Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων moto
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων moto

earthZontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμΓεγονόταΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Zontes Club Fan
Παρουσίαση Zontes T310
Zontes New Βikes-2021
Cruiser S350-Combine the
classical with modern
Zontes New Releasead Βikes
Retro Bike 350GK 2021
Ιούλιος 2021
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» G125
TFT οθόνη και GPS EmptyΔευ 19 Ιουλ 2021 - 20:05 από screwdriver

» ΜΟΤΟΜ - Η δική μου (εξαιρετική) εμπειρία
TFT οθόνη και GPS EmptyΤετ 7 Ιουλ 2021 - 15:56 από iolithos

» Αλλαγή υγρών φρένων
TFT οθόνη και GPS EmptyΔευ 5 Ιουλ 2021 - 12:15 από Andreas.k

» Αγορά ασύρματου κλειδιού
TFT οθόνη και GPS EmptyΚυρ 4 Ιουλ 2021 - 22:01 από Andreas.k

» Νέος κάτοχος
TFT οθόνη και GPS EmptyΤετ 30 Ιουν 2021 - 15:04 από Jim73

» Ξεβιδώθηκε η δαγκάνα φρένου
TFT οθόνη και GPS EmptyΣαβ 26 Ιουν 2021 - 20:48 από Jim73

» Κάποιοι Τρέχουν
TFT οθόνη και GPS EmptyΣαβ 19 Ιουν 2021 - 19:17 από Andreas.k

» ΜΟΤΟΜ η προσωπική μου άποψη για κατάστημα αγοράς ...
TFT οθόνη και GPS EmptyΤετ 16 Ιουν 2021 - 0:09 από paperakis

» Νέο μέλος.
TFT οθόνη και GPS EmptyΚυρ 13 Ιουν 2021 - 12:35 από dimitris70

Clik Follow Me - Join Us On Facebook - YouTube
Join Us On Facebook Join Us On YouTube
Papastavrou-Shops
Papastavrou-Shops

Papastavrou-Shops
Papastavrou-Shops

Papastavrou-Shops

Papastavrou-Shops

Φιλικές Σελίδες
Facebook
CFMOTO Hellas Fans

MotoKlaoudatos

MPF-Grivas

Dermavamvakakis-Tapetsaries

Ομαδικές Σελίδες
Zontes - Facebook
zontesclubgrownersprivate

Zontes Greece

Zontes Crete Club

Zontes Greece Support

ZONTEROS INTERNACIONAL

ZONTES Global Fan Club

Zontes Belgique

Zontes Singapore

TFT οθόνη και GPS

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
windshear
Silver Member
Silver Member

Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2019
Τόπος : Αθήνα

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΠεμ 3 Σεπ 2020 - 20:22

Καλησπέρα στην ομάδα,

Κάποιος από όσους έχουν αποκτήσει τα νέα μοντέλα με την έγχρωμη οθόνη, μπορούν να μου λύσουν την απορία αν μετά από τη σύνδεση με το κινητό μπορείς να έχεις χάρτες και gps οδηγίες στην οθόνη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lacto
Bronze Member
Bronze Member

Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2020

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΠαρ 4 Σεπ 2020 - 12:02

ρώτησα σε κατάστημα γι αυτό και μου είπε ο πωλητής όχι. Βέβαια δε φαινόταν και τόσο γνώστης.
Αν και στο site της zontes κάτι δείχνει για πλοήγηση αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι. Υποτίθεται εμφανίζονται στη οθόνη οδηγίες αν γίνει σύνδεση με κινητό;
Αν είχε ενσωματωμένο gps πάντως η οθόνη θα ήταν κορυφή. Δε νομίζω να αύξανε και το κόστος. Ίσως γίνει κάτι τέτοιο σε επόμενη έκδοση

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lacto στις Παρ 4 Σεπ 2020 - 13:57, 1 φορά
windshear
Silver Member
Silver Member

Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2019

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΠαρ 4 Σεπ 2020 - 12:57

Είδα ένα video στο youtube με χρήστη να χρησιμοποιεί την πλοήγηση και όντως έδειχνε ένα βελάκι και την απόσταση μέχρι την επόμενη οδηγία. Ήταν πολύ ακριβές και η πληροφορία ανανεωνόταν αστραπιαία - δεν έδειχνε όμως χάρτη να βλέπεις και τη διαδρομή...δυστυχώς. Γι αυτό ρώτησα για κάποιον που έχει τη συγκεκριμένη οθόνη να μας πει λεπτομέριες. Επίσης δε ξέρουμε αν λειτουργεί και σε android και σε ios γιατί κάτι λένε στο site οτι είναι προς το παρόν μόνο για android. Βέβαια η εφαρμογή υπάρχει στο App Store.
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΣαβ 5 Σεπ 2020 - 16:39

Δε λειτουργει το app της zontes στην Ευρωπη ακομα αρα κανονικη εικονα δε θα εχεις.
Εχουν βρει καποιο αντιστοιχο ορισμενοι που απλα δειχνει κατευθυνσεις....
Στη θετικη πλευρα τωρα.....πιστευω οτι σε καποιες απο τις επομενες εκδοσεις ειναι πολυ πιθανο να το δουμε και αυτο, βαση του τι μας εχει δειξει η zontes.
Φυσικα μας εχει δειξει επισης οτι θα πρεπει να το πληρωσεις και να το βαλεις εξτρα...ως συνηθως

Έτσι είναι γιατί έτσι πάει, εαν το νιώθεις μείνε, φύγε εάν σε χαλάει!
Χρήστος Κ.
Bronze Member
Bronze Member

Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2020
Τόπος : Χανιά

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΤρι 8 Σεπ 2020 - 21:20

Έχει αναφερθεί στο Fb, για μία εφαρμογή που συνδέεται η οθόνη μέσω  Bluetooth. Δουλεύει το gps όπως δείχνει Manual. Ένα βέλος δείχνει την κατεύθυνση και μικρά μικρά γράμματα σε πόσα μέτρα είναι η  στροφή. Την έχω δοκιμάσει. Επειδή ούτως ή άλλως η οθόνη είναι μικρή αν τα παρακολουθείς οδηγώντας είναι σίγουρο ότι θα πέσεις σε κανένα  τοίχο!!!
Lacto
Bronze Member
Bronze Member

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΠαρ 11 Σεπ 2020 - 15:51

κάτι είχα διαβάσει ότι η πατέντα με το gps δε δουλεύει διότι η zontes δεν έχει το Licence από τη google.
δηλαδή στην Κίνα η οθόνη εμφανίζει κανονικά την εικόνα του google maps;
Περιμένω να δοκιμάσω την εφαρμογή που λέτε πάντως που δείχνει απλά τα βέλη
Χρήστος Κ.
Bronze Member
Bronze Member

Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2020
Τόπος : Χανιά

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΠαρ 11 Σεπ 2020 - 17:29

Όπως δείχνει το Manual, στο site της εταιρεία, το gps δείχνει μόνο ένα βέλος που αφορά την κατεύθυνση. Τίποτα περισσότερο. Μην μπερδεύουμε την εικόνα που έχουμε όλοι στο μυαλό μας με τον χάρτη.
Lacto
Bronze Member
Bronze Member

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΠαρ 11 Σεπ 2020 - 17:50

δηλαδή έστω και με αυτό που εμφανίζει, δε προσφέρει κάτι; Δε μπορείς να βασιστείς πάνω του για πλοήγηση; Όχι πολλά πολλά όπως είπαμε, απλά για να σε πάει σε ένα σημείο
gstrouzas
New Member
New Member

Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2020
Τόπος : Ζάκυνθος

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΣαβ 26 Σεπ 2020 - 23:08

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
xasomerh
Bronze Member
Bronze Member
xasomerh

Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2020
Τόπος : Χαϊδάρι - Αθήνα

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΚυρ 4 Οκτ 2020 - 0:47

στην σελιδα το ζοντες, αφου επιλεξουμε αγγλικα ( αμερικανικη σημαια ) στην αριστερα πανω μερια εχει ενα που λεει APP και διπλα του δεξια Smart APP σε αυτο λοιπον το Smart APP αν αφησουμε το ποντικη δειχνει ενα barcode QR παταμε πανω και εχει μια εφαρμοφη. και ειναι στα αγγλικα. εκει κανουμε εγγραφη και μολις συνδεθουμε εμφανιζει οτι δειχνει στην εγχρωμη οθονη και εχει χαρτες και την ελλαδα μεσα και συνδεση με το μηχανακι με BLUETOOTH. ΛΟΓΙΚΑ καπως ετσι δουλευει με βελακια βεβαια μονο οπως και στο βιντεο που κυκλωφορει . θα το δοκιμασω οταν μου παραδωσουν την μηχανη με πινακιδες Smile αλλιως σιγουρα αν δεν δουλευει θα δοκιμασω του φιλου gstrouzas το GMAPS zontas

Babyo
Rising star
Rising star

Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2020
Τόπος : Πειραιάς

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΚυρ 4 Οκτ 2020 - 20:41

xasomerh έγραψε:
στην σελιδα το ζοντες, αφου επιλεξουμε αγγλικα ( αμερικανικη σημαια ) στην αριστερα πανω μερια εχει ενα που λεει APP και διπλα του δεξια Smart APP σε αυτο λοιπον το Smart APP αν αφησουμε το ποντικη δειχνει ενα barcode QR παταμε πανω και εχει μια εφαρμοφη. και ειναι στα αγγλικα. εκει κανουμε εγγραφη και μολις συνδεθουμε εμφανιζει οτι δειχνει στην εγχρωμη οθονη και εχει χαρτες και την ελλαδα μεσα και συνδεση με το μηχανακι με BLUETOOTH. ΛΟΓΙΚΑ καπως ετσι δουλευει με βελακια βεβαια μονο οπως και στο βιντεο που κυκλωφορει . θα το δοκιμασω οταν μου παραδωσουν την μηχανη με πινακιδες Smile αλλιως σιγουρα αν δεν δουλευει θα δοκιμασω  του φιλου gstrouzas το GMAPS zontas

μολις το εκανα το συνδεσα στο κινητο και δεν εβγαλα άκρη . δεν μπορεσα να δω τιποτα πανω στο ζοντες απο χαρτες του κινητου....
xasomerh
Bronze Member
Bronze Member
xasomerh

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΚυρ 4 Οκτ 2020 - 21:24

Άρα πάμε στην λύση του παιδιού πιο πάνω..... Θα το δω και εγώ όταν θα την παραλαβω.....
Lacto
Bronze Member
Bronze Member

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΔευ 5 Οκτ 2020 - 11:30

xasomerh έγραψε:
Άρα πάμε στην λύση του παιδιού πιο πάνω..... Θα το δω και εγώ όταν θα την παραλαβω.....

δε πρόκειται να δεις χάρτες. όπως είπα, μάλλον είναι θέμα Licence (έτσι διάβασα δηλαδή).  Δεν ξέρω αν στην κίνα εμφανίζεται όντως ο χάρτης.
Μπορείς να βάλεις όμως το app που αναφέρθηκε. Σου εμφανίζει απλά το βέλος με την απόσταση. Εγώ το έβαλα χθες απλά για να δω αν δουλεύει και να σου πω την αλήθεια δεν έδωσα σημασία πόσο σωστά δουλεύει. Δε πρόκειται να το χρησιμοποιήσω.
Για μένα είναι ουσιαστικά άχρηστο. Το θέμα ήταν να είχε ενσωματωμένο gps η οθόνη. Αν είναι να κάνω pair το κινητό για να χρησιμοποιώ το gps, παίρνω μια βάση και το στηρίζω και έχω όλες τις πληροφορίες και όχι μόνο το βέλος και την απόσταση.

Άσε που θα σου φάει τη μπαταρία. Και μη μου πείτε να συνδέσω το usb γιατί τότε καταλήγουμε σε αυτό που έγραψα. παίρνω μια βάση για το κινητό.

επίσης για όσους χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο app, σε εμένα δε κλείνει και πρέπει να κάνω force stop (android 10). Συμβαίνει και σε άλλους;

Και για να μην ανοίγω άλλο θέμα, βολικό θα έλεγα ότι είναι η ειδοποίηση κλήσης στην οθόνη αλλά δε μου εμφανίζει αριθμό ούτε γράμματα. Μόνο το σύμβολο της κλήσης. Έτσι έπρεπε να είναι; Αν είναι έτσι είναι σπαστικό. Το θέμα είναι να ξέρεις και ποιος σε καλεί κι όχι να σταματάς για να δεις και να ανακαλύπτεις ότι σε πήρανε για να σου πουλήσουνε κατσαρόλες.
Αλλά έστω κι έτσι καλό είναι

λάθος μήνυμα έκανα quote
Andreas.k
Admin Forum Club & Facebook Team
Andreas.k

Ημερομηνία εγγραφής : 24/05/2020
Τόπος : Πάτρα

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΔευ 5 Οκτ 2020 - 11:57

Με το θέμα των κλήσεων ναι μόνο αυτό δείχνει ένα σύμβολο ότι σε καλούν στο τηλέφωνο για μένα ανούσιο εφόσον δεν σου δείχνει τις επαφές με τα ονόματα και τον αριθμό. Αγόρασα ένα Bluetooth αυτιού ακουστικό με καλώδιο να φοράς και το κράνος και μία χαρά. Όσο για τους χάρτες αφού έτσι και αλλιώς απο το τηλέφωνο θα τους ανοίξεις βάζω μια θήκη αδιάβροχη τηλεφώνου με βάση στο τιμόνι και βλέπω από το κινητό.
xasomerh
Bronze Member
Bronze Member
xasomerh

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΤρι 13 Οκτ 2020 - 21:27

Andreas.k έγραψε:
Με το θέμα των κλήσεων ναι μόνο αυτό δείχνει ένα σύμβολο ότι σε καλούν στο τηλέφωνο για μένα ανούσιο εφόσον δεν σου δείχνει τις επαφές με τα ονόματα και τον αριθμό. Αγόρασα ένα Bluetooth αυτιού ακουστικό με καλώδιο να φοράς και το κράνος και μία χαρά. Όσο για τους χάρτες αφού έτσι και αλλιώς απο το τηλέφωνο θα τους ανοίξεις βάζω μια θήκη αδιάβροχη τηλεφώνου με βάση στο τιμόνι και βλέπω από το κινητό.

εμενα παιδια δειχνει και το νουμερο μαζι με το συμβολο της κλησης ακριβως απο κατω αλλα δεν γραφει το ονομα αν ειναι της γυναικας του σπιτιου οκ το θυμαμαι αλλα δεν αναγκνωριζει πιθανων την ελληνικη αν ηταν στα αγγλικα θα το εδειχνε. κοιταξτε στο bluetooth να εχετε στις ρυθμισεις τοθ ζοντες συσκευησ στο κινητο παντα ανοικτα και τα πολυμεσα και τον τηλεφωνικο καταλογο καποιες φορες τσα εχει κλειστα για αυτο και δεν σασ δειχνει νουμερο
Andreas.k
Andreas.k

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΤετ 14 Οκτ 2020 - 13:09

xasomerh έγραψε:

εμενα παιδια δειχνει και το νουμερο μαζι με το συμβολο της κλησης ακριβως απο κατω αλλα δεν γραφει το ονομα αν ειναι της γυναικας του σπιτιου οκ το θυμαμαι  αλλα δεν αναγκνωριζει πιθανων την ελληνικη αν ηταν στα αγγλικα θα το εδειχνε. κοιταξτε στο bluetooth να εχετε στις ρυθμισεις τοθ ζοντες συσκευησ στο κινητο παντα ανοικτα και τα πολυμεσα και τον τηλεφωνικο καταλογο καποιες φορες τσα εχει κλειστα για αυτο και δεν σασ δειχνει νουμερο
Το δοκίμασα Πάλλη δεν μου δείχνει νούμερο στις κλήσεις παρά μόνο το σύμβολο. Η ζεύξη με το τηλέφωνο και οι ρυθμίσεις στο Bluetooth στο  τηλέφωνο έχω ενεργοποιήσει τις επαφές και τους ήχους. Αν μπορείς ανέβασε φωτογραφία να δω. Γιατί δεν δείχνει σε εμένα

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

xasomerh
Bronze Member
Bronze Member
xasomerh

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΤετ 14 Οκτ 2020 - 13:53

Δες φωτό κρύβω με το δάκτυλο το μισό τηλέφωνο

Μόνο όνομα με την καμία. Ούτε στα αγγλικά. Ίσως θέλει χρόνο να ανέβουν οι επαφές.

Andreas.k
Andreas.k

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΤετ 14 Οκτ 2020 - 14:06

Δε μπορώ να καταλάβω τι δεν έχω κάνει εγώ και δεν δείχνει τους αριθμούς? των τηλεφώνων. Τις επαφές στο τηλέφωνο ελληνικά είναι η greeklist περασμένα μήπως φταίει κάτι από αυτό δεν διαβάζει ελληνικά. Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου έχεις κάνει κάτι διαφορετικό μήπως.
Εγώ το Xiaomi redmi note 8T έχω

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Andreas.k στις Παρ 16 Οκτ 2020 - 13:20, 1 φορά
xasomerh
Bronze Member
Bronze Member
xasomerh

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΤετ 14 Οκτ 2020 - 15:23

Andreas.k έγραψε:
Δε μπορώ να καταλάβω τι δεν έχω κάνει εγώ και δεν δείχνει τους αριθμούς? των τηλεφώνων. Τις επαφές στο τηλέφωνο ελληνικά είναι η greeklist περασμένα μήπως φταίει κάτι από αυτό δεν διαβάζει ελληνικά. Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου έχεις κάνει κάτι διαφορετικό μήπως.
Εγώ το Xiaomi redme note 8T έχω

Δεν έκανα κάτι το μόνο που έκανα είναι σύνδεση με την μηχανή ενεργοποίηση τηλεφωνικές κλήσεις πολυμέσα και επαφές και έχω τα τηλέφωνα όλα σωσμενα στο google λογαριασμό αλλά και στο τηλέφωνο.
Μήπως έχει κάποιο update το ζοντες και πως να γίνεται αυτό το update βέβαια. Εμένα είναι εισαγωγή η μηχανή 19 Σεπτεμβρίου 2020 για αυτό λέω μπας και έχει κάποιο τελευταίο ενημερωτικό.
Andreas.k
Andreas.k

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΤετ 14 Οκτ 2020 - 18:52

Και εμένα είναι εισαγωγή η μηχανή 19 Σεπτεμβρίου 2020.

We drive not to leave life but to enjoy life !!!
Οδηγούμε όχι για να αφήσουμε τη ζωή αλλά για να απολαύσουμε τη ζωή !!!
sheep
Golden Member
Golden Member
sheep

Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2020
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΙΑ

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΤετ 14 Οκτ 2020 - 19:23

σε εμένα με έκδοση λογισμικού 19.07.30V1.000 και κινητό xiaomi mi3, δεν εμφανίζει αριθμό.
Εννοείται ότι έχω επιλέξει να κάνει share τις επαφές (και γενικά ό,τι μπορεί να γίνει share).
Έκανα διαγραφή τη σύνδεση και επανασύνδεση αλλά πάλι τίποτα.
Θα δοκιμάσω και με άλλα 2 κινητά που έχω να δούμε αν αλλάξει κάτι.

Οπότε για να βγάλουμε άκρη γράψτε την έκδοση λογισμικού που έχει η οθόνη σας καθώς και το μοντέλο του κινητού που έχετε

Andreas.k
Andreas.k

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΤετ 14 Οκτ 2020 - 22:20

sheep έγραψε:
σε εμένα με έκδοση λογισμικού 19.07.30V1.000 και κινητό xiaomi mi3, δεν εμφανίζει αριθμό.
Εννοείται ότι έχω επιλέξει να κάνει share τις επαφές (και γενικά ό,τι μπορεί να γίνει share).
Έκανα διαγραφή τη σύνδεση και επανασύνδεση αλλά πάλι τίποτα.
Θα δοκιμάσω και με άλλα 2 κινητά που έχω να δούμε αν αλλάξει κάτι.

Οπότε για να βγάλουμε άκρη γράψτε την έκδοση λογισμικού που έχει η οθόνη σας καθώς και το μοντέλο του κινητού που έχετε

Και σε εμένα με έκδοση λογισμικού 19.07.30V1.000 και κινητό Xiaomi redme note 8T. Διέγραψα και εγώ τη σύνδεση Bluetooth με την οθόνη ξανά έκανα σύνδεση τα τικάρισα όλα ξανά έκανα σύνδεση με την οθόνη και πάλι τίποτα δεν δείχνει αριθμούς τηλεφώνου
dimitmp
Rising star
Rising star

Ημερομηνία εγγραφής : 23/07/2020
Τόπος : Νιάτα Λακ

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΤετ 14 Οκτ 2020 - 22:38

Εμένα λειτουργεί με απενεργοποιημένα τα "ήχος πολυμέσων" και "ήχος τηλεφώνου" στο bluetooth. Το σήμα της κλήσης μου το έβγαζε όταν πειραματιζόμουν στην αρχή με κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης τη στιγμή της φωνητικής καθοδήγησης. Προφανώς το σήμα του ήχου (κουδούνισμα) το λαμβάνει ως κλήση στην οθόνη. Δοκίμασε να τα απενεργοποιήσεις. Πιστεύω να λυθεί το πρόβλημα.
sheep
Golden Member
Golden Member
sheep

Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2020
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΙΑ

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΤετ 14 Οκτ 2020 - 23:43

δοκίμασα πριν από λίγο πάλι, ελέγχοντας permissions και επιλογές στο κινητό.
ό,τι παραλλαγές και να δοκίμασα ο αριθμός κλήσης δεν εμφανίστηκε.
η οθόνη δεν έχει καμία ρύθμιση.
Θα δοκιμάσω και με κινητά φίλων. Έχω να πρήξω κόσμο......
Αν και πιστεύω ότι το πιθανότερο είναι το λογισμικό της οθόνης.
Αναμένουμε να μας γράψουν την έκδοση όσων εμφανίζεται ο αριθμός κλήσης
Andreas.k
Andreas.k

TFT οθόνη και GPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TFT οθόνη και GPS   TFT οθόνη και GPS EmptyΤετ 14 Οκτ 2020 - 23:52

xasomerh μπορείς να βγάλεις μία φωτογραφία στις ρυθμίσεις της οθόνης εκεί που αλλάζει η γλώσσα στα αγγλικά. Μη πειράξεις τίποτα όταν μπεις στις ρυθμίσεις για την γλώσσα έχει κάτι σύμβολα κινέζικα η οθόνη τράβηξε μία φωτογραφία την οθόνη με τα σύμβολα να δω είναι τα ίδια με την δικιά μου. Μη τα πειράξεις γιατί αλλάζουν τα σύμβολα τα κινέζικα και μάλλον και η ρυθμίσεις.

TFT οθόνη και GPS
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων moto :: Γενικά Θέματα. :: ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ZONTES-
Μετάβαση σε: