι παρακατω:
Ψεκασμος bosch αντi delphi

*Aπλη μπαταρια 10Αh αντι λιθιου 4,5ah με νεο συστημα φορτισης πιο ισχυρο

*ΤPS (Tyre Pressure Sensors)

*Νεα σελα

*Τρισδιαστατο logo ZONTES στο ντεποζιτο

*Νεα καλυμματα στις χειρολαβες (Στα Τ).Θα εχει και απο κατω οχι μονο απο επανω οπως ειναι ως τωρα
(Edit:είναι και ρυθμιζόμενες σε ύψος/κλίση οι βάσεις τους πλέον)

*Νεα βαση στηριξης πινακιδας απο την ουρα και οχι απο το πλαι (Στα Τ)

Αρέσει στον χρήστη chris130

Sertakis
New Member
New Member

Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2020
Τόπος : perama

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση zontes. Version 2021   Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΣαβ Σεπ 05, 2020 2:59 pm

Παιδιά είμαι νέος εδώ στο κλαμπ... Μπήκα γιατί έχω δει ότι βιντεάκι υπάρχει στο διαδίκτυο για τα Zontes....
Ακόμα και σε γλώσσες που δεν καταλάβαινα... χαχαχα.
Μπήκα εδώ για να μάθω από άτομα - κατόχους τις απόψεις και εμπειρίες τους.
Έχω δει τα βίντεο του Γιώργου και εγώ φυσικά. Και βγαίνει για άλλη μια φορά αληθινός...
Σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να πάρω μέχρι Οκτώβριο το πολύ μια Zontes .
Είμαι μεταξύ V λόγω ομορφιάς και Τ λόγω πρακτικότητας.
(Μετά από test drive θα καταλήξω)
Αλλά τώρα 99% θα το αναβάλω μέχρι να δω και τα ανανεωμένα μοντέλα.
Όλοι πιστεύω για λίγους μήνες διαφορά το ίδιο θα κάνατε...
Δυστυχώς η εταιρεία δεν λέει να καταλήξει κάπου.Ευελπιστώ να είναι από τα τελευταία ''update'' που κάνει στα μοντέλα...
Ελπίζω από του χρόνου να γράψω ξανά σαν ''ολοκληρωμένο'' μέλος και να μπω κι εγώ στην οικογένειά σας!!!
sheep
Rising star
Rising star

Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2020
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΙΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση zontes. Version 2021   Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΠαρ Οκτ 16, 2020 7:27 pm

εντωμεταξύ αν δείτε το site του gorgoli στο Τ1 έχουν νέα φωτογραφία σε άσπρο χρώμα που είναι η νέα έκδοση 2021.
Μπάχαλο όπως ακριβώς τα λέει ο Γιώργος.

Αρέσει στον χρήστη georgek0310

Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση zontes. Version 2021   Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΠαρ Οκτ 16, 2020 7:54 pm

Sertakis έγραψε:
Παιδιά είμαι νέος εδώ στο κλαμπ... Μπήκα γιατί έχω δει ότι βιντεάκι υπάρχει στο διαδίκτυο για τα Zontes....
Ακόμα και σε γλώσσες που δεν καταλάβαινα... χαχαχα.
Μπήκα εδώ για να μάθω από άτομα - κατόχους τις απόψεις και εμπειρίες τους.
Έχω δει τα βίντεο του Γιώργου και εγώ φυσικά. Και βγαίνει για άλλη μια φορά αληθινός...
Σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να πάρω μέχρι Οκτώβριο το πολύ μια Zontes .
Είμαι μεταξύ V λόγω ομορφιάς και Τ λόγω πρακτικότητας.
(Μετά από test drive θα καταλήξω)
Αλλά τώρα 99% θα το αναβάλω μέχρι να δω και τα ανανεωμένα μοντέλα.
Όλοι πιστεύω για λίγους μήνες διαφορά το ίδιο θα κάνατε...
Δυστυχώς η εταιρεία δεν λέει να καταλήξει κάπου.Ευελπιστώ να είναι από τα τελευταία ''update'' που κάνει στα μοντέλα...
Ελπίζω από του χρόνου να γράψω ξανά σαν ''ολοκληρωμένο'' μέλος και να μπω κι εγώ στην οικογένειά σας!!!
θα σε στεναχωρησω..... δες το τελευταιο βιντεο που σηκωσα χθες

Αρέσει στον χρήστη georgek0310

Sertakis
New Member
New Member

Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2020
Τόπος : perama

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση zontes. Version 2021   Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΠαρ Οκτ 16, 2020 11:05 pm

Είδα το βιντεάκι Γιώργο και η αλήθεια είναι ότι λες ότι φωνάζεις εδώ και καιρό...
Για καλή μου τύχη η αγορά θα αναβληθεί μέχρι το καλοκαιράκι τουλάχιστον και θα ξεμεινω με το αμάξι μέχρι τότε (έχω πήξει στην κίνηση).
Έχω δει και ψάχνομαι σε ότι υπάρχει. Και τα cf τα είχα δει και τα voge και όλα....
Από τον καινούριο χρόνο τώρα θα ξαναρχίσω να ψαχνομαι.
Αν η εταιρία συνεχίσει να κάνει τα ίδια και του χρόνου θα σε ευχαριστήσω προκαταβολικά γιατί μάλλον θα με γλυτώσεις από αυτά που τράβηξες εσύ.
Καλορίζικη η καινούρια και πάντα όρθιος!!!

Αρέσει στους χρήστες Giorgos V, georgek0310 και Sertakis

Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση zontes. Version 2021   Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΣαβ Οκτ 17, 2020 12:36 pm

Η νοοτροποια ειναι συγκεκριμενη και εχει αποδειχθει περιτρανα.
Απο τα σχολια που βλέπεις καποιους δε τους απασχολει (απολυτα δεκτο) αλλους τους απασχολει.
Ειναι καθαρα προσωπικο θεμα του καθενος.

Απο οτι καταλαβαινω εσενα  ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.....αρα μη περιμενεις κατι εδω.

Απο την αλλη πιστευω οτι μια μεταχειρισμενη μεχρι και 3ης γενιας σε λιγο καιρο θα πωλειται στην ξεφτυλα.
Τα πρωτης σε λιγο καιρο  θα τα βλεπεις κατω απο 2500ε!!!
Ειδικα απο Μαιο και μετα που αρχιζουν να βγαινουν απο εγγυηση ισως και κατω απο 2000ε

Τα τριτης λιγο παραπανω...
Ισως εκει μπορεις να εκμεταλλευτεις και να αγορασεις ενα τετοιο για καποιο διαστημα...πριν αρχισουν τα θεματα με ανταλλακτικα και οτιδηποτε αλλο προκυψει (που θα προκυψει)
Στα κατω απο 2500 ποσα να χασεις?Οσα και να χασεις εκει δεν ειναι σοβαρο ποσο οποτε εκει ναι αξιζει.

Αρέσει στους χρήστες georgek0310 και Sertakis

georgek0310
New Member
New Member

Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2020
Τόπος : αθηνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση zontes. Version 2021   Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΣαβ Οκτ 17, 2020 1:46 pm

copy paste οτι λεει ο sertakis ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΩΡΓΟ !!!!

Αρέσει στον χρήστη Giorgos V

Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση zontes. Version 2021   Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΣαβ Οκτ 17, 2020 4:41 pm

Απο μενα παντα ακουγατε ΟΛΗ την αληθεια!

Και τα θετικα ΚΑΙ τα αρνητικα απο την αρχη!

Ποτε δε παρουσιαζα ΜΟΝΟ τα θετικα αποκρύπτοντας οτιδηποτε αρνητικο επειδη την εχω εγω!

Δεν εχω κομπλεξ (οπως οι περισσοτεροι) να πιστευω πως οτι εχω αγορασει εγω ειναι το καλυτερο και να αρνουμαι καθε τι αρνητικο του για να επιβεβαιωνομαι στον εγωισμο μου!

Ουτε ποτε κανεις μου "εκανε χαρες" για να λεω και να παρουσιαζω στα βιντεο μου ΜΟΝΟ τα θετικα ωστε να κανω του  διαφημιση και να εχω το κατιτις μου (και να μη το λεω σαφως μετα)

Η μαρκα μας βγηκε ΓΕΛΟΙΑ με αυτα που κανει στο τελος..δε μπορουσαμε να το ξερουμε απο την αρχη καθοτι ηταν νεα!

Το οτι κανει αυτα τα πραγματα ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ και γεγονος επισης ειναι πως αυτα τα πραγματα ειναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ και ασοβαρα.

Δε θα λεω το ασπρο μαυρο για να μη παραδεχθω οτι πρωτος απο ολους την πατησα!

Προσωπικα αισθανομαι βλακας που την εμπιστευστηκα σα μαρκα ...ασχετα ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ οτι σα μηχανακι ηταν ισως το καλυτερο που αγορασα ποτε.

Ομως απο την αλλη και το πορτοφολι μου το εχω σε μεγαλυτερη εκτιμηση απο τη μαρκα και καθε μηχανακι ανεξαρτητα.

Υπο αυτη την εννοια λοιπον λεω οτι σα προιον (ηταν) μεχρι τα 3ης γενιας vfm....και μετα μεν αλλα τα προβληματα αντι να μειωνονται αυξανονται!

Υπο την εννοια οτι  το μηχανακι ειναι εμπορικα για "πεταμα" μετα τα 2 χρονια σε αυτη τη μαρκα...
ΝΑΙ ειναι για πεταμα εαν το αγορασεις καινουργιο!

New Member
New Member
lyrman21

Ημερομηνία εγγραφής : 18/04/2020
Τόπος : Αθηνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση zontes. Version 2021   Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΤρι Οκτ 20, 2020 8:22 pm

Δέχομαι και σέβομαι όλες τις απόψεις.Υπαρχουν και πολύ πιο ακριβές μηχανές (κυρίως μεγάλου κυβισμού) που χάνουν γρήγορα την μεταπωλητικη τους αξία.Εγω πήρα εις γνώση μου ελαφρώς μεταχειρισμένο Τ310 τον Γενάρη και ήξερα ότι θα το "παντρευτώ"!(Κινεζικό είναι)... Άσχετα με αυτά που κάνει η εταιρεία,τα οποία είναι απαράδεκτα, δεν περίμενα να έχει μεταπωλητικη αξία, απλά θέλω να μου βγει καλή!

Αρέσει στον χρήστη Χρήστος Κ.

Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέα έκδοση zontes. Version 2021   Νέα έκδοση zontes. Version 2021 EmptyΤρι Οκτ 20, 2020 8:56 pm

Πολλοι παρεξηγουν αυτο που λεω...

Προφανως και δεν περιμενα να εχει ΚΑΛΗ μεταπωλητικη αξια!

Περιμενα να εχει ΛΟΓΙΚΗ μεταπωλητικη αξια για τη μαρκα που ειναι.
Με απλα λογια οταν εχεις διαφορα 300-400ε   ΓΙΑ (υποθετικα) το ιδιο μηχανακι και το ιδιο μοντελο με τα ιδια χιλιομετρα απλα και μονο επειδη εχουν διαφορα 6 μηνες το ενα απο το αλλο ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Εαν η ζοντες δεν αλλαζε διχως αυριο το μοντελο καθε διμηνο και το μηχανακι παρεμενε ΙΔΙΟ η μεταπωλητικη αξία του ΔΙΚΟΥ μου και ολων οσων εχουν το ιδιο με το δικο μου θα ηταν αυτη που εχει και το 6 μηνες μετα....ΑΣΧΕΤΩΣ ΠΟΙΑ θα ηταν αυτη!!!!
ΔΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟ!!!

Αυτο λεω.

Η ζοντες λοιπον φταιει ξεκαθαρα για αυτο το παραλογο χασιμο του ενος ιδιοκτητη σε σχεση με το αλλο...οχι η αγορα που τα εμπορευεται!!!!!

Αυτο δειχνει ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕΒΕΤΑΙ τον πελατη της και ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ τη ζημια που κανει σε αυτον που μολις αγορασε ενα προιον της!

Τον αγνοει εντελως!

Αρέσει στον χρήστη lyrman21

Νέα έκδοση zontes. Version 2021
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Γενικά Θέματα. :: Θέματα Γενικής Φύσης για τα Zontes-
Μετάβαση σε: