Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτοσυκλετών Zontes στην Ελλάδα.

ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςEventsΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Εργοστασιακά ελαστικά
Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΧθες στις 4:36 pm από Guitarbill13

» Πρόβλημα με ταχύτητες
Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΧθες στις 9:50 am από Giorgos V

»  Κουμπι abs-απενεργοποιηση
Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΤετ Σεπ 18, 2019 6:24 pm από Valedis

» Σετ Βαλίτσες ταξιδιού και βασεις σε Τ-310
Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 11:40 pm από Alexkar

» Διπλη θυρα usb 2.1A 5V με βολτομετρο.
Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 6:43 pm από plesia

» Καθαρισμός T310
Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 3:17 pm από Giorgos V

» ΦΩΤΑ LED Μπροστά.
Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 2:24 pm από Άτλαντας

» ΜΟΤΟΜ η προσωπική μου άποψη για κατάστημα αγοράς ...
Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 1:39 pm από MorbidGeorge

» Βαλίτσα πίσω
Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΤρι Σεπ 17, 2019 12:06 pm από Stelios stylianos

Μοιραστείτε

Εργοστασιακά ελαστικά

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Elendar
Silver Member
Silver Member
Elendar

Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2019
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Εργοστασιακά ελαστικά  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εργοστασιακά ελαστικά    Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 9:24 am

Καλημέρα σε όλη τη παρέα. Θα ήθελα γνώμες για τα εργοστασιακά ελαστικά που έχουν τα zontes. Κάποιοι λένε πως για να κατεβάσουν το συνολικό κόστος της μοτοσυκλέτας, τα εργοστάσια τοποθετούν χαμηλής ποιότητας ελαστικά (αυτό συμβαίνει σε πολλά εργοστάσια και όχι μόνο στα zontes). Ισχύει κάτι τέτοιο; και είχε κανείς από εσάς πρόβλημα με τα εργοστασιακά ελαστικά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2019
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εργοστασιακά ελαστικά    Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 9:43 am

Δεν εχω εμπεριστατωμένη αποψη καθοτι εχω μονο 1500km παντως επι του παρόντος δείχνουν να ειναι αρκετα καλα ελαστικα.
Αυτο φυσικα θα δειξει στην πορεια.
Αυτο που λες και αφορα τα ελαστικα δεν ειναι κανονας.
Εχει τυχει να βαλω επωνυμα ολοκαινουργια και να ειναι πολυ χειροτερα απο τα εργοστασιακά που ηταν no name της honda

Silver Member
Silver Member
Elendar

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εργοστασιακά ελαστικά    Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 9:58 am

Μα κι εγώ επειδή είμαι αρκετά ευχαριστημένος μέχρι τώρα, ήθελα να πάρω γνώμες. Γιατί κάποιοι που το παίζουν ειδικοί άρχισαν να λένε ότι αυτά τα ελαστικά είναι για πέταμα και είναι σκέτο καουτσούκ και τέτοια. Και ήθελα να δω αν κάποιο από τα παιδιά είχε πρόβλημα ως τώρα.
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εργοστασιακά ελαστικά    Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 10:11 am

Οι ειδικοι περισσευουν φιλε μου ιδιαίτερα οσον αφορα τα Ζοntes.

Καθε μπαγλαμας ειδημων που δεν εχει δει τα Ζontes παρα μονο σε φωτογραφια εχει σχηματισει κακη αποψη λογω προέλευσης και θεωρει απαραιτητο να τη μοιραστει με ολους.

Μην ακους κανενα!
Για να εχει αποψη καποιος πρεπει να εχει γνωση του αντικειμενου που συζηταει,ειτε απο προσωπικη εμπειρια ειτε απο ερευνα και οχι να πεταει την κοτσανα του αβιαστα.

Οσα αρνητικα σχολια εχω δει ειναι απο ανθρωπους που δεν εχουν καν πλησιασει τη μηχανη στα 50 μετρα αποσταση αλλα "ξερουν"

Golden Member
Golden Member
TMR

Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2019
Τόπος : ΠΑΤΡΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εργοστασιακά ελαστικά    Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 10:46 am

Εγώ πάντως με Τα εργοστασιακά λάστιχα ως τώρα είμαι ευχαριστημένος. σε στεγνό δρόμο είναι αρκετά καλά. Σε βρεγμένο κάνουν λίγο παιχνίδι αλλά δεν φταίνε τα ελαστικά δεν έχουμε δρόμους στην Ελλάδα Οι περισσότεροι είναι καθρέφτες
ZTS Driver
Golden Member
Golden Member
ZTS Driver

Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2019
Τόπος : Αρτεμιδα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εργοστασιακά ελαστικά    Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 4:52 pm

Και μενα της ιδιας εταιρειας ειναι.CST η μαρκα,εγω δεν τα εχω αλλαξει ακομα,και εχω κανει 7600χλμ.αλλα θελω,ειναι το επομενο εξοδο που θα κανω για το μωρο.μετρια θα πω οτι ειναι,ειδικα μεχρι να παω το πρωτο σερβις ηταν και επικινδυνα.οσο περναει ο καιρος νιωθω οτι πατανε καλυτερα αλλα και παλι τα ορια τους ειναι χαμηλα.σε συνδυασμο με τους δρομους-καθρεπτες θελουν προσοχη.

-----------------------
4 wheels move the body,2 wheels move the soul!.
https://www.youtube.com/channel/UC4xeQqqpkKoulU-MkOc0JwQ?view_as
TMR
Golden Member
Golden Member
TMR

Τόπος : ΠΑΤΡΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εργοστασιακά ελαστικά    Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΠαρ Ιουν 28, 2019 7:31 pm

Το μυστικό είναι ένα πριν πας μία βόλτα θα κάνεις ένα λεπτό burnout και όλα θα πάνε καλά... Razz Razz
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εργοστασιακά ελαστικά    Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΚυρ Σεπ 15, 2019 5:09 pm

Λοιπον φιλοι.

Οπως ειχα αναφερει και παλαιοτερα σημερα επιβεβαιωθηκα καθως πηγαιναμε με το Leonidas Anger στη συναντηση στο Terra Petra

Εαν θυμαστε ειχα αναφερει οτι τα λαστιχα οταν ειχα περιπου 1000km μου φαινονταν καλα αλλα πιστευα οτι δε θα εχουν μεγαλη διαρκεια...
Ειχα πει τοτε οτι τα υπολογιζω για 4-5 χιλιαδες χιλιομετρα το πολυ...

Σημερα εχοντας 3200km και κινουμενος στην κακη ποιοτητα οδοστρωματος σε αυτη τη διαδρομη η αναγκη αλλαγής φαινεται να πλησιαζει αμεσα.

Συνεχη γλιστριματα ιδιως σε στροφες οταν πλαγιαζεις, μειωμενη αποδοση φρεναρισματος, 1-2 ψιλοπαντιλικια χωρις καν να ζοριστει το μηχανακι με γκαζι η με καποια αποτομη εκκινηση...

Δυστυχως απο οτι εχω ενημερωθει λαστιχα οn off δεν υπαρχουν σε αυτες τις διαστασεις οποτε μονη λυση τα streetαδικα....

Εαν υπαρχουν προσωπικα θα επιλεξω παλι τα Bridgestone battlax που για μενα προσωπικα ειναι προτιμοτερα απο τα Pirelli Diablo καθως τα εχω δοκιμασει και τα δυο στο παρελθον.

Στα Bridgestone battlax προσωπικα ειδα μεγαλυτερη διαρκεια, καλυτερο κρατημα στους ελληνικους αθλιους δρομους καθως και καλυτερη προσφυση στο βρεγμενο.

Με το που σκοτεινιασει λιγο ακομα ο καιρος παμε για αλλαγη γιατι δε θα μας βγει σε καλο....

New Member
New Member
MorbidGeorge

Ημερομηνία εγγραφής : 17/09/2019
Τόπος : Αθηνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εργοστασιακά ελαστικά    Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΧθες στις 2:57 pm

Τα λαστιχα που εχει πανω ειναι για δρομους της προκοπης,οχι για τους ελληνικους.Αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...
Και εγω λοιπον που κοντευω τις 7300 χλμ,σκεφτομαι συντομα για αλλαγη,γιατι αρχιζουν να γλιστρανε χωρις λογο,ακομα κ σε στεγνο.
Giorgos V
Forum & Club Founder
Forum & Club Founder
Giorgos V

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εργοστασιακά ελαστικά    Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΧθες στις 2:59 pm

Δυστυχώς αυτές τις διαστάσεις μόνο pirelli diablo rosso τα οποία είναι στριτάδικα....
Επί του παρόντος on-off σε αυτές τις διαστάσεις και στο ίδιο μοντέλο δεν υπάρχουν

Silver Member
Silver Member
Elendar

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εργοστασιακά ελαστικά    Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΧθες στις 3:00 pm

Τέλεια δηλαδή για εμάς τους Street τύπους είναι ότι πρέπει! 😂😂 Σήμερα ρώτησα κι εγώ τιμή για τα Diablo και περιμένω απάντηση.
Guitarbill13
Rising star
Rising star
Guitarbill13

Τόπος : Βόλος

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εργοστασιακά ελαστικά    Εργοστασιακά ελαστικά  EmptyΧθες στις 4:36 pm

περίπου 4000χλμ με το Χ και εντελώς απροβλημάτιστα. Και στα φρεναρίσματα αλλά και στα πλαγιάσματα είναι πάρα πολύ καλά για εργοστασιακά ελαστικά.
Τώρα θα φανεί η διαφορά όταν αλλάξω και βάλω άλλα (επώνυμα) αλλά προς το παρόν είναι κομπλέ!

Εργοστασιακά ελαστικά
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Zontesclub.gr- Διαδικτυακός τόπος συνεύρεσης ιδιοκτητών και φίλων μοτο :: Γενικά Θέματα. :: Θέματα Γενικής Φύσης για τα Zontes-
Μετάβαση σε: